Babo raď. Má smysl přechod na FF, či upgrade APS-C?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 8. 2015 20:38

Petr: mozes sem hodit aj daky vyrez 1:1 z tvojich dobre zaostrených foto s tym Samyang85 na f1,4? docela ma to sklo zaujima...a teda vravis,ze ostris iba cez hladacik na pipnutie AF bodu (hocijakého) bez nutnosti sa mordovat na japonca cez LV hej?
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mykee 3. 8. 2015 20:42

Díky Petře, big help!!!
mykee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LGA 3. 8. 2015 20:59

noxx_cz píše:
LGA píše:S příspěvkem od T-Lama bohužel souhlas - šum a neostrost :-\

Kolego, kde že je ta neostrost a šum?

neostrost: https://michalmladek.files.wordpress.com/2015/07/mg_5033.jpg
https://michalmladek.files.wordpress.com/2015/07/img_6915.jpg

vcelku ostrá foto: https://michalmladek.files.wordpress.com/2015/07/mg_6810.jpg :-)

Tu rozmatlanou kresbu naopak považuji za povedenější fotku, oproti mnohým jiným.

noxx_cz: Lze považovat můj 30D za rovnocenného soupeře vůči 600D?

Jinak co se týká pouze náhledů, tak se mě fotky od mykee líbí.
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 8. 2015 21:30

lennyl_2: spis vic fotim pres zivy nahled, nejak jsem si na to s tim samyangem uz zvykl a subjektivne udelam fotku driv, nez pres hledacek s indikaci, viz:



Vzhledem k tomu, co s nim nejcasteji fotim, me styl na japonce zily netrtha, nejsem pemar, me zajima vysledek, ne to, jak jsem pri jeho tvorbe vypadal :D

Fotku ti uploadnu zitra.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 8. 2015 21:47

Mně se to blbě drží a ten displej je moc titěrný. To jak to vypadá, není zase tak důležité.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 8. 2015 22:10

Petr: no ale to si zasa nerob starosti potom s hladanim fotiek v archive...
ja len ked sa tu spomenul Samyang 85/1,4, tak som sa toho chytil, totiz mal som 85/1,8G a fotil som s nim fakt malo, asi ma nezaujalo to odpichnutie na f1,8 a predal som ho.

rozdiel v obraze medzi 85/1,8 a 85/1,4 asi uz bude vyraznejsi, kazdopadne Samy85 stoji novy 279euro, to ma nezabije, aj keby som to sklo pouzil tak 5x do roka (1400euro za Nikkor 85/1,4G AF-S pri mojom vyuziti je totalna blbost), ono najviac fotim na tie sirsie ohniska so Sigmou 35/1,4 ART, napr. taky Nikkor 70-200/4G casto ani neberiem ked viem ze nejdem zrovna do ZOO.

video: mam nastavene doostrenie na profile Neutral na +6 tusim, kedze fotim RAW + JPG a D750 ma uz natolko slusny JPG ze ho casto pouzivam ako final vystup, sak na Facebook alebo aj print 10x15 pre rodinu je to uplne suma fuk (ok, viem ten JPG v Zoneri17 dat na automaticku korekciu, tam prida este daky kontrast a zvyrazni svetla).

aj ten moj FF som si vlastne kupil skor ze som bol masirovany reklamou, ze viac pasikov je viac Adidas...a v podstate fotim furt rovnako ako s APS-C (okrem toho ze som prisiel vdaka cropu o dlhsie ohnisko a naopak som dostal lepsie HIGH ISO)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 8. 2015 22:34

Ty nastavení profilů (který je zvolen) a jejich doladění (kontrast, ostrost...) mají vliv i na to jak se "vyvolá" raw v editoru? Pokud budu mít profil vivid a vyfotím do rawu a pak přepnu na standard a vyfotím do rawu, tak budou vypadat po otevření v zoneru jinak?
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 8. 2015 22:39

Zalezi na konvertoru, zdali umi nacist to, jak to udelal fotak, nebo to otevre v nejake "defaultni" variante. Soft od Nikonu to nacte ale samozrejme tak, jak to bylo vyfocene.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 3. 8. 2015 22:42

Mě to asi Zoner otevírá vždy stejně (doufám, že nejsem tak slepej...). Ale tak pointa je v tom že v každém případě se to dá stáhnout a nic se neděje. (já se dnes ve skleníku bouchnul dvakrát do hlavy, tak musím tak polopatě :-D )
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 8. 2015 07:14

Už si nepamatuju jak to dělal Zoner, ale v LR se při prvním načtení použije vloženej náhled z RAWu, který dělá foťák při expozici podle nastaveného profilu ve foťáku. Hned jak má LR chvilku ho přegeneruje a zobazuje vlastní náhled.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod menicks1 19. 8. 2015 21:57

mykee
Pokud fotíš ve většině případů portréty tak nemá cenu jít do 70d, 7d mark II apod. Do ISO 800 většinou nepoznáš rozdíl a ostatní věci tě moc nezajímají.

Co se týče FF je to uplně o něčem jiném jak DR, tak HO a samozřejmě i možnosti ISO. Ale i tak nutnost mít pořádné objektivy, zvlášt když se člověk namlsá na pevných sklech. Počítej tedy to že min to co dáš do fotaku dáš do skel teda spíš víc. Záleží na finačních možnostech pokud koupíš sigma 35 f1.4, sigma 50 f1.4, canon 135 f2, canon 70-200 f2.8 IS II tak tě to výrazně posune.
menicks1
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků