Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 9. 2014 19:33

Canon samozřejmě taky
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod assaywolf 15. 9. 2014 19:38

se tu hádáte jak malý děti na písečku :-) "...ne můj tatínek má melcedes !, a Pepíček: ne můj tatínek má lepší auto, má octáfku ! " :D :D :D
Spíš už někdo napište, kdo jste si koupil D750 ;-)
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 9. 2014 19:49

kozakm píše:Canon samozřejmě taky


Ale tak Martine, zkus neco jineho, kdyz ti to s tim krizakem nevyslo, to by bylo, aby si na Nikon neco nevystoural :) Urcite tam nejaka pitomost ci nelogicnost musi preci bejt... ja minimalne o jedne vim, alespon co se tyce starsich modelu 8-)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 15. 9. 2014 19:52

ja som nevedel dat dole z nikonu objektiv :-D :-D :-D :oboze
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 9. 2014 19:56

Za mě je křižák nepohodlný a slyšel jsem to i od několika nikonistů. Víc k tomu nemám co dodat ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 15. 9. 2014 20:06

ady_h : Bo z kompaktu se to dá jenom násilím ale jde to.
Nechápu jak múžete řešit takové prkotiny kde na to berete čas . Než přilepíte polep gripu a odmastíte Sony snímače uběhne vám záruka. :love:
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 9. 2014 20:07

...tech nikonistu, kteri nevedi, ze se fotky daji prohlizet rollery ;)

Ja teda radeji pouzivam pro pohyb kurzoru v radku (at uz v textovem editoru, ci v radku AF bodu) smerove klavesy, ne volant (a ani joystick), ten patri do auta (nebo na joypad), ne na fotak :)
Koneckoncu jak moc je to ergonomicky "genialni" reseni vypovida pocet fotaku, kteri volant jako dominantni cast ovladani aparatu pouzivaji, stejne tak smer zoomovani... ze ano :-P
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 15. 9. 2014 23:50

Petr Luňák
jenže uvnitř toho "volantu" jsou ještě přítomny i směrové klávesy.
Platí to pro Canony 60D, 70D, 7D MII a 6D. Nejsou pouze u 5D MIII a 1DX.
A teď mě tak napadá - vždyť ten volant mají i NEXy od Sony, PENy od Olympusu a (světe div se!) i Nikon řady 1V :))
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 16. 9. 2014 07:17

feanoor: Čert aby se v tom vyznal , vypadá to že volanty mají všichni. :hm
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 9. 2014 20:28

Ergonomie je důležitá, ale výsledkem budou nakonec fotografie:

https://www.flickr.com/photos/hrns/

První dojem: mírný pokrok v mezích evoluce, žádná revoluce.

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 9. 2014 20:53

Ja mam volant na Fuji X10, nastesti je pritomny i krizovy volic. Volant je skutecne dobry leda tak na rychly projezd fotek a u maleho lehouckeho fotacku je to uplne, ale uplne neco jineho, nez u DSLR, tim spis FF. Vybirat tim ale ostrici body, jeste za pomoci predniho rollery, ktery pro zmenu ovlada smer vertikalni, to je skutecne logicka vychytavka "roku", uz chybi jen treti kolecko, kterym by se jezdilo po uhlopricce, mohlo by byt umistene treba nekde zepredu, u leveho palce.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 9. 2014 20:56

Volant chci mít v autě, ne na foťáku :D :D :D

A k ergonomii musím dodat, že svoji roli hraje síla zvyku. Mně například nejsou velká a těžká těla sympatická, D5xxx je moc malé, ale D8xx je zbytečně velké a těžké.

Já při svém stylu fotografováním neocením D8xx tělo, ale spíše D8xx snímač v těle D7100. A tak jak bezzrcadlovky přinášení kvalitní obraz v malém a lehkém těle, může být očekávání menšího a lehčího těla stále častější.

Doba se mění.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod trail 17. 9. 2014 08:38

tak mě volant nevadí...to je spíš o zvyku Takže pokud je jeden výrobce s volantem a druhý ne, tak to holt má a to preferuje. Ale přece jen mám větší ruce a nějaký čas jsem vlastnil D7100 + grip a D3s. D7100 byla pro mne bez gripu prakticky nepoužitelná. S gripem ok, ale pak člověk sáhl po D3s a vše bylo tak nějak hned, při ruce a intuitivně. Fotím převážně na M a maximálně mám iso na auto nebo ne. Na D3s je všechno hned, při ruce, zamknutí času i clony je hned, přepnutí iso také hned. Velké tělo má tlačítka dál od sebe, takže se nepřhmátnu když potřebuji třeba něco přenastavit s tělem u oka. Je to o zvyku a na horší se holt špatně zvyká. Neříkám, že na špatné, ale na horší ano. Pak se mi už D7100 moc nechtěla brát do ruky, bylo to krkolomnější. Proto tu nyní brečím na dtím, že když D700 měla ovládání jako D3s a profi modely, tak když je něco pokračovatelem předchozího, tak bych očekával, že bude mít to co měl předchůdce a něco navíc. To je jako když si koupím auto v nějaké výbavě třeba elegance, když si model elegance koupím za tři roky znovu, tak očekávám nový model s tím co měl ten minulý + něco navíc, novější motor, vyšší výkon. A ne, že mi z toho seberou elektrická okna a parkovací senzory. Tady mám pocit, že nám cpou opravdu nadupanou fabii s nápisem Octavia. Aly my chtěli tu oktávku,že.
trail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 9. 2014 09:41

Volant (ktorý obsahuje zároveň krížový ovládač a tlačidlo OK) je pre mňa ten najlepší ovládací prvok aký vôbec existuje: potom sa vlastne všetko dá ovládať jedným palcom a menenie hodnôt nezdržuje vracanie sa na počiatočné miesto (ako je to u bežných rollerov).
No ten čo má brácho na 6D (alebo mal na 60D) išiel príliš stuha, takže tam to až také pohodlné nebolo.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 17. 9. 2014 09:43

Trochu se mi to rozleželo v hlavě a už bych asi nebyl tak kategoricky odmítavej :-)
Jsem zvědavej jakej bude do ruky, kvalita pogumování mi příjde z obrázků bližší D300 než low-end D-SLR, grip je sice menší než u D6xx, ale taky hlubší... AA filtr mi neva, že je lehčí taky ne, s menším stavovým displejem se holt budu muset smířit, stejně jako s absencí AF-ON což mě prudí asi nejvíc, ale tak budu mít o jedno funkční tlačidlo míň a to se ještě dá přežít. Buffer je dostatečnej, fps taky, 1/4000s nejkratší čas taky přežiju, kdyžtak snížím ISO na Lo1 (ISO 50) nebo lehce přicloním.

Teď už je alespoň nějaká možnost do čeho jít po D300, je to kompromis, ale vypadá to že akceptovatelnej.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků