Koupě Nikon D90

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dede 1. 1. 2016 19:38

Chlapi,

jak je na tom Nikon D90 oproti současným fotoaparátům?
Pořád jsem si ještě nekoupil fotoaparát a už mě čekání na lepší ceny přestává bavit.
Mám vyhlídnutý Nikon D7100 nebo D5500, ale ceny se nehýbou, spíš rostou.

Viděl jsem teď profi fotografa, co dělá fantastické fotky D90. Byl spokojený a foťák nafoceno 170tis. expozicí... :shock: .

Teď se jich dost vyrojilo na Paladixu za celkem směšné peníze.
Nemá ten fotoaparát nějaký zásadní problém? Rozlišení nepotřebuji, dělám max A3 fotografie.

Díky
dede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 1. 1. 2016 20:04

Zasadni problemy asi nema, byl to celkem bezproblemovy fotak, jen uz je proste starej. Neudela dnes lepsi sluzbu modernejsi nizsi model? 3300?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 5. 1. 2016 12:03

Oproti D3300 má D90 daleko lepší ovládání na těle, ale starší snímač a AF modul. Záleží co chceš fotit.
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin2580 5. 1. 2016 12:13

Ja ho mel s 17-55/2.8 a vyborna kombinace.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tor47h 5. 1. 2016 12:21

D90ky jsem mel dve za sebou - báječný stroj ve své době. Zvykneš si rychle na tyto věci: dva rolery, hledáček a horní displej Měl jsem potom v ruce d3x00 i d5x00 - u obou zklamání. Hledáček je jenom takový tunýlek a ty "drobnosti" taky chybí. Jedině výstup, ten je samozřejmě lepší. Takže pokud to jenom trochu jde, tak potom d7100, myslím, že cena je teď rozumná a vystačíš s ním na dlouho. Jako bonus k tomu všemu budeš mít lepší AF včetně možnosti korekce a i ten výstup.
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 5. 1. 2016 14:44

Opravdu záleží, co chceš fotit. Pokud něco ve špatném osvětlení, tak jsou současné fotoaparáty mnohem dál. Když ale budeš fotit v situacích, kdy je světla dost, tak odvede stále dobrou službu.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 1. 2016 15:13

Mal som, bol som spokojny, ale dnes by som ho uz nekupoval - kvôli snimacu a AF modulu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod martin2580 5. 1. 2016 15:25

Souhlas s tim, ze dnes je to uz nesmysl. Pokud chces fotit a byt trochu technicky in, tak fakt ne. Nema to microadjustment na skla treba.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 1. 2016 16:00

Namitky vuci snimaci chapu, pokud si chce nekdo pohrat s dynamickym rozsahem, co ale nechpau, jsou vytky k AF. Jasne, ma to jen 11 bodu, ale na sve D90 jsem nemel nikdy probem s back focusem ci front focusem, na ostreni byl stoprocentni spoleh, coz se o novych entry DSLR absolutne rict neda, zejmena se svetelnymi skly.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 5. 1. 2016 16:47

D90 má oproti novějším strojům z řady D3xxx a D5xxx ještě jinou zásadní vlastnost, než ty, co jsou již zmíněny dříve. A to odolnost. Já svou D90 omylem nechal přemrznout venku přes noc při teplotách kolem -7 až -10 a fungovala krásně dál. Nesčetněkrát mi spadla na zem na štěrkovou cestu, nebo do trávy a pohoda. Měl jsem jí několik let, choval jsem se k ní dost prasecky, ale nikdy se jí nic nestalo. Oproti tomu D5100 mé manželky, která se k němu chová nádherně, je po 3 letech občasného provozu takový rozvrzaný, všude možně ošahaný a celkově takový ošuntělý kust plastu. A AF se na papíře zdá horší než v reálu, kde jsem taky nikdy neměl zásadní problém. Spíš se mi občas zdál dost malý buffer, ale tak zas to už je o tom, na co ho budeš používat.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 1. 2016 16:48

Takze zavre:
pokad chces fotak se kterym se ti bude dobre fotit a bude se dobre ovladat, D90
pokad chces fotak ktery ma za co nejmin penez co nejlepsi obrazovou kvalitu, 3300 nebo 5300 udela lepsi sluzbu
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 5. 1. 2016 18:39

můžeš ho vzít, spíše vem D7000 to je taková nejlepší střední cesta, všechny věci vyžadující vrtulku na ostření - třeba jako Tamron 28-75 nebo Tokiny, Sigmy, tam máš,
klidně vem Nikon D3200 nebo D3300 upřímně ti bude vadit hlavně autofocus, tj málo bodů u D3200 ale pořád si s tim dokážeš poradit a seženeš to za směšnou cenu, takže si moc nemůžeš stěžovat, naopak oceníš třeba to že se netaháš s velkou krávou a pokud chceš třeba makro fotit tak to bude lepší než d90, nemá výklopný displej, D5100 D5200 D5300 sou tak nějak mezi a mají výklopný displej,
takže nastane klasická volba že si musíš sám určit jestli si vybrat nový/novější levnější model, anebo starý povedený (ale D7000 měl nějaké problémy = olej na snímači, Made in China)
který je jako tank a oba stojí stejně, já jsem nakupoval dříve na Ebayi a neměl jsem nikdy problém, problémy spíš u použitého byli když jsem kupoval v čr na bazarových serverech, američan, UK, nebo HK v pohodě

ale možná vzhledem k politice je dobrý si položit otázku jestli to má být vůbec Nikon,
protože třeba Canon montuje skoro vše v Japonsku, Nikon jen uplně ty nejdražší věci, i ty drahý jsou v číně a je to znát, co takhle si vzít Fujifilm X ale jaký to nevim, třeba XA1, XE1 a pokud máš manuální starý Nikon objektiv, tak si ho můžeš na to namontovat přes adaptér 300-400 Kč
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin2580 5. 1. 2016 19:01

Petr Luňák píše:Namitky vuci snimaci chapu, pokud si chce nekdo pohrat s dynamickym rozsahem, co ale nechpau, jsou vytky k AF. Jasne, ma to jen 11 bodu, ale na sve D90 jsem nemel nikdy probem s back focusem ci front focusem, na ostreni byl stoprocentni spoleh, coz se o novych entry DSLR absolutne rict neda, zejmena se svetelnymi skly.


Tak to ja prave mel problem. Se sigma 30/1.4 a pak absurdne, ale s 17-55/28 nikkorem. S tou signou to bylo v pohode, to sestelovali nekde na flore asi za litr, ale s tim nikkorem potom jsem bojoval a stalo me to asi 2litry. Nicmene nevim jestli to predtim nerozjebali, kdyz mi to serizovali na tu sigmu. S 50/1.8 naprosto v klidu.
martin2580
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků