určení ceny fotovýbavy - rada s přechodem

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mick8 6. 5. 2015 12:03

Jsou tomu 2 měsíce co jsem řešil naprosto stejný problém, ale přecházel jsem z D7100. Volil jsem mezi financemi, zda to není zbytečné a pak budoucností. Jsem úplný amatér, nikdy jsem pro nikoho nefotil, peníze jsem za to nebral a neplánuji. Ale rozhodl jsem se pro D750 a jsem nadšený. Valím iso jaké chci a neřeším nic, fotky ostré a živější barvy. To můžeš dotáhnout post p, ale proč, když nemusíš. Pokud ale fotíš opravdu rychlovky a venku za světla, D750 má jen 1/4000, tak aby Ti to za hodně slunných dní stačilo. Ale je to spousta peněz, o tom žádná. Já bych neměnil.
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 6. 5. 2015 13:47

Když na té D750 mě mrzí, že za tolik peněz je prostě nízký framerate když už to má tak dobrý AF... běžně nepreferuji focení stylem kulomet, ale u dogfrisbee nebo agility je rozdíl 6 vs 10 cvaků za vteřinu občas rozdíl mezi dokonalá fotka a zrovna se to do toho okna nevešlo :D ...prostě je to pak pohodlnější... jenže jak píšeš.. je to o konečné ceně.. kdyby člověk chtěl aby to umělo vše co potřebuji a finance byla okrajová záležitost, asi bych se nikde neptal a valil na Canonu 1D X ... ale to už je s pořádným sklem o ruce :D
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 6. 5. 2015 15:42

mick8: s těmi živými barvami jsi mě připomněl, že čím menší snímač, tím je ten obraz více řídký. Dá se to digitálně dotáhnout, ale vždycky se může někde projevit, že ten zdroj je řídký a je to nastavený. Čím větší výstupní formát a menší snímač, tím je to řidší. A to zesílení a digitální úpravy většinou něco stojí. Někde to vybublá. A je to celé o tom, co kdo individuálně už vidíme a co ne. Jak nás ten boost je schopen ošidit.
A samozřejmě silné světlo, kontrastní motiv a je dost silný signál i z menšího snímače. Ale stačí, aby tam byly jemné nuance a už je to jinde.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 6. 5. 2015 20:35

Tak dnes jsem měl trochu volna a vyrazil si pro zábavu zafotit "street" vzpoměl jsem si na předchozí posty cca po deseti minutách, kdy jsem fotil proti vodě do které šlo klesající slunce... nemít 1/8000 tak cloním jak o život... že ten Nikon musí vždy na každém těle alespoň něco ošulit... holt musí mít za dva roky zas co "zlepšit" :)
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 6. 5. 2015 21:49

ice.man2 píše: nemít 1/8000 tak cloním jak o život...

Nebude to náhodou jen jedna clona a ještě ne úplně celá vzhledem k menší HO vlivem focení s FF?
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.man2 6. 5. 2015 22:29

To jak o život bylo psáno s nadsázkou spíš jen jako pozastavení nad tím, že D7200 má 1/8000 a 750 nikoli... no dle mého by to šlo více než o jednu.. ano problém by to v praxi nebyl ;)
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 5. 2015 06:16

ice.man2 píše:... no dle mého by to šlo více než o jednu..

1/4000 vs 1/8000 je jedno EV- tedy jedna clona. A protože budeš fotit s FF tak na ekvivalentním záběru se stejným clonovym číslem budeš mít menší HO. Vzhledem k tomu že o čas tu nejde, tak ten rozdíl ve výsledku nebude ani celá clona - vztaženo tedy na konečný snímek. Zkripleni to sice je, nadruhou stranu jsem se podobného přechodu bál z D70 na D90 podpořené tím že nejmenší ISO je 200 a zatím v klidu, je ale fakt že málokdy zavitam pod 2,8
A 1/8000 je na D800 bazaru se nebranis, dá se sehnat za to samé co D750. A D700 bych nebral protože už je dost stará, používali jí profici a těžko říct co má za sebou. Jo a taky má min ISO 200 takže to samý v bledě modrým jak ta D750 s 1/4000.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gamut 7. 5. 2015 08:05

No kdyz se do toho zamota vystupni format to je uz fakt co rict. Zvlast pokud je maximum domaci tiskarna a A4. A kdo zkusi FF a APSC, tak myslim vi kde je. 1/4000 a 1/8000? U C je to take, ale nejak mene reci kolem toho.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 5. 2015 10:25

O vystupnim formátu tu nepadli půl slova, mluvím o vyslednem snímků. A to záměrně, abych se vyhnul debatě jestli má/ nemá vliv FF na HO a co vlastně ten vliv teda má ☺
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků