Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 20. 10. 2014 13:57

No zvlášť při konfrontaci s vlastní "tvorbou"...ono mít pergolu hyčmo a ostatním radit při stavbě Hoover Dam...to chce o to silnější žaludek, o co menší jsou schopnosti. Mimochodem, kolik jsi toho, Puntíku, vyfotil Nikonem D750? Nebo alespoň ostatními digi Nikony?
Že bys třeba přispěl něčím relevantním...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 20. 10. 2014 14:12

Samozřejmě že základ kompozice je správné ohnisko nebo případný výřez, ale jestli zaberu jen ty co budou ostře, nebo tam zahrnu i lidi kolem a rozmažu je, to se přece nedá takhle paušálně říct "takhle je to správně a takto ne". Ty máš vždycky, když máš v záběru víc lidí, všechny ostré? I když bys to tak skutečně chtěl vždy všechno ostré, občas ti to podmínky prostě nedovolují. No a jindy tam chci například na svatbě u stolu zvýraznit onu dvojici a všechny ostatní tam chci taky, protože k tomu prostě patří, ale nejsou tam ti nejdůležitější. No a někdy je to prostě takovej šrumec, že to neřeším a i když by se dalo víc zaclonit, kašlu na to, lidem se malá DOF líbí, zatím si na to nikdo nestěžoval. Když koukám na spousty jiný fotek od svatebních fotografů, nemám pocit že by se nějak zvlášť řídili Tvými společenskými pravidly.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2014 14:28

Almik, nelze nesouhlasit. Já se řídím pravidlem, že co na snímku má být, tak tam být musí, co tam být nemusí, to tam být nemá/nesmí. Samozřejmě tomu nelze vždy vyhovět, ale pokud mě někdo na podobný nedostatek upozorní, řeknu třeba že to už lépe nešlo, nebo lepší ne zrovna výstavní fotka, než žádná. A nepindám něco o tom, že jsem to tak chtěl, prostě mi to ulítlo a fotografové (nikoliv majitelé fotopřístroje) nejsou hloupí, aby nějakou tu chybu neviděli. Autor by měl být vždycky spíš ke své práci velmi kritický, než namyšlený. A v tom je důvod reputace, kterou tu nikdo, jako já, nemá.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 10. 2014 14:32

Tak ja som pozrel prispevky, tam ich viac nebolo :hm
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 20. 10. 2014 14:49

Kéž by zas puntik odcestoval do koncin bez civilizace. Za jeho neaktivity zázračně ubylo osobních výpadu o 90% a objektivnost témat se posunula o 50% moderátoři byli zbytecni a off-topikovani bylo označené snad jen jedno. Nyní můžou se pánové zas dát do práce.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2014 15:07

Callgaro píše:Kéž by zas puntik odcestoval do koncin bez civilizace. Za jeho neaktivity zázračně ubylo osobních výpadu o 90% a objektivnost témat se posunula o 50% moderátoři byli zbytecni a off-topikovani bylo označené snad jen jedno. Nyní můžou se pánové zas dát do práce


Pravda, nebyly osobní výpady jako je tento.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 10. 2014 16:55

Punťo, to že někdo okomentoval stav věcí není osobní útok. Až budu mít někdy pár dní času a fakt nebude co na práci, tak sesumíruju všechny nadávky, osobní útoky a rádoby sofistikované urážky, které pravidelně pliveš kolem sebe. Do té doby buď té lásky a odtáhni plevelit nějaké jiné vlákno. Tohle se i po 30 stranách drží celkem věci.

Abych nebyl úplně mimo, tak jsem 750 držel v ruce, pokud jí prominu to jméno (tedy že není nástupcem 700), tak za mě ergonomie celkem v pohodě, akorát bych si asi těžko zvykal na to aretační tlačítko na voliči.

To že by takovému modelu slušelo úplně jiné ovládání úplně jiné je věc druhá.

Víc toho nemám, přítelkyně mě táhla z obchodu, že má hlad. Zkusím to někde půjčit.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2014 18:40

Milý Mikeczcz, také tě mám rád. A tak by mě potěšilo, kdybys mohl sesumírovat všechny nadávky, osobní útoky a rádoby sofistikované urážky, které jsem vyplival kolem sebe v těch několika příspěvcích v tomto vlákně. Nedá to mnoho práce a může to být pro mne poučením čeho se pro příště vyvarovat. Jinak nelze než tvůj příspěvek pokládat právě za to, co vytýkáš mně. A v tom případě by bylo lépe (nejen) spolu s Callgarem začít sami u sebe. Potom rád opustím toto vlákno, protože Nikon D750 a kompozice snímků spolu patrně skutečně nesouvisí a moderátor moje příspěvky může smazat.

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 20. 10. 2014 18:51, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 10. 2014 18:49

Puntík píše:Samozřejmě tomu nelze vždy vyhovět, ale pokud mě někdo na podobný nedostatek upozorní, řeknu třeba že to už lépe nešlo, nebo lepší ne zrovna výstavní fotka, než žádná. A nepindám něco o tom, že jsem to tak chtěl, prostě mi to ulítlo a fotografové (nikoliv majitelé fotopřístroje) nejsou hloupí, aby nějakou tu chybu neviděli.


:tleskani :lol:

Puntik mi od pocatku jeho existence tady na foru podstrkuje, ze fotim manyry, primo v kontextu s pouzivanim male hloubky ostrosti a najednou, ted proste nejednou z cista jasna mi jakoze neveri, ze mala DOF je umysl a ze mi to ulitlo a mam se k tomu priznat? Vetsiho saska, co by si sam s pravidelnosti kalel do bot, jsem na zadnem foru jeste nezazil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2014 19:03

Pokud je stále se opakující malá HO jedinou pozoruhodností fotky, je to manýra. Většího šaška, který to ještě nepochopil, jsem ještě neviděl.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 10. 2014 19:07

A zacina okecavaci kolovratek :D :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 20. 10. 2014 19:16

To byl takový klid, co?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 10. 2014 19:20

Hned je vidět kolika lidem to chybělo. Ale už vážně nemíním dávat dalším "seriozním" diskutujícím příležitost tu nahromaděnou energii nechat konat.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 20. 10. 2014 19:25

Právě, žes tu nechyběl, proto tu byl ten klid, víš?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 10. 2014 19:31

Pánové a především OT-puntíku, zpátky k tématu - tohle nadávání si nechte do "bezzrcadlovky vs zbytek světa", kde klidně pokračujte... Původně jsem sem nechtěl nic psát, protože v Nikonu se pohybuje FotoABC, ale ať se to tady zbytečně nerozjede.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků