Nikon D500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 27. 6. 2016 10:01

Karty Lexar na D500 dělají problémy, karty SanDisk šlapou úplně bez problémů. Vypadá to, že problém je na straně Lexaru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ttona 27. 6. 2016 13:30

Půjdu se ke Škodovi zeptat( možná i reklamovat) ,protože Laxar přímo nabízí k D500. Ale po tom přeformátování zatím bez závad.
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 27. 6. 2016 15:36

Já si určitě koupím Xqd Sony, ale teď je na to zbytečně brzy, rychlá (250 Mb/s, UMS-2) SD karta SanDisk udělá 80 RAWů v kuse a to mi zatím stačí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod metatron 27. 6. 2016 23:15

Pemar uplne seriozne... vies si predstavit situaciu ked by ti tych 80 RAW nestacilo?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 6. 2016 06:07

Je to jako 200 vs 300 koní u auta. Dovedeš si představit, že by mi 200 koní nestačilo? V naprosté většině případů to bohatě stačí, ale jednou za čas bych ocenil větší výkon. Už jsem to psal, fotil jsem Staropramen Cup a u ženského volejbalu se ty jejich akce komplikovaly, nebylo to jedna, dva, tři a bum jako u mužů. Tam se mi to stalo. Navíc s deseti fps se to plní rychleji, než se 6fps.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 28. 6. 2016 07:12

Pemare, 200 vs 300 koní je špatné přirovnání. Protože pokud nejsi na mosteckém nebo brněnském okruhu, tak ti těch 200 koní bude stačit na všechny situace na českých silnicích.

I s 10 fps máš těch 80 rawů za jak dlouho? Za 9-10 sekund kulometu?
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas-snb 28. 6. 2016 07:47

k te odolnosti, mam momentalne Pentax K-1 s 24-70/2.8 jeste jsem ji moc neotestoval v extremnich podminkach, ale s predesou K-5 jsem toho zazil dost....mraz kolem -35°, slejvaky, snezeni. zadnej problem nikdy, a to jsem kolikrat na ni nemel ani utesnenej WR objektiv. btw s novou K-1 musim vyzkouset tohle https://youtu.be/87yGmD71nyA?t=400 ... kdo zvas si to zkusi s D500 ? :D
Lukas-snb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n3pi 28. 6. 2016 08:07

Někde jsem nedávno zahledl seznam těl rozšířených výrobců. Pentax měl několik těl "splash proof" a některé i "freeze proof" oproti "weather sealed - dust/moisture resistant" třeba u D300s

Edit: Samozřejmě D300s :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 28. 6. 2016 10:12

Lukáš- esenbák:
gratuluji k vlastnictví Kájedničky. Videa s těmito testy(jak jsem už zmiňoval výše)
jsou zajisté velmi atraktivní marketingový počin ale...
Klidně si zkus tu novinku strčit pod vodu, ale já bych to raději nedělal :-).
Ať ti nový Pentax slouží dlouhá léta bez problému ve všech koutech světa.
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 6. 2016 10:57

Těch 100k navíc se občas hodí (předjíždění), stejně jako 130 RAWů (prodloužení série, aby neutekl moment), ale v 99% původní výkon stačí, s tím souhlasím. Když ale máte ty dva výkony vedle sebe a možnost volby, za mne není co řešit, pokud to není za příliš velkou cenu.

Já bych rozlišil jednorázové zatížení, které fotoaparát s trochou štěstí přežil (třeba utopení), od pravidelné zátěže (focení pod vodou v bazénu bez pouzdra). Dále bych rozlišil přežil bez viditelných následků (s tím, že třeba do elektronických části se dostala voda, ale koroze se ještě neprojevila a zatím vše funguje) od přežil bez následků (kdy se následek neprojeví ani po letech).

Mě to může být relativně jedno, ale Micina mi vleze kvůli záběru klidně až po krk do vody nebo si lehne do písku, umělecká stránka u ní převáží nad pohodlím a opatrností. Přesto ji D50 vydržela, a toto není žádné extra robustní tělo.

Jak jsem psal, zatím jsem se prakticky nesetkal s tím, že mezi odolností D500 a D7100 by by nějaký zásadní rozdil, nevidím ani zásadní rozdíl proti D5, pozitivní ani negativní. Rozdíl vidím jen v marketingu. Asi to tak bude, i na Euru mají fotografové přes profi těla a objektivy pláštěnky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod blacksquare 28. 6. 2016 11:26

Série 130 rawů? Nevím, jak bych se pak musel donutit se v tom v počítači hrabat.
Rád bych požádal M. Kozáka, až půjde okolo, zda by se nesvěřil, jak je na tom s počtem fotek "při kulometu" on...
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 28. 6. 2016 12:05

pemare: Už těch 200 koní je na tzv. pasivní bezpečnost v podobě rychlého předjíždění dostatek. Ale tohle je OT.
Já bych tě vážně chtěl vidět naživo, jak čupíš u hřiště a dáváš co chvilku 10 sekundovou salvu při 10 fps :-D :-D :-D

blacksquare píše:Rád bych požádal M. Kozáka, až půjde okolo, zda by se nesvěřil, jak je na tom s počtem fotek "při kulometu" on...

Pevně věřím tomu, že to kulomet nebude, ale několik krátkých dávek ve správný moment :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 28. 6. 2016 12:16

Souhlas v tom, že zpracovávat těch 2,200 RAWů byl opruz. Těch delších sérií tolik nebylo, některé byly i proto, abych vyzkoušel rozdíl proti D7100. V podstatě jsou dva, možnost vybrat přesněji okamžik, polohu hráčů a míče, vystihnout moment a druhý je v přesnosti a konzistenci zaostření.

Dost jsem si hrál i s nastavením AF, abych viděl rozdíly při různých nastaveních.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 6. 2016 13:43

Jako sorry, ale 80 fotek v rade nedelaj ani ti, co se specializujou na tkzv. sekacky, ani fotografove fotbalu.

Je tu nekde Martin Kozak, ze by se zasvecneji vyjadril? By me zajimalo, kdy treba prave on naposled podrzel prst na spousti dele jak 3 vteriny.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 6. 2016 14:41

Len za mna (1D4) - najdlhsia seria mala nieco cez 20 foto, no po nej prislo zopar kratkych a buffer sa zaplnil (tj fotoaparat fotil dalej, no par sekund trocha pomalsie, mozno nejakych 3-6fps).
Na 1DX2, D5, D500 a pod., ktore maju vyrazne vacsi buffer, to podla mna nehrozi.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků