Canon 5D DS R/S

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 30. 1. 2015 12:06

Tak příští týden má být oznámen nový Canon s 50 Mpx snímačem ve dvou verzích.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod JSP070 30. 1. 2015 12:39

Zmeníš značku? Kontrolovať ostrosť 50,6 Mpx to bude iná výzva :-D
http://www.cameraegg.org/50-6mp-canon-eos-5ds-5ds-r-leaked-image-specs/
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 30. 1. 2015 12:50

ktoré sklá to nakrmia?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 1. 2015 12:51

V pripade Canonu sa velmi nebojim o nakrmenie, ved vsetky novo predstavene skla su absolutna spicka, nepomerne lepsie oproti minulym generaciam - a navyse existuje aj Sigma, Zeiss,...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 30. 1. 2015 13:29

Specifikace najdete i na Nikon Rumors. S tím nakrmením to bude problém, já vím tak o cca 5 objektivech, co to dají. Mně by stačilo i 36 Mpx.

Zajímavá je i druhá informace, že Canon představí entry zrcadlovku s FF. Termín nejasný, ale brzy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 1. 2015 13:36

Specifikacie su aj na sonyalpharumors :D Pozeral som DxO, sucasne lepsie zoomy (tj nie setaky) na Canon fotoaparaty vykreslia na 20Mpx snimacoch od 11-15Mpx, pevne objektivy od 12-18Mpx. 50Mpx je mensia hustota bodov, takze by s tym nemali mat problem ani zoomy a nie to este pevne skla - bezne lepsie pevne aj zoomove objektivy by mohli na takom snimaci vykreslit od 30-40Mpx, spickove skla mozno az 45Mpx... a to kedysi ludia na webe vypisovali, ze objektiv aj tak nevykresli viac nez 8Mpx a ine rozlisenie netreba :D

EDIT: ja si zrejme pockam na 5D4... v specifikacii mi nesedi nativny rozsah ISO 100-6400, neviem preco tam chyba dual-pixel...a chcelo by to viac fps = viac univerzalny pracovny fotak s rozlisenim medzi 20-30Mpx.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 30. 1. 2015 13:51

Ondrej Bobek: jsi si jistý, že 50mpx dává na FF snímači menší hustotu bodů než 20mpx na stejně velkém snímači? Není to náhodou přesně naopak?
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 1. 2015 13:58

Canon APSC s 20Mpx je cca 53Mpx na FF (aspon tak to ratali na CR). Vychadzal so z toho, ze sa vsade pisalo o roztiahnutom sucasnom 20Mpx APSC snimaci na FF rozmer (a ze vsetci tu o tom vedeli, preto som to viac nespecifikoval). Novy rumor pise skor o Sony snimaci s mierne nizsim rozlisenim...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 1. 2015 16:12

5Ds se mi jeví jako totální dělo pro focení krajiny a do ateliéru.
A těch 5 snímků za vteřinu při 51 mpx je obdivuhodných.
Nicméně pro mě vše stojí a padá s tím, jaký to bude mít dynamický rozsah na nízké ISO. Pokud to bude Canon klasika, tak už nemám zájem. I na zahraničních diskusích už se začíná dost výrazně stupňovat nas.anost Canon obce.

Ale pokud to bude něco na způsob spolupráce Canon - Sony, s DR kolem 14 EV a Canonu se podaří zachovat si své barvy (ať už díky úpravě CFA či jinak), potom by to mohl být ten dlouho očekávaný svatý grál.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 30. 1. 2015 16:47

Updatované info na CanonWatch uvádí, že senzor je vyrobený Canonem s využitím nového procesu. ...což může znamenat cokoli. Nikon taky tvrdí, že všechny senzory, které používá, jsou Nikon:) V případě Nikonu bude patrně na místě rozsáhlá vícesměrná výměna patentů, protože jinak by asi nedokázal dostat ze všech senzorů tak podobné výsledky nezávisle na výrobci. ...Ukážou až testy, ale já osobně nepochybuju, že Canon zvolil dobrý snímač.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 1. 2015 18:52

Teď se objevil nový článek na Canon Rumors, který uvádí, že 5Ds má mít údajně mnohem silnější CFA, což je příčinou toho, že max. nativní ISO je 6400. Má to zajistit mnohem větší přenost barev, než cokoli jiného jsme v minulosti od Canonu viděli.
Vypadá to, že se vrací doby luxusních barev 1Ds Mark III.

V průběhu roku 2015 má přijít i Canon 5D mark IV, který bude zaměřen na lowlight performance.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ce. 30. 1. 2015 19:20

..ešte nech napíšu 16bit. raw - a začnem sa o to zaujímať
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 30. 1. 2015 19:37

Nevím s tím 16ti bitem to mám pocit že neee, co je však jisté už teď je lepší přesnost než 5DIII.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 30. 1. 2015 20:18

5fps pri 50mpx 16bit rawech by asi chtelo hodne silny procesor, ne? i kdyz jsou v tom dva...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 30. 1. 2015 20:19

Nechci rýpat... ale zajímavé, že kdyby podobný počet mpx. představil jiny výrobce, tak na něj budou všichni zdejší velcí fotografové plivat a utahovat si z toho jak to nezvládne vykreslit žádný objektiv a je to zbytečně moc atd., ale jakmile s tím přijde Canon (Nikon) tak je to hned "svatý grál" a zvládne ho plně vykreslit téměř libovolný objektiv co C(N) zrovna prodává :D a to ho ještě ani oficiálně neuvedli, natož abyste ho viděli či měli v ruce... fakt smekám před zdejšími machry, co vše ví a umí
Skulivert
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků