Canon 5D DS R/S

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 26. 12. 2015 13:39

To je divný kluci, na jiný troly se vzájemně upozorňujete a tady toho krmíte a hýčkáte - proč? Nedokázal už nesčetněkrát sílu svého charakteru dostatečně?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladexAndroid 26. 12. 2015 13:44

koukám že podle DXOmark má nový Canon 5D celkem dost mizerný (podle jejich tabulek) dynamický rozsah, je to skutečně tak zlé jak to na první pohled vypadá ?
kdybyste jej mohli rychle srovnat s Canonem 5D MK2 co má kamarád, co byste vyzdvihli na tom starém ? (uvažujeme v rodině o nákupu tohoto starého full framu z bazaru, dynamický rozsah mě zajímá hlavně ve srovnání s novějšími Nikony)
VladexAndroid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 12. 2015 14:13

Mam Sony A7rII (spickovy DR) a Canon 6D (slabsi DR) - rozdiel pri beznom foteni nie je pre mna nejak badatelny. Ak ale upravujem RAW fotku, tak sa da s tou zo Sony hybat vyrazne viac bez toho, aby jej bolo velmi ublizene (najma ak potrebujem v PC urobit svetlejsie tmave miesta, lebo vo svetlach je rozdiel nebadatelny).
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 26. 12. 2015 14:18, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 12. 2015 14:15

Ganec píše:landov: s Čvachom nemám nič spoločné.
Nemám ulízané vlasy, vyjadrujem sa plynulo a obyčajný hulváti ma nedokážu umlčať :-D


Zase si raz vedla. Tu vôbec nejde o fyzicku podobu, ale o mentalnu. BTW, aj Cvach sa vyjadroval plynulo, ale co slovo to kok.tina :D :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 26. 12. 2015 14:59

reign píše:To je divný kluci, na jiný troly se vzájemně upozorňujete a tady toho krmíte a hýčkáte - proč? Nedokázal už nesčetněkrát sílu svého charakteru dostatečně?


Osobne proti Gancovi nič nemám, je väčšinou slušný, aj keď s ním v mnohom nesúhlasím.
A beznosorožce sú budúcnosť, to je skrátka realita, len to Gancove prezentovanie je dosť nešťastné. Ale na rozdiel od trollov ktorí len blbnú on tomu asi verí. Beriem ho ako anomáliu, nie ako trolla. ;-]
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 27. 12. 2015 09:53

Tenhle Canon je pro mne velmi zajímavý stroj. Svým způsobem je to pro mne ukázka toho, jak by mohl vypadat FF Nikon se snímačem s velkou hustotou (D7200 zvětšený na FF) a jak by i mohla vypadat D850, pokud nebude mít očekávaný 44 MPX snímač jako A7RII, ale ten nový 54 Mpx snímač od Sony (kam by ho jinak dali, že?).

Já jsem si pro sebe udělal závěr, že 36 Mpx mi bohatě stačí i na výřezy, že 44 nebo 56 Mpx nevyužiji. Je paráda sledovat tu jemnou kresbu, ale na vyšší ISO to žádná hitparáda není, více než nárůstu MPix věřím v technologii s podsvícením snímače, byť ještě není úplně rozvinutá. Ono pomůže i to resamplování, ale jsou to další mezikroky, které do toho vnášení problémy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 27. 12. 2015 10:41

Bob222 : Formální slušnost mu jde, to ano, ale to je tak celý - viz on a Bambousek a tady toho taky ukázal dost.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Walter Koenig 27. 12. 2015 19:59

ty grafy ohledně ,,dynamic range" nebo ,,colour sensitive" z DXO marku lžou,
to jen mezi jednotlivými modely stejného výrobce to je srovnatelné,
něco jako je u lyžařů ,,flex index" však si všimněte že Canony tam maji neustále 11,
což by mělo být asi 4 nebo 8x méně citlivější než Nikon s Pentaxem (mají stejné čipy
od Sony obě firmy) a myslíte si že to je opravdu tak špatné s Canony ?
Walter Koenig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 12. 2015 20:26

Na PC vidim obrovsky rozdiel len po vyraznejsej uprave fotiek (obcas to je potrebne), alebo v pripade A7rII vs. 6D najma na vysoke ISO, kde si Sony velmi dlho drzi dobre farby aj DR az do nezvycajne vysokych hodnot ISO.

Edit: mala reklama na 5Ds https://www.youtube.com/watch?v=AcRPFXrISc4
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 27. 12. 2015 22:08

Paráda.

Ono na tu módní fotografii 5 DS musí překonat Nikon 810, je to nasvícené a ty megapixely se musí projevit. Jinak je to moc zajímavé, jak se Čína snaží držet kořenů a přirom Shanghai je západnější, než celá Amerika a Německo dohromady.
pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků