Nikon D500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 6. 2016 07:52

pemar: použij tohle
Obrázek
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 6. 2016 11:21

lotrandor: co to je? Z obrázku na mobilu to není vidět.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 6. 2016 11:52

Pouzdro na potapeni
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 29. 6. 2016 12:23

Mě to připadá jako madla se zaměřovačem z kulometu Godunov na OT64 :-).
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 29. 6. 2016 13:16

no, musíš s tím umět plavat :).
Ale do tropického lijáku myslím lepší řešení nepořídíš
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 6. 2016 14:24

Aby si to nemysleli na letišti, že vezu nějakou zbraň :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 6. 2016 19:49

Jen pro zajímavost: trochu zatečené vody a velká pakárna:

http://petapixel.com/2016/06/30/fixed-2 ... -just-140/

borec to zvládl, já bych to nedal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2016 14:30

Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 7. 2016 17:05

Plný souhlas s článkem. Já to vidím tak, že dokud se nic nestane, je kamera odolná vodě a počasí. Až se něco stane, je to chyba uživatele.

Elektronika je potenciální problém, D500 v tomto ohledu nepřeceňuji, minulý týden se mi elektronika D500 třikrát tak kousla, že jsem musel vyndat baterku. Asi to bylo tím, jak ten Nikon pořád zapínám a vypínám, abych šetřil baterii, ale u D7100 to bylo úplně bezproblémové.

On má vyjít nový firmware, nemohu vyloučit, že u Nikonu to vědí, celkově mám pocit, že ten firmware D500 je dělaný hodně narychlo.

To ale nic nemění na tom, že D500 je výborný stroj a udělal jsem si s ním radost.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ttona 11. 7. 2016 17:40

A jakej máš pocit z toho SnapBridge? Myslím si, že zatím je to hodně velká bída. Když fotím do rawu tak mi to nic nepřenese a samotná wifi a Nikon WMU taky nefungují. Kartu Lexar jsem bez problémů vrátil Škodovi a na dovolený jsem založil do adaptéru micro kartu Sandisk a zatím v pohodě. Chtěl jsem koupit XQD, ale prý i tam Lexar hlásí chybu. Holt jsme asi levní testovači. Jestli až 510ka nebude výhra? Jinak stejně jak píšeš ,,focení je radost,,
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2016 17:53

XQD Sandisk údajně funguje, problém je jen s Lexar XQD.
Toho SnapBridge je škoda.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ttona 11. 7. 2016 19:13

Vzpomínám si, že na začátku chytrých mobilů jsem si koupil takovou baculatou Nokii, kde podobně inovativně řešili BT přenášení souborů a na mobilu nebyl žádný konektor.Na víkendový boj s touto inovací jsem si vzpomněl při spouštění SnapBridge. A hlavně v dnešní době, kdy párování mobilu v autě je naprostá pohoda.

Já bych to na reklamní poutač D500 nedal

-- 11. 7. 2016 20:16 --

Teď se dočítám, že pro naše potěšení vytvořili novátoři XQD1 a XQD2 a četčka na XQD1 nebere dvojku. :tleskani
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 7. 2016 19:29

Od SnapBridge jsem čekal menší spotřebu, bezproblémově připojování a možnost ovládat fotoaparát na dálku a nic z toho se nepotvrdilo. Očekával jsem kompatibilitu s wmu a možnost používat všechny aplikace, které jsem používal s D7100. Nic z toho SnapBridge nesplňuje, je to zatím hodně nedotažený software. Na druhou stranu, ta možnost fotit a pak si bez manipulace s kartou prohlížet fotografie na tabletu, to se mi líbí, už mi vícekrát ta tištěná microSD karta upadla někam do trávy a pak jsem ji obtížně hledal.

Mám vyřešené i bezdrátové posílání obrázků z tabletu na WiFi harddisk, jen s těmi RAWy je to pakárna, tam bohužel musím vyjmout MicroSD kartu a dát ji do tabletu. Zatím nejde s D500 ani AirNEF, který jsem dříve používal pro bezdrátový přenos dat do notebooku nebo PC. Nemám Lexar, mám SanDisk a v pohodě.

Jinak jsem moc rád, že už tady nejsem jediný majitel D500.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ttona 11. 7. 2016 20:06

Já jsem zvyklý posílat to kabelem a přes USB3 je to docela dobrý. Na 3stovce jsem to taky neměl a fotilo se príma. Jen mě zaráží , že dcera má wmu na nějaký malý Nikoňácký šunce a šlape to v poho. Opravdu se zdá, že na nás hodily nedotažený šmejd a rád bych viděl ty zahraniční oficiální prezentace jak s tím bojovali a co vlastně předváděli.
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 7. 2016 20:15

Bojovali s tím úplně stejně, jako v ČR. Firmware, u kterého část věcí nefungovala vůbec, přenosy dat, které se kousaly, atd. Prostě to "museli" dát trh a "nemohli" počkat. Za klamavou reklamu ohledně SnapBridge mají v Německu už jednu žalobu, kterou asi prohrají (pokud se mimosoudně nedohodnou), měli servisní akci na baterie a budou aktualizovat firmware kvůli desítce nedotažeností a chyb.

Já na kabel mohu zapomenout, protože se mi nechce tahat s kilovým notebookem, tablet má polovinu a je skladnější. A abych propojil tablet a Nikon D500, na to mi chybí USB redukce samice-samice, kterou jsem zatím nikde neobjevil.

Jinak jsem od doby, co mám D500, D7100 snad ani jednou nevytáhl z brašny, ten rozdíl je opravdu velký, ale nebudu se opakovat.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků