Nikon D5200

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 18. 11. 2014 08:11

Ganče, co že jsi uměl? :D Mimochodem, já bych chtěl vidět nějakou tvojí fotku, myšleno FOTKU...a taky mám nejspíš smůlu, co? :-)) 8-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 18. 11. 2014 09:44

- Kluci, nehádejte se, já tu taky plácám hlouposti a učím se i díky vašim slušným reakcím, za které pochopitelně děkuji, nikdo učený z nebe nespadl.
- S režimy M, S a A je to jasné, díky za rady.
- Ganec - nepsal jsem, že ten 18-55 už je zralý na výměnu, ale všeobecně se všude píše že není nic moc. Jak tipuji Dášu, první přijde na řadu nějaký delší (jestli Nikon nebo Tamron uvidíme, nechám si ještě poradit) a setový se případně vymění někdy v dalším kole.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 11. 2014 11:47

FotoABC píše:Nechť mně Puntík laskavě řekne tři smysluplné situace s přesným popisem jak postupuje, no a já napíšu v čem se to liší. ;-)


Napíšu ti jednu, jedním rolerem nastavuji clonu, když se mi nelíbí co mi doporučil přístroj, druhým čas - když se mi nelíbí ten, který mi doporučil přístroj (zpravidla v režimech P-MTF, nebo P- Hi Time). A když spěchám a nemohu řešit nebo třeba souhlasím, nic nenastavuji, případně stisknu zelené tlačítko. Záruka přijatelné fotky resp. nejmenšího odpadu.
Pentax má těch režimů šest, zvláštní (když vždycky pro účely důvěryhodných rad pečlivě studuješ manuály a vydáváš to za zkušenosti) žes to přehlédl. Těch šest režimů je důležitých právě pro to - nemám čas, nebo neřeším - v případě použití toho tlačítka. Opakuji - záruka přijatelné fotky resp. nejmenšího odpadu. (Vzpomeň až se budeš hrabat ve spoustě nepoužitelných fotek.)
Díky tomu také pouze velmi zřídka využívám otočný volič režimů, resp. ostatní režimy jsou pro mne zcela zbytečné (s výjimkou M,B a X resp. U) a nevadí mi nově použitý způsob jeho zamykání.
Pokud budu fotit (podle většiny tvých fotek) tvým způsobem, vystačím si s příručním expozimetrem a přístrojem bez jakékoliv expoziční (a možná i ostřící) automatiky. :-) Píšu totiž o rychlé práci v tlaku, nikoliv o dlouze zkoumavém pohledu do hledáčku před expozicí. Mimochodem, proto mi ani nedělá problém práce s přístrojem typu A77, s elektronickým hledáčkem, který bych patrně v případě potřeby (třeba i před Nikonem) preferoval. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 11. 2014 14:06

Ganec: s tim pomalym objektivem u nas foti dva lidi hokej, mizerny svetlo, realtivne rychly pohyb a presto maj ostre fotky. Faktem samozrejme je, ze se jedna spis o panning, nez o foceni protipohybu, ale i takove se najdou:
Obrázek

Se 70-200/2.8 se to merit samozrejme nemuze:
Obrázek

Ak taký človek existuje, chcem jeho fotku ;-)


Obrázek

:D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 18. 11. 2014 14:20

Tak teď už jen kávičku a nějakou FOTKU od Gance :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 11. 2014 14:43

Petr Luňák: skoro ti to vyšlo, ale nemá navoleného "panáčika", ale M-ko ;-)

BigglesO27: túto si videl? (záber svetelnej 70-200-ky v akcii z diskusie Jak fotit koncertní snímky?)
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 11. 2014 14:53

Ja by som tipol D3200 a nastavene Acko, teda z toho co som akotak vylustil.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 18. 11. 2014 14:55

Co jako, Ganče? Ta fotka má ukázat, že je pro tebe škoda i mobil s čočkou, protože to má bejt ta FOTKA? Tak ty nebudeš jen sportovní fotograf, byla by škoda se zaseknout jen v jedný škatulce, s takovým potenciálem :D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 11. 2014 15:13

:))

Ma tam acko a je to D3100, zahada vyresena.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vocapmen 27. 12. 2015 21:13

Jak prosim nastavim, aby cislovani fotek po smazani z fotaku pokracoval v cislovani od posledni fotky pred smazanim a ne porad od 0?
Vyfotim nejake fotky, nahraju do PC a smazu a zase se pojmenovavaji od 0 a kdyz chci pak dat do stejne slozky v PC, tak to samo neni mozne mit tam 2 fotky se stejnym nazvem. Diky moc.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 28. 12. 2015 00:09

RTFM
strana 162 - d4 Pořadí čísel souborů - nastavit zapnuto
http://goo.gl/ktGh6z
KarelV.
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků