Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 2. 2019 20:11

D750 uz nefunguje, neco co je na ni konkretne spatneho, ze je "treba" poohlizet se po upgradu? :)
Ja jsem si ji ted napriklad za bezva peniz poridil z druhe ruky, jeste v zaruce a nemam dojem, ze by bylo na trhu neco, co ma lepsi obrazovy vystup obecne. O chlup lepsi DR ma jen D850 zejmena kvuli ISO64, ale zase strada na vyssi citlivosti.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 2. 2019 20:20

Odpověď za mě. D750 funguje skvěle, žádný spěch s výměnou. Obrazově je pro krajináře asi pořád lepší i než Z6, který má údajně silnější AA, takže výhoda Z6 je spíš v noční krajině.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 5. 2. 2019 20:40

Petr Luňák píše:D750 uz nefunguje, neco co je na ni konkretne spatneho, ze je "treba" poohlizet se po upgradu? :)

Technologie se vyvíjí. Lepší lowlight šum/ostření se mi docela hodí, focus peaking také. Plus jak jsem psal, bezzrcátko by pomohlo na nekonzistentní AF a stabilizace čipu je dobrý bonus.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 5. 2. 2019 21:06

A ten lepsi sum ma byt u jakeho fotaku, ze jsem tak smely? U fotaku, ktery jeste neni vyrobeny? :)
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 5. 2. 2019 21:33

třeba pentax k1
zvuk11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 5. 2. 2019 21:53

Petr Luňák píše:A ten lepsi sum ma byt u jakeho fotaku, ze jsem tak smely? U fotaku, ktery jeste neni vyrobeny? :)

Z6 se už vyrábí.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 2. 2019 00:39

zvuk11 píše:třeba pentax k1

Tak urcite :roll:
Obrázek

lemming píše:Z6 se už vyrábí.

A ty tam vidis skok v isu?
Obrázek

Ja teda ne, ale urcite tam vidim hnusnej banding:
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 6. 2. 2019 08:11

Petr Luňák píše:A ty tam vidis skok v isu?

Ano. Není nějak zásadně veliký, ale je tam. Nebo snad předpokládáš, že se za čtyři roky technologie nikam neposunula?

Petr Luňák píše:Ja teda ne, ale urcite tam vidim hnusnej banding:

K tomu ti můžu říct jen jedno: Nauč se fotit. Pak nebudeš muset vytahovat fotky o 6EV.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 6. 2. 2019 08:42

Já bych řekl, že nemáte pravdu ani jeden :)
Z6/A7III je opravdu na high iso lepší a zřejmě netrpí na tzv. amp glow jako D750. To mě u ní vadí - na spodní hraně obrazu je na vysoké citlivosti fialový "pruh", dalším zesvětlením se to samozřejmě zhoršuje, protože nižší DR v těchle úrovních. I o 2 roky starší 6D byl o něco lepší.

A banding u Z6 je taky nemilý. Určitě je to downgrade, ale zase předpokládám, že to nějak vychytají. To zesvětlování může občas nastat si myslím. Když zvednete exp i stíny, tak se to sečte a u náročnějších scén a nebo lokálního zesvětlení se dá na těch 6EV dostat :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 6. 2. 2019 09:30

Hoax: Zatím jsem neviděl, že by si na ten banding někdo stěžoval u reálných fotek. Vždycky to byly umělé testy. Takže mi to přijde podobně relevantní, jako "aféry" s odlesky od AF modulu a závěrkou u D750...
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 2. 2019 09:41

Ten banding u Ztek je hlavně s elektronickou závěrkou a na hodně kontrastních přechodech. Kontrastní přechody udělá krajinář třeba na fotkách východovek a západovek, ale že by u toho musel používat i elektronickou závěrku, se mi nezdá. Když se k tomu přičte, že při zesvětlení o 4-5 EV není vidět nic nebo skoro nic, je to spíš jen takový velbloud z komára. Ale i tak by bylo milé, kdyby s tím Nikon v příštím fw ještě něco udělal.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 6. 2. 2019 16:36

to LP : rozdíl v rozlišení a jeho vlivu na šum ti nic neříká že ?
zvuk11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 2. 2019 18:25

lemming píše:
Petr Luňák píše:A ty tam vidis skok v isu?

Ano. Není nějak zásadně veliký, ale je tam. Nebo snad předpokládáš, že se za čtyři roky technologie nikam neposunula?

Petr Luňák píše:Ja teda ne, ale urcite tam vidim hnusnej banding:

K tomu ti můžu říct jen jedno: Nauč se fotit. Pak nebudeš muset vytahovat fotky o 6EV.

Ja si nehraju, narozdil od jinych, na nejaka predpokladani ci spekulace, ja hodnotim to, co vidim. Ten rozdil je sotva 1/2 EV, takze o cem se "chces" bavit? Treba o tom, jak si pomalu protirecis, viz:

lemming 27. 9. 2018 22:19
High ISO teda zvládá rozhodně lépe, než D750.

:roll:

Tim tvym jednim ses akorat odkopal. Ja expozici (ne fotky) vytahovat nemusim, ja chci. Je v tom stezejni rozdil, ktery ovsem pochopi pouze zkuseny fotograf. Timto argumentacnim klamem ses zaradil po bok samozvanych mistru bojovych sportu z internetove diskuse, kteri nejsou schopni zvednout nohu nad uroven pasu a proto hlasaji, ze "na hlavu kopou jen ti, co neumi dat ranu" :tleskani

Obrázek

zvuk11 píše:to LP : rozdíl v rozlišení a jeho vlivu na šum ti nic neříká že ?

Pokud naznacujes, ze po zmenseni fotky z K1 na 24mpix. bude mira sumu nizsi nez u D750, tak to dokaz. A ne, ze z toho vycouvas, ja to pripadne udelam s potesenim za tebe :)

hoax píše:To mě u ní vadí - na spodní hraně obrazu je na vysoké citlivosti fialový "pruh", dalším zesvětlením se to samozřejmě zhoršuje

Muzes mi to ukazat?
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 6. 2. 2019 19:12

já jsem si už ty RAW stáhl a zkoumal... jdu na zmenšení
ale tipuju že to bude sedět ze SNR z DXOMARKU kde k1 vyhrává :)
23.9 mpx, 566% crop v png :) ISO 51200 a co je co ?
Přílohy
2.png
1.png
zvuk11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 2. 2019 21:20

Petr Luňák píše:
lemming 27. 9. 2018 22:19
High ISO teda zvládá rozhodně lépe, než D750.

:roll:

Tim tvym jednim ses akorat odkopal. Ja expozici (ne fotky) vytahovat nemusim, ja chci. Je v tom stezejni rozdil, ktery ovsem pochopi pouze zkuseny fotograf. Timto argumentacnim klamem ses zaradil po bok samozvanych mistru bojovych sportu z internetove diskuse, kteri nejsou schopni zvednout nohu nad uroven pasu a proto hlasaji, ze "na hlavu kopou jen ti, co neumi dat ranu" :tleskani

Obrázek
No a na tej tvojej ukážke je vari "High ISO", o ktorom písal lemming? ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka