Canon 5D DS R/S

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 9. 12. 2015 19:44

Ganec
rozeberme si tvé body

1) je to recenze, píše to na pokračování, další části budou přibývat

2) samozřejmě se nerozhodl na základě cvaku v obchodě, ale na základě předchozího důkladného studia - "...Před samotnou koupí jsem prošel snad všechny dostupné recenze na netu a prohlédl volně stažitelné fotky. Šlo mi především o RAW, ale jsou k dohledání i fotky, které jsou v plném rozlišení jen převedené do JPG..."


3) proč by měl používat pro recenzi JPG z foťáku? To přece absolutně nevypovídá nic o skutečné obrazové kvalitě. Podstatné jsou RAWy. Kdy už lidé pochopí, že firma Canon se snaží, aby JPG z foťáku měl určitou maximální datovou velikost, přes kterou se nesmí dostat, a podle toho pak taky JPG vypadá.

píšeš - "...keď musel CROP-ovať => je to znamenie, že sa s tým foťákom zle komponuje (alebo ostrí)..."
co to jako znamená, to jako že se s Olympusem lépe komponuje než s Canonem? :-))

dále píšeš - "...keď musel zosvetľovať => znamená to, že foťák nevolí správnu expozíciu..."
Nikoli, on právě naopak v obchodě podexponoval, kvůli krátkému času jak sám píše - "...Fotka je úmyslně podexponovaná, aby se vyloučila neostrost při focení z ruky..."

Bambousek je podle mého názoru dobrý fotograf, znám jeho fotky a líbí se mi moc, kompozičně, světlem, tematicky. Nemyslím si že zrovna ty máš právo se do něj navážet.

A to že to umí i s Lightroomem je jen jeho plus.
Ale je mi jasné že ty upřednostňuješ JPGy z Olympusu bez úprav, tak jak se prohnutí křivek zrovna zdálo optimální partě Japonců.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 9. 12. 2015 19:54

zkusi na něj někdo nasadit Tamron 28-75 ?
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 12. 2015 19:57

Ganec ide zas na plný plyn. Paráda, nebude nuda.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2015 20:23

Ondrej Bobek píše:Pozrel si sa na jeho fotky? Podľa mňa nemusí premýšľať ako vobec využívať nové technológie vo foťákoch.
Veď práve: na to jeho fotenie mu úplne stačí jediný stredový bod.

No potom potrebuje mrte megapixelov, keďže tak sa foťák nevyužíva optimálne (kvôli cropovaniu)

feanoor píše:2) samozřejmě se nerozhodl na základě cvaku v obchodě, ale na základě předchozího důkladného studia
to som písal už v svojom kroku 1) ;-]
feanoor píše:co to jako znamená, to jako že se s Olympusem lépe komponuje než s Canonem?
doteraz som si to len myslel, ale vidím, že už aj ostatní na to dochádzajú :D
feanoor píše:3) proč by měl používat pro recenzi JPG z foťáku?
lebo recenzuje foťák a nie svoje umenie postprocessingu
feanoor píše:on právě naopak v obchodě podexponoval
písal som "jediný obrázok, ktorý priložil", teda o zábere zo ZOO (kde podľa EXIF-u nepodexponovával)

feanoor píše:Nemyslím si že zrovna ty máš právo se do něj navážet.
ja sa nenavážam do neho, ale do foťáku .. veď som pochválil jeho výsledky a napísal, že je dobrý grafik

Vyjadrenie "buď foťák, alebo fotograf" vás len malo nasmerovať na "foťák!", keďže fotograf je dobrý :-P
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 9. 12. 2015 20:30

I ten foťák je tak dobrej, že stejně jako ty nikdy nejen nedohlídneš, ale ani nepochopíš co, jak a proč dělá onen fotograf, tak ta tvoje je.ka je ve stejný pozici vůči tomu Canonu :-D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 12. 2015 22:12

...Je to běžné? :D
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 12. 2015 23:15

Ganec píše:No potom potrebuje mrte megapixelov, keďže tak sa foťák nevyužíva optimálne (kvôli cropovaniu)


Třeba právě na to, aby mohl řezat? Třeba se v přírodě nedá vždy dostat tak blízko, jak by chtěl a pak je rád za dostatek megapixelů a ořez? Ale možná dělá chybu, že moc fotí a málo čte.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 12. 2015 09:01

Včerejší aktualizace článku Petra Bambouska o 5DS

http://www.sulasula.com/cs/canon-eos-5ds/
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 12. 2015 08:31

Na dpreview vyšla recenzia 5DS.
Napriek vylepšeniu zrkadlovkového mechanizmu stále trpí na "Mirror and Shutter-Induced Shock".
Prejavuje sa najviac okolo 1/60 sekundy. Porovanie fotenia cez hľadáčik a cez LiveView:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 18. 12. 2015 09:09

Přečetl jsem Bambouskovu recenzi. Jeho přístup je mi velice sympatický a nenašel jsem nic, co by v té recenzi zaskřípalo. O to šílenější a trapně legračnější jsou Gancovy výhrady a zjištění.

Aha, takže 5DS je čosi ako 7DII, lebo majú podobné tlačítka. Rovnako ako 6D a 70D.
=> načo vôbec Canon vyvíja nové AF moduly, keď tým, čo si ho kupujú na tom vôbec nezáleží? ;-)
Vlastne celkove mám z toho článku pocit, že absolútne netuší, čo vlastne dnešné foťáky dokážu a v čom sa líšia. Jediné, čo rozoznáva sú megapixely. To potom chápem, prečo na ne výrobcovia tak tlačia...


Ganče, on s tím na rozdíl od tebe umí pouze fotografovat a posuzuje foťák jako celek. To je takový rozdíl jako kdyby si sedl do nového auta, projel se s ním bravurní jízdou a zhodnotil chování toho auta, přestože se nezmíní o to, jakou zrovna technologii má vstřikování. No a ty sice zvládneš citovat reklamní materiály, ale s tím autem se ani nerozjedeš.

Bambousek na pár plných rozlišení těch zvířat zjistil, že to rozlišení má pro něj smysl a všem ostatním ukázal v čemu ten foťák je dobrý. ZKušený fotograf si na jeho fotkách a povídání najde odpovědi i na otázky z hlediska autofokusu, šumu, barev.....
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 12. 2015 11:47

přesně, a z jeho fotek je jasně vidět, že kromě výtvarného pojetí, je tam i preciznost a technická kvalita, byť doteď fotí jen nekvalitním Canon senzorem se špatným DR a málo mpx :).
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.a.r.k 20. 12. 2015 16:44

Před panem Bambouskem smekám. Sleduji jeho web a musím uznat, že u něho je opravdu téměř jedno čím fotí, protože tu techniku vždy využije na maximum a výsledkem je nádherná fotka. Zato u Gance už dlooouho přemýšlím, jestli to co píše myslí vážně , připadá mě to už nemožné, viz příspěvky v tomto vlákně nebo jestli si tu ze všech dělá velkou "zádel"
Canon EOS 70D, EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM , EF 70-200mm f/4,0 L USM, EF 50mm f/1.8 II, SpeedLite 430EX II
D.a.r.k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 12. 2015 11:52

ForeignerOnEarth píše:Přečetl jsem Bambouskovu recenzi .. a nenašel jsem nic, co by v té recenzi zaskřípalo.
A všimol si si medzi zápormi, že tam popisoval citeľné oneskorenie spúšte?
Nový foťák .. v časoch keď sa všetko zrýchľuje .. a toto? Neprišlo ti to divné a nezaujalo ťa to?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 25. 12. 2015 12:20

No, myslím, že nikoho už ani nezaujmou tvoje výžblebty. Ale i idiot by pochopil, že "něco" se v seriózní recenzi najít "musí".
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 25. 12. 2015 12:35

Idiot áno, ale tento Cvach je iný level. Co sa týka pána Bambouska, klobúk dole. Už len to, že vôbec strácal čas na reakciu na Cvachovom blogu. Asi nevedel, že je to aj tak zbytočne.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků