levný full frame

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 23. 10. 2014 15:19

Tak keď na tú epl narveš rouru od kamen, tak žiadny div. To sú výletné telá na palačinky alebo pidizoom. Už ani takú 12-35 bych na to nedával...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 23. 10. 2014 15:27

ltokar píše:Chel: ja by som ti dal do ruky E-PL1 s adapterom na manualny 2.5kg 400/f4 a pozrel by som si, ako sa ti javia tie nepodstatne ftakoviny ako ergonomia :D.

On je E-PL1 FullFrame ?????????????????????????? husteee to chci tyyy voleee za 6000!!! Fullframe do kapsy za 6000 mazec .............. blik uz jsi prozrel ze jsi mimo? mel by jsi jit do jineho tematu ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 23. 10. 2014 16:36

Já už asi chápu, proč si chel zakládá témata :-) tam bude trochu problém se sebestředností :)
Jinak ano, všechny dnešní FF těla zrcadlovek mají dostatečně pohodlný grip, aby se s nimi zvládlo celý den fotit. ALE s některými si to člověk raději už nezopakuje :)
Já také nemám problém fotit celý den s D610, ale jak psal PL, mám na něm max. pevnou 85 f/1,8 , takže muší váha oproti třeba reportážním, nebo sportovním sestavám.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 23. 10. 2014 16:45

Ale udrzis to a pri foceni je dulezity vysledek a ten delas tim kde jsi co fotis jak mas udelane svetlo jakou postprodukci delas atd atd ........ ne jak se ti drzi fotak.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 23. 10. 2014 17:51

Petr Lunák - srovnání s fotoaparáty nemám a proto jsem jen označil za nesmysl příklad s auty, kde rozhodně nezáleží jen na tom, že mne to někam doveze. Zda je ergonomie důležitá i u fotáku sice s jistotou nevím, ale ergonomii jsem kdysi studoval a jsem přesvědčn, že je důležitá napříč všemi obory včetně focení.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 23. 10. 2014 18:02

Soucasna ergonomie FF fotoaparatu ma vliv na vyslednou fotografii asi tak z 0.2% (jsou si podobne je jedno co clovek ma) ... proto rikam ze je nepodstatna. Podstatne jsou jine veci. Ale uznavam ze nekteri lide si davaji zalezet na jejich hracce a bavi je o tom mluvit. Me je jedno cim fotim, hlavne ze to ma dobre fotky.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 10. 2014 18:28

chel: pro tvůj způsob focení patrně ano, přičemž to tělo co používáš není zas tak špatné. Ale zkus vzít třeba D3xxx.

-- 23. 10. 2014 18:30 --

a souhlasím s tím, že příprava, schopnost vidět světlo a orientovat se v tom,následná postprodukce jsou nezbytné součásti úspěchu. A je celkem jedno, zda si to světlo přinesu, nebo si ho najdu, či PP dělám v LR nebo složitě retušuji v PS
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 10. 2014 18:34

IvanGS píše:Petr Lunák - srovnání s fotoaparáty nemám a proto jsem jen označil za nesmysl příklad s auty, kde rozhodně nezáleží jen na tom, že mne to někam doveze.


Pokud nezalezi jen na tom, ze me auto nekam doveze, pak nemuzes zaroven rict, ze neni prirovnani k autum na miste (leda ze by sis chtel protirecit), nebot i u fotoaparatu nezalezi jen na vysledku, ale i na zpusobu jakym jsem se k nemu dopracoval, POKUD me ma foceni bavit (vyssi komfort sezeni v aute) a POKUD se k tomu vysledku dopracuju pohotovejsim ovladanim rychleji (jiz zminena lepsi prevodovka, podvozek a pneu).
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumpeak 23. 10. 2014 18:42

chel píše:Ty taky nejsi schopen nafotit 5 hodinovy report s jakymkoliv bezne pouzivanym FF telem? 5Dmkii 5DmkIII 6d d600 d800 d810 ? Ja ano :D Asi mam univerzalni ruku a umim se prizpusobit ..



Já třeba s D800 běně fotím celodenní reporty ze svateb nebo fetivalů. V batohu při tom mám: 35mm Sigma 35/1,4A, Nikon 50/1,4, Nikon 85/1,8, Sigma 70-200/2,8, Nikon 16-35/4, Sigma 15/2,8 fisheye, 2 SB900 nějaké další baterky, filtry a další harampádí a když se mi zdá batoh moc lehký, tak ještě přidám Sigmu 24-70/2,8 a záložní tělo D7000. Obě těla samozřejmě s battery gripy. Myslím, že jsme chlapi od toho, abychom nebrečeli nad nějakým tím kilem navíc.
rumpeak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 10. 2014 19:32

Pro pana krale, jak souvisi hmotnost batohu na zadech s necim, co drzim v ruce? :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 23. 10. 2014 22:03

Pro odlehceni fotka rumpeakova D800 a svetlo, ma sigmy 35 a fotil tomas vlcek ... me by na strom zemska pritazlivost na dlouho nepustila :D Fotosraz Karvina Obrázek

-- 23. 10. 2014 23:11 --

FotoABC píše:"Ergonomie fotoaparatu ma vliv na vyslednou fotografii asi tak z 0.2% "
Tak to je takhle generelně řečeno dost slušná blbost. Minimálně u nearanžovaných fotografií. S obtížností záběru narůstá a narůstá vliv ergonomie a v určité chvíli se dostane na 100%. Těch 100% totiž znamená fotka versus žádná fotka, případně úplně zkažená fotka.

-- 23. 10. 2014 18:07 --

Koukám, že citace se stačila změnit, než jsem zareagoval.

editni to na to co jsem psal :D mas tam spatnou citaci :D Nesouhlasis ze FF ergonomie ma jen maly vliv na fotku?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod menicks1 23. 10. 2014 23:25

chel píše:Soucasna ergonomie FF fotoaparatu ma vliv na vyslednou fotografii asi tak z 0.2% (jsou si podobne je jedno co clovek ma) ... proto rikam ze je nepodstatna. Podstatne jsou jine veci. Ale uznavam ze nekteri lide si davaji zalezet na jejich hracce a bavi je o tom mluvit. Me je jedno cim fotim, hlavne ze to ma dobre fotky.


No přesně tak, ale oni prostě nechapou že u dnešní fotáku už je ergonomie na vysoké urovni takže spíš se řeší funkce. A pak taky záleží co komu jak padne do ruky, popravdě řečeno mě 6d padne víc do ruky než 1D X a možná i víc než 5d mk3.

A pokud s tím bude cvakat krajinky ze stativu tak je to stejně šumák.

Jinak co se týče hledáčků ff a ne full frame je to opravdu hodně znát.
menicks1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 24. 10. 2014 07:37

No dyt o tom to je, ze si vybere kazdy to, co mu sedne do ruky a co mu vyhovuje, ale generalizovat, ze kazda FF ma dostatecne dobrou ergonomii je blbost. Zejmena pokud si to kupuje nekdo pro zabavu, protoze clovek, co foti za penize proste urcite nepohodli prekousnout musi (a casem si koupi to, kde toho nepohodli je podstatne mene, treba FF ktery se mu lepe drzi). Naopak pro zabavu si muzu vybrat to, co se libi, dobre se mi to drzi a citim se pri praci s tim dobre.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 24. 10. 2014 07:45

Vybirat fotak podle toho jak padne do ruky je blbost. Fotak souvisi se slovem fotit. Ale je mozne ze spousta lidi ho ma spise ke slovu drzet ;)
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 24. 10. 2014 07:54

No, vzhledem k tomu, že dneska ty foťáky fotěj slušně v podstatě všechny, tak je naopak blbost si kupovat krám, kterej mi nepadne do ruky nebo padne míň než srovnatelnej jinej... Právě proto, že je foťák od focení a ne od vztekání.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků