levný full frame

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod T-Lama 22. 10. 2014 13:40

Ono je trochu rozdíl foťák vzít, cvaknout pár fotek a pak to zabalit, než dělat řekněme report z několikahodinový akce. Tam je každý nepohodlí v držení/ovládání po chvíli znát a je jedno, o jakej formát se jedná.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 22. 10. 2014 14:09

Ale FF jsou vsechny nepohodlne vazi hoodne kilo ... proto je kvuli nepohodli nikdo z profiku nepouziva :D

-- 22. 10. 2014 15:12 --

A ty Lkove skla pro canon nebo Nikoni top skla ... kurna ty jsou tak nepohodlne tezke ... ty nechci.

-- 22. 10. 2014 15:13 --

Digi - Stredoformaty ty nikdo nechce!! blbe se s nima foti jsou tezke a pomale nikdo je nechce .. :D

-- 22. 10. 2014 15:15 --

T-Lama píše:Ono je trochu rozdíl foťák vzít, cvaknout pár fotek a pak to zabalit, než dělat řekněme report z několikahodinový akce. Tam je každý nepohodlí v držení/ovládání po chvíli znát a je jedno, o jakej formát se jedná.

Hele myslis si o sobe ze jsi tak levy, kdyz ti dam jakykoliv jiny FF nez mas ze nenafotis nekolikahodinovy report? ............ pokud ano tak je fajn ze to o sobe vis, ale nejsi fotograf.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 10. 2014 14:24

chel píše:Pokud se chytnu tveho pripadu tak drzeni fotaku v aute je to lepsi volant + klimatizovana sedacka.
Dojedes stejne.
Takze polovicni odpoved pro neho je vlastne otazka jestli 6D nebo D610 ma vymenitelnou optiku na ocnici jako u D700 ;)


Tohle ti Chele opravdu nevyslo.
Polopate: snimac (motor) je stejny, telo (podvozek+prevodovka) jsou jine. Motor (snimac) ma stejny vykon, ale diky lepe odstupnovane prevodovce a lepsimu podvozku, potazmo pneu, dokazes projizdet zatacky rychleji (lepe dostupne ovladaci prvky) a s vetsi jistotou (hlubsi grip).

Zvetsujici okular je na houby. Aberuje jako prase a zvetseni stredu zaberu ma za nasledek oriznuti zorneho uhlu v hledacku.

chel píše:To co nabizi D600, 6D je vice nez vyhovujici na hobby i profi praci. A nijak to neovlivni vyslednou fotku. Jen komfort prace. Takze ano je to nepodstatna ptakovina.


Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 22. 10. 2014 14:30

Ty taky nejsi schopen nafotit 5 hodinovy report s jakymkoliv bezne pouzivanym FF telem? 5Dmkii 5DmkIII 6d d600 d800 d810 ? Ja ano :D Asi mam univerzalni ruku a umim se prizpusobit ..
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzg.heyy 22. 10. 2014 14:35

Chele Vy/ty prostě nedokážeš pochopit, že když foťák padne do ruky jako ulitý, tak nepropásneš žádný jedinečný okamžik? Moment, teď mě napadlo, jak vlastně můžu fotit na hranantej středoformát třeba celé odpoledne. Případně jak se mohlo celou historii fotit na hranaté kinofilmy...
dzg.heyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 10. 2014 14:41

Ja jsem schopny nafotit celodeni report s Nikonem D50. Ale nejsem natolik hloupej, abych vypustil z pod prstu nesmysl, ze na uchopu a rozmisteni ovladani nezalezi, respektve doslova, ze se jedna o "nepodstatnou ptakovinu".

Pojd se mnou fotit psy s 1,5kg teleobjektivem. Chvili v priorite clony, chvili v priorite casu. Uvidime, kdo bude pohotovejsi pri foceni a komu driv "odumrou" ruce.
Rovnez te muzu pozvat na foceni makra, kdy budes mit fotak tezsi jeste o blesk se 4 tuzkovkama a v leve ruce budes drzet difuzer. Uvidime, za jak dlouho te prestane bavit drzet ten bajecne tvarovany (ironie)uzky grip D600...

Jestli je to pro tebe nepodsatne, tak si to nech pro sebe, nebo to tak formuluj, ale nerozhlasuj to jako obecnou pravdu (protoze kazdej, kdo nefoti jen s lehkym pevnym sklem, se ti za takovy nazor akorat vysmeje), na tyhle excesy je tu jinej "mistr". Klesas na jeho uroven.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VencaD 22. 10. 2014 18:34

Reno.Raines píše:Ahojky, uvažuji o full framu, rád bych si ujasnil pár věcí:

ful frame chci proto, že má větší hledáček, očnici, pokrytí i zvětšení
(zmenšení) a já toho vidím víc, resp ve větším okénku, resp méně zmenšené, což je pro mne velice důležité, mám nyní tělo se starým snímačem (Fujifilm - Nikon D200, tělo dobré ale malé ,,kukátko")
chci se zeptat, jak se přesně bude chovat objektiv na full frame, který používám na malém snímači, třeba 24-85 f3.5, jak to je s ohniskem, to vím, ale co clone ?
Já si totiž myslím že další věc, kvůli které chci full frame body, je to že to bude mít větší hloubku ostrosti na stejném ohnisku a cloně (vemzmu li v potaz nynější prozatimní zkušenost pouze s malým snímačem + objektivy pro oba typy), nebo se pletu a bude to stjné ?
A neni to ve skutečnosti větší na tom malém snímači ? (crop factor = má delší ohniskovou vzdálenost)
Teď jde o to co byste mi poradily za tělo, Nikon D700 je starý, ale asi by mi stačil, ale má tam cosi ,,ISO 200", Nikon D800/E/810 moc drahý, Nikon D600/10 má zase menší hledáček
Co si myslíte o Canon 5D Mk II ? Vidím že Nikon D810 a D3 by se dal skoro za stejnou cenu, bazarovou pořídit, nemělo by smysl už tohle ?
Vidím že Nikon D2XS stojí velice hezké peníze, ale to asi neni full frame, ne ?
Zase vidim ten velký hledáček - já to chci hlavně kvůli tomu, je v D2 + D2H + D2XS použit stejný čip jako v Pentax K10 / Nikon D80/200 ?

Myslíte že by stálo za hřích a vyzkoušení a kdyžtak prodej v ČR na inzerát, myslíte že tohle někdo kupuje a mohl bych to relativně snadno prodat, anebo je to už absolutně pasé . . ?
Má D2 řada takové ty funkce jak oseriové snímání sekvencí (1000 fotek atp, pak se to spojuje do videí), je tady nějaká kategorie, na kterou je D2 Nikon pořád velmi dobrý, resp nákup nového si nijak moc nepolepším (vidim v parametrech seriové snímání, takže asi sport + profi autofocus)?


Co se týká ISA - nejsem zvyklý a ochotný fotit na nízká, klesá dynamický rozsah také, dá se to napravit, ale já jsem zvyklý na základní citlivost fotit +- pak přidávat za šera, nebo v muzeu, auto ISO nepoužívám, stativ používám,

CO se týče jiných modelů a značek, nejsem proti, Canony - tam se moc nevyznám, objekitvy bych si nakoupil, nehraje roli že mám Nikony, mám jen levné, nebo od třetích výrobců,
Sony nemá dobrou pověst, co vy na to ? Pentax - ten asi nemá žádný, myslíte že představí nějaký v nejbližší době ? Mohl by být výrazně levnější než má Nikon u svých profi tělech, ne ?
Co se týká toho hledáčku a zvětšení, Pentax K7, K5 a K3 - jsou na tom podobně jako Nikon D7000, anebo mají větší hledáček jako profi Nikony ?
On totiž velký hledáček je pro mne velice důležitý, live view nepoužívám, i když na nových tělech by to asi bylo výrazně lepší, ale to neni rozhodující, asi tak na makro a jinak nikdy bych nepoužíval na nic jiného, nějaká náhradní očnice na Ebay, tak to už jsme zkoušel to nestojí za to,
nevíte jestli D200 a D2 Nikon body nesdílí nějaké součásti ? Asi by nešel vyndat hrano, hledáček a namontovat to na to menší tělo, takhle to asi nejde ne ?
díky

Mno máš v tom trochu guláš, ale to není třeba více řešit, být tebou ujasnil bych si priority něco si ještě přečetl, chceš-li levný full frame pro hledáček a případné hrátky s DOF můžeš koupit i Canon 5D , občas je k vidění i za částky jen velmi lehce nad 10000,-
DR sice patří mezi podprůměr, nicméně napři i ISO bude +- minimálně na úrovni nových APS-C. Neboj se toho i když je starší, musíš jen hledat kus, který nebude těsně před smrtí a nebude mít moc najeto. Může ti tam chybět řada věcí co mají modernější těla, AF je mizernej, ale nic levnějšího ve FF není. ;-)
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 10. 2014 19:41

Myslim, ze to tu bolo jasne vysvetlene,... moj nazor (osobny, nepisem to ako univerzalnu pravdu) je, ze v sucasnej dobe (asi od 5D2/D700/D3) zalezi menej na snimaci, ako na veciach okolo,... rozdiely medzi fotakmi robi AF, rychlost, ovladanie a ergonomia, odolnost, spolahlivost, objektivy...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 22. 10. 2014 20:23

No tak v tom případě jedine 1DX nebo D4 :) .
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 10. 2014 21:22

Osobne by som to zuzil este viac, na 1D-X :D :D :D :D
Ale diskusia je o lacnom FF, takze 5D2/D700 su fajn moznosti,... bral by som ten, co vyjde lacnejsie :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 23. 10. 2014 09:24

Petr Luňák píše:Uvidime, za jak dlouho te prestane bavit drzet ten bajecne tvarovany (ironie)uzky grip D600...

Mam za sebou intenzivni 10 hodinove foceni v kuse s D600. Jo mas pravdu, ruce me bolely ... ale to by me bolely i kdybych drzel v ruce cokoliv o stejne hmotnosti .. jinak D600 se drzi dobre ;) A urcite se neco drzi lepe ale davat na to duraz je kravina.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 10. 2014 13:34

..."urcite se s nejakym autem jezdi lepe, ale davat na to duraz je kravina, do cile te dovezou obe".

Chele, drzel si v ruce nekdy D300 nebo D700?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 23. 10. 2014 14:09

Fotit ani vyrábět fotky v počítači proti vám neumím, ale autem a na motorce mám naježděno dost na to, abych řekl, že příklad s autem je děravý jako ementál a dává spíš za pravdu oponentovi. Omlouvám se za vsuvku.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 10. 2014 14:45

Kdyz on je drobny hacek v tom, ze to prirovnani pochopi pouze ten, kdo to srovnani mezi fotaky z dlouhodobeho hlediska uzivani ma, coz ty Ivane nejsi a Chel hadam take ne.


dzg.heyy píše:Moment, teď mě napadlo, jak vlastně můžu fotit na hranantej středoformát třeba celé odpoledne. Případně jak se mohlo celou historii fotit na hranaté kinofilmy...


Jak? Uplne v pohode. Drtiva vetsina SF ma vytecnej grip. A jak souvisi grip a ovladani fotoaparatu s hranatym kinofilmem mi teda unika, to se priznam.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 10. 2014 15:00

Chel: ja by som ti dal do ruky E-PL1 s adapterom na manualny 2.5kg 400/f4 a pozrel by som si, ako sa ti javia tie nepodstatne ftakoviny ako ergonomia :D. Ak ale chces ale co najlepsi obraz, tak preco nie novy "stredoformat" Pentax 645Z. Cena nie je zla :P
Ale chapem, ze fotaky co pouzivas maju toto vcelku dostatocne dobre na to, aby sa ti to zdalo nepodstatne. Ale ja napriklad nemozem D7000ku. Proste sa mi priserne zle drzi. A naopak, brutalne dobre mi sedi K-x. Mam pomerne male ruky. Ale na druhu stranu, staci velky a tazky objektiv a uz je to horsie. E-PL1/2/3 je telo fakt za trest.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků