Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 3. 1. 2017 23:08

Už jsem se lekl. U D90 ji mám v menu nastavení pod klíčem a tady jsem to v návodu nenašel. Prahu navštěvuji s rodinou max 1x do roka a navíc, když jsem tam byl ještě s D70 na čištění v roce 2005, tak jsem si odvezl na snímači domů ještě více bordelu (snad se to ale už naučili :-). Na D90 funguje čištění spolehlivě, že jsem ještě neměl potřebu servis navštívit a kupon na něj skončil na Aukru.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nexnex 7. 2. 2017 15:24

Ahoj,
prosím o zodpovězení dotazu, přičemž se předem omlouvám, jestli jsem špatně hledal a už to tady bylo někde zodpovězeno. Mám N750 a používám karty SanDisc Extreme Pro 32Gb tak, že druhá funguje jako záložní. Když dám na její místo pomalejší kartu (tedy levnější), projeví se to na rychlosti zápisu a na rychlosti zobrazení snímku na displeji? Většinou fotím na RAW + JPG fine. Díky, zdravím.
nexnex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 7. 2. 2017 22:20

Na rychlosti zápisu podle mě určitě. U zobrazení záleží na tom, ze které karty se bude obrázek zobrazovat (při prohlížení se dole ukazuje, ze které karty se obrázky zobrazují a dá se to přepínat).
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nexnex 7. 2. 2017 23:29

Díky!
nexnex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hornster 30. 3. 2017 12:10

Ahoj, zvazuji koupi D750, ale uplne si porad nejsem jist. Momentalne fotim pomoci Canon 600D + Canon 85mm 1.8f (puvodne bylo v planu v budoucnu koupit Canon 6D, ale D750 je daleko lepsi, takze zvazuji kompletni prechod). Fotim pouze jako konicek a prevazne portrety. Zvazuji o D750 a Sigma 50mm 1.4F ART (v budoucnu 24mm). Jen se chci zeptat jestli to bude opravdu takovy skok v kvalite obrazu.
Hornster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 30. 3. 2017 16:05

První, co mě zarazilo, je u portrétů přechod z 136mm ohniskového ekvivalentu na 50mm s plánem dokoupit 24mm. Přeci jen od těch 50 mm dolů už si člověk začíná dost koledovat o to, že ruce, nohy před tělem začnou být nepřirozeně velké a u portrétu v užším slova smyslu je velký nos a brada.
Já bych asi začal s D750 + Nikkor AF-S 85,, f/1.8G. Je to malé, ostré, nikoliv drahé sklíčko, jako relativně nedávno předělané je opticky lepší, než starší Canoní 85-ka. No a mít první sklo od Nikonu asi není úplně od věci kvůli tomu, že tu Sigmu by mohlo postihnout BF/FF, ale to nechci tvrdit, protože dnes některé Sigmy ještě mají větší náchylnost k problémům s ostřením a některé už ne a nevedu si přehled.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atrsakr 31. 3. 2017 07:35

Hornster
Používal jsem 85tku na cropu, těch cca 125-130mm po přepočtu bylo super - fotím hlavně svoje děti.
Po přechodu na FF jsem 85 používal ještě více, komprese obrazu není tak výrazná, příjemný odstup a přitom ještě do obrazu dostanu okolí. Má trochu problém aberací, ale dá se to krásně potlačit v SW.
Koupil jsem si 50tku Art - přesně jak píše FOE, dělá to bambuly nosy - pokud nejsi dost daleko, na Canon podle mého nejlepší 50tka.
Ale chtěl jsem jenom říct, jestli není zjevný důvod proč kupovat nový foťák, bazar je teď plný 5D II nebo i 6D za rozumnou cenu - cca 17000,- - 25000,-, tak za ušetřený peníz koupit delší nebo kratší sklo.
Chápu jestli si chceš udělat radost novým foťákem, resp. máš možnost odečtu DPH...
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 3. 2017 14:15

Znám X skvělejch fotografů, kteří na focení portrétu používají 50mm ohnisko. Je to vesměs o preferencích 50tka je taková hodně univerzální a dá se využít i v interiéru na nějaký polocelek atd. 85mm může být už dost dlouhá. Každopádně na portrét je 85mm fajn.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 31. 3. 2017 16:01

Tak ono se dá lecos, ale člověk musí vědět, co chce dělat. Když budu fotit drsnýho chlapa a budu ho fotit 24mm ohniskem a on bude mít sepnuté ruce před sebou na koleně, tak bude mít velké ruce a může to být žádoucí k dokreslení toho, že kdyby ti jednu natáhnul....
Případně si může zakládat na velkým frňáku, takže mu uděláš radost, když bude mít ten frňák ještě větší. Naproti tomu dáma s hraničně velkým nosem mnohem více ocení portrét 85-kou, než 24-kou. Ale jak se dnes všechno fotí 28mm ekvivalentem na mobilu, tak už začínají být "normální" ty deformovaný ksichty, takže pro lidi zvyklí na mobil, je už i ta padesátka brutální teleobjektiv. :-)

Ovšem mně kratší ohniska úplně nejvíc vadí tím, jak deformují proporce podstavy, když jseš trošku z podhledu nebo trošku z nadhledu. Takže už když se širokáčem fotím stojící lidi, tak jdu často do neúplného dřepu, abych byl v optimální výšce. Úplný dřep už udělá velké nohy a menší hlavu, Ze stoje naopak. Takže neúplný dřep.
No a bolí z toho stehna. :-D

No a my tadyhle řešíme tenhle problém a vedle Ganec každého poučuje, jak je nejlepší zoomovat rukama, nohama sedmnáctkou. : D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hornster 31. 3. 2017 20:32

dekuji za odpovedi. Moznost odpoctu DPH mam, proto bych si chtel udelat radost novym. 24mm (popripade mensi) bych spise pouzival na krajinky. 50mm na FF se mi libi, protoze ma prave uplatneni u mesich protorech a je trochu univerzalnejsi (a mohu zatim pouzivat i na krajinky a ostatni foceni nez koupim 24mm).

na flickr jsem nasel nejake fotky y 50mm na D750 a na muj styl foceni mi prijde idealni
https://www.flickr.com/photos/foto-ar/32330824493/

ale pokud je na tento styl fotografie lepsi 85mm na FF tak ji zvazim.
Hornster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 3. 2017 20:43

Zaměřit se pouze na objektiv je v těchto případech jaksi málo, fotky stojí spíše na posprocesu. Tedy umět pracovat s editorem. Bez toho se sice podobné fotky dají dát dohromady z hlediska kompozice, ale tu emotivitu je nutno dodat jinak.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hornster 31. 3. 2017 20:48

jj tomu rozumim. S photoshopem problem nemam a podobnou fotku poridim i s 85mm (136mm na Canonu 600D). Problem mam s celkovou ostrosti na 600D, kdy se i pri spravnem zaostreni a doostreni pomoci High passu fotka zda stale byt neostra.
Hornster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 3. 2017 21:01

Omlouvám se, neznám 600D, problém může být v poněkud silnějším AA filtru. Což se, bohužel, beze změny těla vyřešit nedá. Podotýkám, že ještě výraznější pokrok se dá očekávat u modelů vybavených funkcí pixel-shift. Ale jen u výrobců, kteří zvládli posun - stabilizaci čipem.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 3. 2017 21:47

Tak na portréty bude chtít pixe-shift ještě trochu poladit.

K FX tělu nejvíc používám 50+85, semtam 35, aby to nebylo pořád stejný.

S tou padinou to chce alespoň polocelek, pokud se tím fotí hlavy, už to deformuje, ne vždycky to vadí, ženský ale moc nepoděkujou.

-- 31. 3. 2017 22:48 --

P.S. a klasika pozor na Sigmy, chce to kutilského ducha
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 3. 2017 21:54

Lotrandor píše:Tak na portréty bude chtít pixe-shift ještě trochu poladit. .......

Tak na portréty v uvedeném odkazu bych se toho vůbec nebál. ;-)
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků