Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 14. 4. 2017 16:21

Nikon dává 1 rok worldwide záruku pokud je mi známo.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 14. 4. 2017 18:45

Teoretická situace tedy - např. venku fotím maminku s děťátkem v náručí, tak s FX a 50mm objektivem už budu muset clonit dost. Právě zde si myslím to bude srovnatelné D500 - 35mm f/5,6, ISO 200 proti D750 - 50 mm f/8 ISO 400.

Já jsem pro FX už rozhodnutý, jen čekám co ukáže D760.

Z německého Amazonu nemám až takový problém objednat, jen s potencionální reklamací by to bylo složitější a tu bych právě raději řešil v Praze, pokud lze.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 29. 4. 2017 20:25

Luckyghost: tak ono hodně záleží, z jaké vzdálenosti bys tu maminku s prckem v náručí fotil, ale i kdyby to bylo zblízka, tak mi přijde zbytečně přehnané tak moc clonit.
Když si budeš hlídat, aby obě hlavy byly +/- v jedné rovině/vzdálenosti od tebe, mělo by ti z běžné vzdálenosti (cca 2-5 metrů) při dané ohniskové vzdálenosti v pohodě stačit na FX cca f/4 (na DX f/2,8), pokud by byli statičtí, troufnul bych si clonit i méně, záleží jak moc by rušilo pozadí a kolik by bylo světla. Když by byli dál než na 5 metrů ode mě a moc rychle by se nehýbali (s prckem v náručí se obvykle člověk moc rychle nepohybuje), tak i f2,8 na FX a furt bude hloubka ostrosti dostatečná na to aby ses do ní trefil.

-- 29. 4. 2017 21:33 --

U D760 (nebo jak se bude jmenovat) bych se nedivil, kdyby tam dali jen jeden slot na kartu, jak to udělali u D7500, aby to víc odlišili od profi segmentu. Moc bych se být tebou netěšil, revoluci nečekej a lidovou cenu taky ne. Maximálně o pár tisíc zlevní výběhovou D750.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 31. 7. 2017 21:13

Ahoj všichni. Měl bych otázku, spíš takovou filozofickou, dostal jsem zajímavou nabídku na nový Canon 5D Mark IV. Předtím jsem měl III a fotky se mi moc líbily, ale zlákal mě právě Nikon D750. Jenomže barvy a tak všechno z toho není na první pohled tak hezké, jako z Canonu. Nyní, když mi přišla ta nabídka, zvažuji, zda zpět přejít. Myslíte si, že si něčím s 5D Mark IV pomůžu oproti D750? Nebo barvy a vůbec všechno je jen o nastavení a ten cenový rozdíl nemá smysl? Nechci tou otázkou nikoho pohoršit, jen by mě zajímalo, jestli bych si něčím polepšil... Dík.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 31. 7. 2017 23:19

Zeptám se co máš teď a v čem si chceš konkrétně pomoct? (co tě omezuje teď) Zkrátka co je tvoje priorita? :) Barvy, ovládání, objektivy, AF atd. ?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 1. 8. 2017 08:06

mick8:
Jenomže barvy a tak všechno z toho není na první pohled tak hezké, jako z Canonu.

Rozdíl mezi nějak nastavenými barvami přímo z foťáku a mezi tím, jak lze upravit RAW, je například následující.
Ve světle těchto možností je skoro jedno jak vypadá JPEG přímo z foťáku, protože behěm pár okamžiků překonáš jak JPEG z Nikonu, tak z Canonu a tak z čehokoliv. A hlavně to upravíš podle Tvého vnímání a každý vnímáme jinak. Takže rozdíly barev různých značek a typů fotoaparátů jsou prakticky nepodstatné, jelikož možnosti kam s tím uhnout překonávají mnohanásobně ty rozdíly.
Rozdil.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 1. 8. 2017 08:13

Láká mě AF, barvy a 200 2.8 objektiv :-)
Na D750 mám Tamron 24-70, 50, 85, Tamron 70-300. Si tak říkám, jestli by spíš nebylo lepší zainvestovat do objektivu než vyměnit celý systém.
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 19. 8. 2017 12:16

Možná budu za totálního hňupa, ale zeptám se.

S předchozíma foťákama (D70 a D90) jsem nic podobného neřešil. Takové ty rodinné fotky, dovolené a vše okolo, co se po nafocení přesune na disk a po letech se vzpomíná, jsem fotil na kompresi Fine v jpg. Fotky "umělecké" a pro úpravy do raw.

Po pořízení D750, ale už pro rodinné fotky sakra rychle úbývá ve Fine místo na kartě a zálohovacím disku a tak jsem řešil jestli snížit rozlišení a nebo kompresi. Nakonec jsem pokusně cvaknul scénu v plném rozlišení a na mém QHD 24" IPS panelu mezi fotkou v Fine o velikosti 14 mb a Basic o velikosti 2 mb rozdíl prostě nevidím. Fotil jsem i na vyšší iso, jestli bude nějak komprese slévat šum a nic.

Já budu pro takové to rodinné focení cvakat do fine a na tlačítko pro kontrolu hloubky ostrosti jsem si nastavil + RAW. Jak to máte vy?
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 19. 8. 2017 19:07

On JPEG toho docela dost vydrží. Co většinou odnese kompresi jako první jsou jemné přechody, typicky nebe, kde se objeví banding. Takže sleduj to.

(Jinak já používám zásadně 12-bit bezeztrátově komprimovaný RAW paralelně na dvě karty.)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 19. 8. 2017 20:56

Luckyghost píše:a na mém QHD 24" IPS panelu mezi fotkou v Fine o velikosti 14 mb a Basic o velikosti 2 mb rozdíl prostě nevidím.

A zkousel jsi pak na obou verzich vytahovat stiny nebo rusit prepaly u scen kde byl velky rozsah?
Myslim ze tam by jsi rozdil nasel.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 19. 8. 2017 21:29

Prostě beru fotky, které vůbec neupravuju. Příklad, jdeme s ženou a prckem někam na výlet a nacvaká se 50 fotek, na které se jednou budem dívat. Cokoli, co si myslím, že budu tisknout, nebo upravovat, tak do raw. Takže asi ten basic jpg v pohodě stačí.

Apropos chel vzpomenul přepaly. Mám D750 krátce a při prohlížení fotek na D70 a D90 jsem při stisku spodního nebo horního křížového voliče zobrazi info o snímku a přepaly. D750 mi to nezobrazuje. Musím něco zapnout? Zatím jsem na to nepřišel.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 8. 2017 01:26

Jo, musi se to zapnout v menu -> "playback display options".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 25. 8. 2017 19:19

Ještě jeden poznatek. I při nasazené 50mm mi i při časech 1/500 bliká v hledáčku blesk - nebezpečí rozostření. Proč to? Na předchozích DSLR mi to tuším blikalo do 1/60
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 25. 8. 2017 23:31

Tipuji, že na takovém snímku bude přepal/podpal při nastaveném měření expozice na matrix. Pro posouzení by se hodila nějaká ta fotka, ať víme, "proč to"...
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 26. 8. 2017 05:36

Mi nedošlo, nebo nenapadlo, že to signalizovalo i toto. Nakonec jsem zmačknul v menu d5 ? a přečetl si nápovědu.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků