Vhodný upgrade za Nikon D3000

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2014 18:38

Puntík píše:V případě že mezikroužky svým vnitřním průměrem takto omezují obrazové pole - na FF formátu (tedy ještě filmu), jsem tento efekt nikdy neviděl - poohlédl bych se po jjiném výrobci.


Tytez krouzky v kombinaci s napr. Samyangem 85mm nevinetuji. Je to proste o konkretnim sklu, respektive ohnisku. Proto jsem jasne psal "muze se stat", nikoli stane.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 11. 2014 18:59

Souhlasím. Proto by ovšem bylo také vhodné dodat, že na Nikonu, který má oproti Pentaxu bajonet s vnitřními kontakty, zřejmě zmenšujícími výstupní průměr mezikroužků. Přesto je to divné, bohužel ne všechno je ideální. :hm

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bobies 20. 11. 2014 19:29

Dolgor: Nemůžu souhlasit s názorem "Dál je třeba si přiznat, že zrcadlovky pomalu končí a budou nahrazeny mirrorless systémy". Tohle je zatím takové menší sci-fi, ne-li větší, a sám přece tomu nemůžeš věřit. Popularita je jedna věc, ale ta také nemusí trvat věčně. Pokud se bavíš o APS-C, tak možná v dohledu pár let dojde k tomu, že mirrorless fotoaparáty budou mít mírnou převahu nad APS-C, ale určitě je nevytlačí. Je to stále mnoho objektivů a příslušenství, které jen tak nikdo z okna nevyhodí. Canon 100D je např. zrcadlovka s APS-C sensorem a určitě velká není a je vcelku kompaktní jako např. fotoaparáty OM-D. od Olyho, ale FF nikdy 4/3 nevytlačí ani v nejmenším případě. Elektronické hledáčky také měly v minulosti nahradit ty optické a ejhle, nenahradily. Je fajn, že Olympus a Panasonic přišly s novým evolučním systémem, nicméně profesionální fotografy to nespasí. Mě, Tebe, fotografické nadšence možná ano, ale ne všechny, kdo požadují výbornou ergonomii, velkou výdrž baterie, mnoho objektivů a příslušenství.

Jinak jsem měl dnes poprvé OM-D E-M10 v ruce a musím říct, že není špatný, elektronický hledáček je fajn, nic "nelagovalo", ale na optický hledáček to ještě nemá. Možná E-M1 je na tom lépe.

-- 20. 11. 2014 20:33 --

Jinak k mé volbě: stále se rozmyšlím, jelikož zatím Canon v APS-C segmentu zrcadlovek nenabízí nic, co by mě nadchlo, tak uvažuji o Nikonu. Pravděpodobně D7100 - ale stále jsem na vážkách. Možná, kdybych věděl, že vydají opravdového nástupce D300s, neváhal bych ani minutu. Teď stále čekáám a zkoumám, možná by bylo lepší jít fotit! :o)
bobies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 20. 11. 2014 19:47

bobies, rozdíl mezi hledáčky E-M10 a E-M1 je nebetyčný -
vfcomp-EM1.png
VF-2=E-M10
vfcomp-EM1.png (43.12 ) Zobrazeno 1385 krát
, v E-M1 je hledáček nejméně o třídu lepší.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bobies 20. 11. 2014 20:07

Díky, hezké zobrazení!

btw. ty vlastníš Olyho 4/3? ;o)
bobies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 20. 11. 2014 21:54

pracujes rad s rozostrenym pozadim (tj nizke, plne otevrene clony atd) ?
pak si zkus nekde full frame, treba Nikon D600
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 11. 2014 22:32

bobies, měl jsem samozřejmě na mysli APSC zrcadlovky. Je tu o tom celé vlákno v sekci bezzrcadlovky. Výrazná úspora výrobních nákladů pro výrobce (v DSLR je mnoho nákladných mechanických součástek, drahé hranoly, podstatně víc dílů), nižší hmotnost a jednoho dne i cena (až se zaplatí vývoj) pro zákazníky.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 11. 2014 23:06

Dolgor, aj bezzrkadlovky majú náklady za hardware navyše: u tých čo majú hľadáčik je to EVF, u tých čo nemajú sú to obvody a port na externé EVF.

No po dokúpení externého EVF ho už nie je potrebné kupovať ďalší; prípadne sa dá "sharovať" (keďže nie vždy je prínosný, v rodine by stačilo mať len jeden), časom to zrejme vyjde citeľne lacnejšie.

Ale možno aj s tou cenou za vývoj je to tiež vyrovnané: doteraz mohli zrkadlovky ťažiť z toho že "technológia je už vyvinutá" a bezzrkadlovky museli investovať do vývoja.
Teraz sa to začína obracať, lebo aby boli konkurenciaschopné, musia vylepšiť video a celkovo LiveView. Vlastne zrkadlovky musia naimplementovať aj funkcionalitu bezzrkadloviek (okrem funkcionality zrkadloviek).

Osobne si myslím že dôvody, kvôli ktorým klesne (alebo už klesá) popularita zrkadloviek nebude ani cena ani rozmery...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 21. 11. 2014 00:58

bobies píše:Díky, hezké zobrazení!

btw. ty vlastníš Olyho 4/3? ;o)


vlastním Olyho 4/3 i m4/3 :-)
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bobies 21. 11. 2014 07:59

rodri - jasné, díky - a jaká skla používáš na m4/3? Pokud nevadí, že se ptám, jaký máš tělo?

-- 21. 11. 2014 09:04 --

Ganec: Teda, nemyslím si, že popularita zrcadlovek klesá. Bavil jsem se s paní v obchodě a stále se zrcadlovky prodávají vice než bezzrcadlovky, o které není zatím takový zájem jako např. v Asii. Určitě hraje prim cena u zrcadlovek. Např. tělo Nikon 5100 za 9,990,-Kč je fakt pěkná cena.
bobies
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 21. 11. 2014 10:06

Bobies, mám E-M5 + 12-50, 40-150 a 45/1.8, to jsou Olyky, pak Panasonic 100-300 a Sigmu 19/2.8. Časem poridim i něco svetelnejsiho a hlavně tělo s PDAF na cípu.
Jinak byt tebou, tak bych nic neřešil a šel do D7100, to je fotak opravdu výbornej se suprovym vykonem. Navíc takový univerzální objektivy jako 18-105 a hlavně 18-140 mi u m4/3 docela chybi.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 11. 2014 10:18

rodri: myslím si že 6x zoomy u m43 neexistujú kvôli dostupným (a univerzálnejším) 10x zoomom.
Existujú aj od Olympusu, aj od Tamronu, aj od Panasonicu (ich nový 14-140 je asi najlepší)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 11. 2014 10:28

A co teprve kdyby byly patnáctinásobný :D :D :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Impressionist 24. 11. 2014 23:33

Zdravím,
Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám zde.
Můj rozpočet je 15K.
Vím jistě, že chci 70-200mm f/2.8 (pořídím pod 13)
Vlastním K20D a Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC macro.(Tuto sestavu mohu prodat tak za 10?)Chci lepší tělo a zároveň potřebuju základní objektiv. Jak mám postupovat? Zůstat u Pentaxu (k5+horší záklaďák) nebo koupit Nikon d7000 + záklaďák (do 2k max).
Vlastně chci downgradovat základní objektiv na úkor lepšího těla. - Je to dobrý nápad? Ale s K20 spokojený nejsem.

Taky mě láká přechod na mirrorless, ale myslim (doufám, že mě vyvedete z omylu), že ještě neexistuje cenově dostupná alternativa pro 70-200 2.8.
Taky rád používám bazar a připadá mi, mirrorlessy + objektivy na ně se nedají sehnat tak výhodně jako DSLR.
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 11. 2014 00:44

Pokud nedosáhneš na K-5II, sáhni po K-50 a Sigmu si nech. Oproti vyšším modelům ti bude chybět patrně jen stavový displej. Obrazově vyděláš, finančně až tak neztratíš. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků