špatné ostření

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Neklix 30. 11. 2015 14:53

Ahoj, mám takový problém u objektivu Nikon 16-85(d7000). Myslel jsme pořád že je to rukama, nebo nevím čím, ale strašně moc fotek sem měl rozmazaných. Je celkem jedno, co jsme fotil, jestli přírodu, budovy, lidi..
K problému. Pokud fotím na A/M tak foťák zaostří, cvakne a fotka není tak ostrá, jak bych si představoval. Pokud ale přepnu na LV, nazoomuji si obejekt, zaostřím(stále automaticky) tak je ostrost o kilometr jinde. Když nad tím tak přemýšlím, nejde tolik ani o to, že je zaostřeno jinam, ale o to že celá fotka s ostrostí je úúúúplně jinde. Teď mi v podstatě nezbývá nic jiného, než fotit tím druhým způsobem, výsledky jsou nesrovnatelné.

Druhá věc co se mi děje, že i když mám vybraný klidně i středový ostřící bod, je zaostřeno na pozadí fotografovaného objektu.

Jsem opravdu pouze nešikovný, neob je problém jinde?
Díky moc
Neklix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 11. 2015 15:04

Problem je v mizernem AF tohoto fotaku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 30. 11. 2015 15:21

Hoď sem příklady fotek, dobré i špatné, včetně exifu (nebo vypsaných expozičních hodnot), může to být několik různých věcí.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Neklix 30. 11. 2015 16:06

Ok, udělám několik stejných fotek pro porovnání.
Neklix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ho_ni_ma_lo 30. 11. 2015 20:43

posun si ostreni vyfot ostrici tabulku pod uhlem 45° a pak se podivej jestli ti to dela back focus nebo front focus
ho_ni_ma_lo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soowa 1. 12. 2015 07:23

Už jsi zkoušel ladit AF microadjustment, nebo zatím ne?
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků