Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 26. 3. 2015 20:04

no hou hou, nic nie je jasne, este sa neozval Puntik :-) :-)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 3. 2015 20:12

Sice nevím, o co jde, ale přesto mě to uráží... :D :D

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 3. 2015 21:16

Puntík píše:A Pentax přes matnici cosi samozřejmě má, jenže to není LCD, ale čirá folie, takže nepotřebuje napájení. A rozsvícení právě použitého ostřícího bodu na ní přišprclého lze vypnout. Tedy pokud to majitel tak chce. Jestli se toho dočkají i majitelé jiných značek, bůh suď.... :-)


A svítí tam svatojánské mušky?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 26. 3. 2015 21:32

Nerozumieš, tomu. Je to na Teba príliš zložité... A vôbec, ja by som sa v tom už nerýpal. Nikomu to neprospeje.

Zdravím
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 3. 2015 21:47

Lotrandor píše:A svítí tam svatojánské mušky?
Neumím odpovědět, nejsem tak podrobně informovaný. Možná tam LCD je, ovšem jiného typu, takže se nemusí přiložením napětí měnit její denzita(barva) v celé ploše, jen v příslušném bodě. Takže vyjmutím baterie jas hledáčku neutrpí. Pokud je to tak, omlouvám se za chybu v příspěvku. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 3. 2015 23:14

lennyl, pokud si to dobře pamatuju, LCD v hledáčku měl už můj D70. Ale jelikož jsem si vědom faktu, že bez baterky nic nevyfotím, netrápí mě ani fakt, že bez baterky není hledáček tak hezkej...:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 28. 3. 2015 16:31

dnes som skusal D750 po oprave,bol v servise vo Viedni. fotak mi vratili uplne bez poskodenia, vycisteny,vlozeny v igelitovom sacku so zatavenym koncom (ako potraviny).reklamoval som interny lens flare a spinenie snimaca.v protokole bola opisana iba oprava lens flare.

- lens flare opravili vyborne !!! simuloval som to ako pred opravou,cez LiveView,bez slnecnej clony,hladal som najhorsi mozny scenar kedy vidno najviac odlesk...odlesk zhora nie je vobec (iba ak tak odlesk z vnutornej stavby objektivu), odlesk zdola je,ale o polovicu mensi ako predtym,to mi vobec nevadi,tak som v zivote ani nekomponoval,aby som mal slnko uplne dolu na fotke
- fotak presnejsie ostri !!!...(ostril som na lave oko,jedna fotka bez korekcie, druha s povodnou korekciou) pred opravou som mal na kazdom objektive nastavenu korekciu AF v menu fotaku (od -3 po -6, az po +6),akoze teraz neviem ci dobre vidim,ale aj ked mam vypnutu/zapnutu korekciu,tak to foti stale dobre !!! nechapem
- snimac mi ocistili,sice nie tak dokonale ako moj kamos (na mokro+lepiva tycinka),ale je cisty.lenze v protokole nie je nic o odstranovani spiny zo snimaca (vymena zavierky napr.),takze ocakavam,ze ten bordel tam budem mat znovu.

fotky su JPG z fotaku,nechcelo sa mi babrat s RAW.je tam ale jeden NEF z 20/1,8,kde si moze kto chce vyskusat pruznost upravy z RAW z D750.

Obrázek
http://ulozto.sk/x5B4LgnZ/d750-po-oprave-rar
heslo: lubor
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 4. 2015 07:49

kratky report/zhrnutie pred opravou/po oprave...internal lens flare, bordel na snimaci, korekcia AF

internal lens flare pred opravou:
http://www.imagehosting.cz/images/dsc3235res.jpg
Obrázek

internal lens flare po oprave:
http://www.imagehosting.cz/images/dsc5256res.jpg
Obrázek
obe fotky fotene bez slnecnej clony. oprava problem odstranila (odlesk na fotke je z objektivu).

spina na snimaci pred tretim cistenim, vyrazne bodky vsade a v rohoch ako keby mastne gulicky:
http://www.imagehosting.cz/images/dsc4889res.jpg
Obrázek

spina na snimaci po tretom preciznom cisteni a po urobenych 200 fotkach:
http://www.imagehosting.cz/images/dsc5216res.jpg
Obrázek
spina sa opat vracia a aj mastne flaky v rohoch fotky.

po oprave AF modulu v servise + vycisteni snimaca, urobenych 200 fotiek:
http://www.imagehosting.cz/images/dsc5437res.jpg
Obrázek
daka spinka sa obcas najde (nepodstatne), mastne flaky v rohoch fotky zatial ziadne (snezilo, takze to su tie jemne ciarky)

microadjustm. AF:
pred servisom potrebovalo kazde sklo (20/1,8, 28/1,8, 50/1,8, 85/1,8, 70-200/4) korekciu od cca -6 po +6
po servise potrebuje kazde sklo korekciu cca -2 a nula alebo +2.
to je celkom logicke, kedze "konecne" presne umiestnili AF modul (aj vymenili 4 suciastky okolo neho).

zavierku mi nemenili (spina na snimaci), stale mam cez 6000 cvakov. tak zatial som spokojny s D750.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 4. 2015 13:49

FotoABC: aha, to ma nenapadlo. ale tak vysolit tolko penazi za novy FF a prasi to hentak? no teraz ked ten AF modul posunuli + vymenili suciastky okolo neho to vyzera, ze to tak neprasi...mozno to bude niecim inym, s cim sa mi zo servisu nepriznali, netusim. uvidim neskor, ci toho prachu uz nebude tak vela, som nan haklivy ako krajinkar co cloni skla a hlavne na Pentaxe som to nikdy nemal, no
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 4. 2015 06:14

Poté, co jsem si teď trochu hrál s de facto zbytečně koupenou Sigmou 50 Art, jsem si uvědomil, že chybějící 1/8000s by mi u D750 vadila. Když člověk udělá nějakou tu manýru na plnou díru. tak se i teď na jaře snadno dostane do situace, kdy vyjde čas 1/6400s.

Ono v létě to asi stejně bude na ND filtr, ale za to kriplení zrcadlovky za 55 tisíc bych manažery z Nikonu mlátil klackem po hlavě, nemluvě o tom, že D810 zase nemá výklopný displej ani wifi, kterou D750 má a které bych ocenil. Nepochopím, že vyhazují peníze za vývoj řad 600/610/750/800/810 a neudělají jednu FF řadu pořádně.
Naposledy upravil pemar dne 6. 4. 2015 07:39, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 4. 2015 07:23

pemar: tiez by som ich bil po hlave za tu 1/4000s. ono staci za silneho svetla nasadit polarizak, ale ked budem fotit do protisvetla portrety, nechcem mat na skle ziadny filter kvoli odleskom..
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 4. 2015 14:23

...vzdyt mate zase nativni iso100. Takze jste na tom expozicne uplne stejne, jako treba D700, D3, D3s, D3x. Mozna jeste lip, pokud maji nove snimace vyssi rezervu i v jasech. Mimochodem z me zkusenosi vim, ze ani ta 1/8000 pri iso100 by vam za slunecho dne v mnoha pripadech (svetlych motivech) nestacila pri clone 1.4. Takze to chce polarizak nebo ND tak jako tak.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 4. 2015 15:37

Petr Luňák: no hej, ja mam nastavene Auto ISO od toho najnizsieho, to je 50. dnes som fotil poobede s 50/1,4G, idem pozriet fotky, lebo sa mi zdalo, ze ani to ISO 80 s polarizakom nezabralo :D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 10. 4. 2015 07:46

Zdravím, tedy na druhý pokus, ale snad již úspěšně jsem dal šanci D750 a musím říci, že jsem spokojený. Dostal se mi do ruky model bez tečky a na webu označený jako bez probémů, při podrobném testování se pruh v horní části fotky objevuje, ale pouze pokud vezmu čelovku a naperu světlo přímo proti a není tam tmavý pruh, jen je tam mírně tmavší část, nikoli jak je popisováné, tedy pruh bez odlesku a najednou začínající odlesk, tedy spokojenost, protože v podmínkách přírodních a běžných se mi to nasimulovat nepovedlo. Tedy jsem spokojen a nemyslím si, že by musela rychle vyjíž 760, aby zachránila prodej a předělala se konstrukce. A co se týče času 1/4000, holt se s tím musí počítat, včera při focení v protisvětle jsem měl polarizák a i tak jsem se dostal při zaclonění na 2,5 k 1/4000, ale když s tím počítáte, tak se s tím dá v pohodě pracovat. Holt každé tělo má své. Jen mohu ještě požádat o radu, rozhoduji se nad základním objektivem, mám pevná skla od 50 výše, ale chtěl bych nějaký kratší, univerzál a rozhoduji se mezi N 24-85 3,5 - 4,5, Tokina 17-35 f4 a Nikon 18-35 f3,5 - 4,5. Ohniska mám srovnaná, ale budu to mít na krajinky a občas reportážní či street foto. Nemáte s nimi někdo zkušenosti? Ta Tokina má automatické ostření? Vůbec se v této značce nevyznám.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 10. 4. 2015 08:20

ja som mal ten Nikkor 18-35/3,5-4,5G, ale predal som ho, lebo som kupil aj Nikkor 20/1,8G.

18-35 bola vyborna do protisvetla (aj pekna hviezda), ostrila presne a rychlo, bola hlavne lahka a "skladna" (prirovnal by som ju k Sigme 10-20/4-5,6EX DC), aj filtre sa dali srobovat na zavit. cize na krajinku velmi dobre sklo, dal som mu po optickej stranke prednost pred Nikkorom 16-35/4G VR. len niekedy bolo aj tych 18mm na FF malo.

no a teraz nemam nic sirsie ako 20mm, tak uvazujem nad Samyangom 14mm/f2,8, ale nedam nan filtre (bez ozrutneho adaptera a aj to iba velke/drahe stvorcove), nepaci sa mi ta ukrutna hviezda do slnka a je to manual, co na krajinu nevadi, ale na pripadny report nebudem vediet s tym fotit na f2,8. zachranuje to zatial jedine ta cena.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků