Nikon D500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Džema 3. 6. 2018 13:18

Ako je na tom D500 so Sigmou 18-35? Mam 50-100 a tam je ostrenie bezchybne. Rozmýšľam ze zamenim nikona 16-80 za sigmu 18-35. Aj keď 16-80 je super
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 6. 2018 13:47

Sám tuhle kombinaci nemám, neslyšel jsem o nikom, kdo by s tím měl takové problémy, jako byly se staršími AF, vím naopak o člověku, kterému to funguje. Je na tobě, jak moc využiješ tu světelnost, zvážil bych i alternativy od Nikonu a Tamronu, 15-30mm je údajně velmi podařený objektiv, Sigma dělá i 14-24mm, také skvělý objektiv, cenově je už ale jinde, Nikon dělá pro DX cenově dostupné 12-24 a 10-24, ty mne ale nijak moc nezaujaly, já jsem spokojený s 14-24 od Nikonu, ale to je i cenově jinde a má to f2.8. Za podobné peníze jako Sigma 18-35mm mám 20/1.8 G od Nikonu a je to naprosto pohodový a lehký objektiv, jen mu chybí to ohnisko okolo 15mm, což by byl oproti 18mm nebo těm 20mm přínos. Určitě bych si tu Sigmu 18-35mm důkladně vyzkoušel na prodejně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Džema 3. 6. 2018 15:26

To mam v plane, ju poriadne skúsiť. Len ma zaujímali nejaké realne skúsenosti. Mal som D7100, D7200 a tam sigma 18-35 vôbec nespolupracovala. Preto mam obavi.Ale zasa 50-100 krásne zaostruje aj na D7200. No každopádne to pôjdem skúsiť. Inak nebudem kľudný.
Džema
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 3. 6. 2018 16:06

Co takhle vidim v diskuzich na netu, tak 18-35 Art je celkem evergreen, co se tyce stelovani AF, takze je to docela sazka do loterie. Ja uz bych na to dneska nervy nemel, zvlast kombinace zoom a Sigma.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feathoron 4. 6. 2018 06:55

Minulý týden jsem byl na předváděčce Sigmy ve Fotoškoda a tam říkali, že je jedno seřízení objektivu v rámci záruky zdarma a že záruka na objektivy Sima pro český trh je nyní 4 roky.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 6. 2018 12:35

U D7100 to občas nešlo seřídit ani v servisu, FOE to zvládl doma, ale má velikou trpělivost a je to systematik. Jak jsem psal, kolegovi to na D500 šlape, ale nemusí to být pravidlo, u téhle Sigmy je nutné seřizovat na různé ohniska a vzdálenosti, celkem 16 hodnot, vzájemně provázaných, i se Sigmou dockem zábava na dlouhé zimní večery. S originál Nikonem nebo Tamronem tuhle “zábavu” člověk nezažije. Já mám Sigmu jenom jednu a na D500 s ní nemám problém, ale jednu Sigmu jsem kvůli potížím s AF nekoupil, takže ohledně Sigmy zůstávám ve střehu. Další otázka je, jestli nebudeš někdy přecházet na FF, v takovém případě bych doporučil zvážit FX objektivy. Kdysi jsem zkoušel Tokinu, hodně aberovala, ale jinak v pohodě. Nikon je sázka na jistotu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 5. 6. 2018 20:26

pemare, s novými G2 Tamrony si člověk užije podobnou zábavu jako s 18-35 Sigmou (bohužel). Pravdou ale je, že Sigmu mi musel vyladit až AWH (ale od té doby ostří jak má) a Tamrona jsem zvládl přes dock. Tak jako tak to sem tam uletí (Sigma při horším světlě).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 6. 2018 20:39

Hm, to je docela špatná, byť očekávaná zpráva. Tohle je ten důvod, proč bych koupil raději 70-200/2.8 III, ale poloviční cena a velmi dobrá obrazová kvalita G2 Tamronů bude spoustě lidí stát za trochu potíží, zvláště když se nakonec dílko podaří.

Nikon 24-70/2.8 ani Tamron mne naštěstí nechávají úplně klidným, to není moje krevní skupina. U Canonu též nemám zkušenost, logicky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 6. 6. 2018 05:57

Po zkušenostech s Canon skly si už nedělám iluze o dokonalosti AF ani na nativních sklech (byť tam bylo ujetí AF konstatní a dalo se seřídit, náladovost u Sigmy je horší).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.EE 6. 6. 2018 10:25

feathoron píše:Minulý týden jsem byl na předváděčce Sigmy ve Fotoškoda a tam říkali, že je jedno seřízení objektivu v rámci záruky zdarma a že záruka na objektivy Sima pro český trh je nyní 4 roky.


No to bych asi vyuzil. AWH to dela v ramci zaruky nebo je to jina varianta?
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 6. 6. 2018 10:44

AWH v rámci záruky. Dokonce si myslím, že když si koupíš jiné tělo, tak stejnej objektiv který už seřizovali a stále je v záruce, tak ti to zase zdarma seřídí, ale jistej si tím úplně nejsem.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.EE 6. 6. 2018 21:09

Tak to je dobra zprava. Jak dlouho cca to serizeni trva? Chapu, ze muzou mit dost prace, ale jen tak orientacne pokud jste to vyuzili.
R.EE
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 7. 6. 2018 15:14

Jedno tělo, dva objektivy... u mě cca 4 dny.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ttona 8. 6. 2018 17:06

Vydali nám nový firmware. Ale bez větších změn :(
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 9. 6. 2018 11:49

Aktualizoval som, keby náhodou nejaké skryté vylepšenia
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků