Anketa: Jakou znacku ma Vas digi FullFrame?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Jakou znacku ma Vas digi FullFrame?
Canon 13 %  56%  [ 13 ]
Nikon 8 %  34%  [ 8 ]
Sony 1 %  4%  [ 1 ]
Leica 1 %  4%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 23

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 11. 2014 12:48

Ondrej Bobek píše:Ako rovnocennú alternatívu by som bral v súčasnosti iba Nikon (konkrétne D750 - celkom výhodný skoro-profi FF) - najmä pre možnosť lepšie vytiahnuť expozíciu (je to fajn napr. na svadby)...


Jojo, Nikon D750 bych dneska volil taky, pokud by mi hypoteticky někdo zničil sestavu od Canonu a dal mi za ni peníze, co me stála jako nová (že je to nereálný scénář neřeším ;-) ). Sice tady majitelé Nikonu brečí (jako u každého modelu představeného za posledních ? let), že chtěli něco jiného, ale mě by se to tělo vážně líbilo...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 11. 2014 22:52

Canon... Důvod je, že k původní kinofilmové EOS 30 a poté digi APSC, od začátku mám nakoupeny objektivy pro FF. Pro mé hobby focení jsem spokojený, nebudu vymýšlet nějaký přechod, nebo dalšího výrobce, i když Nikon D750 se mi hodně zamlouvá :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 21. 11. 2014 15:17

bob222 píše:Ešte býval kodak FF. Neviem či dokonca nebol prvý na svete. Ale to už bude niečo ako bájny jednorožec.

prvý bol Contax N Digital ohlásený v roku 2000 so senzorom Philips 6Mega /to sú veci/ a začal sa predávať v roku 2002.
Potom až prišiel Canon 1Ds /11Mega/ a Kodak DCS 14 N na platforme tela Nikon /14Mega/
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 11. 2014 15:59

Ked si spomeniem na ovladanie starsich fotoaparatov.... az obdivujem fotografov, ako to mohli s nimi vydrzat :D Contax, Kodak ale aj stare 1D mi to dost pripomenuli...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ce. 21. 11. 2014 20:06

Napr.od čias EOS 1V (2000)sa až po 1DsII.nezmenilo v ovládaní vôbec nič,až 1DsIII. (2007)dostal na zvolenie ostriaceho bodu joystik,kde na predošlých modeloch bolo tlačítko okamžitého návratu na stredový ostr.bod.
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod djicee 22. 11. 2014 12:00

Ja mel tezke rozhodovani mezi Nikon 610 nebo Canon 6D. Kazdy mel sve pro a proti.
Nakonec jsem zvolil 6D. Casto fotim za nepriznivych podminek + mam rad nocni scenu a v tom byl lepsi Canon.
Teorii ktery vybrat bylo na internetu hodne dokud jsem nenarazil na prakticke testy nocnich snimku. Proto Canon 6D

proc FF: mel jsem apsc ktery fotil krasne ale jen za dobreho svetla coz ve Skotsku jsou jen vyjimecne dny. Desne me vadil velky sum na fotkach obzvlaste kdyz jsem chtel fotit v noci.
puvodne jsem chtel Nikon D7100 ale lakal me malinky priplatek za FF na Ebay + nemalinky priplatek za dobre sklo :D
djicee
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků