Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 8. 2014 22:38

Stalo se.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 8. 2014 22:51

Jeste ze jsem to umeni zastihl, nez jej pan profesor z prispevku smazal. Tak a jde se opisovat! :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 6. 8. 2014 23:00

kozakm má pravdu. Když si tam každý nafoukanec strčí šest fotek, na každé druhé je pes, za chvíli už je vlákno nezáživné. Tak holt pět dalších má smůlu.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 8. 2014 01:01

Lepsi deset nafoukancu s fotkama, nez jeden nafoukanec bez fotek.

Zdravim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 7. 8. 2014 04:58

Já už používám jenom Sigmu 18-200C a dokonce jsem kvuli ni prodal i tele objektiv a pevnou 35. Fotím s ni všechno a výsledky perfektní.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2014 05:18

Já jsem si zamiloval 70-200 a 14-24 s sebou ven, když je nemusím tahat daleko s sebou. Perspektiva mi nevadí, naopak, je zajímavá.

Když je přenášení fototechniky fyzicky náročné, oblíbil jsem si plastový dvojset 18-55 a 55-200. Nic lehčího nemám a výsledek je solidní, na 6Mpix dostatečný.

Když nemám možnost měnit objektivy (na lyžích atd,), oblíbil jsem si 18-105 (ještě lepší by byl 18-140). Váha jako dvojset a mezi 24-35mm docela pěkná kresba a akceptovatelný bokeh.

Na portréty jsem si oblíbil 40/2,8. Kresba a bokeh jsou moc pěkné. Nezkresluje.

A na jídlo považuji za nejlepší 35/1,8G, pokud nepotřebuji detail struktury, pak 40/2,8.

Nejméně oblíbený mám 85/1,8G. Je opticky skvělý, ale takový trochu jednoúčelový. Včera jsem znovu uvažoval o Otusu, ale obávám se, že by ho mohl stihnout osud 85/1,8G a pak by to byly vyhozené peníze.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 7. 8. 2014 05:22

Já mám zas Nikon 85mm f/1,8G na FF D610 jako nejoblíbenější :-)

Obrázek
Obrázek
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2014 05:33

Já nemám tak fotogenický objekt ve svém okolí a dál to nebudu raději komentovat pro případ, že by to četl někdo z rodiny.

Mimochodem, jaký objektiv (objektivy) byste si na mém místě vzali na cestu vlakem Leo Expressem z Prahy do Ostravy a na návstěvu Slezkoostravského hradu? Ideálně z těch, které jsem postnul ...
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 7. 8. 2014 06:45

Pemar: já bych na tvém místě vzal 18-105 a 35 f/1,8
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 8. 2014 06:50

pemar píše:Já nemám tak fotogenický objekt ve svém okolí a dál to nebudu raději komentovat pro případ, že by to četl někdo z rodiny.

Mimochodem, jaký objektiv (objektivy) byste si na mém místě vzali na cestu vlakem Leo Expressem z Prahy do Ostravy a na návstěvu Slezkoostravského hradu? Ideálně z těch, které jsem postnul ...

sme ľahko OT, ale osobne by som bral 14-24 + 35 + 70-200. Prečo nemať to najlepšie, že?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 8. 2014 07:44

Tak k tomu pemarovu OT: Osobně bych si vzal 28/2.8 (aby se tam vešlo i trochu okolí) + FF a udělal si s nim 5 fotek do alba "Matyášek" (víc bych jich opravdu z podobné akce nebyl ochotný upravovat) a pak udělal tak 10 fotek mobilem a ty rovnou poslal emailem (pra)dědečkům a (pra)babičkám, aby měli radost. Z tahání veškerý dostupný výbavy na podobný výlety sem už nějak vyrostl :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 7. 8. 2014 07:59

Tak ja to stále beriem tak, že hrdí majitelia DSLR radi behají s núší, a sú na to hrdí. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 8. 2014 08:17

tak to jsem zažíval naposledy, když jsem si před lety pořídil Canon 1DmIIn a tahal na focení čehokoliv :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Puntík 7. 8. 2014 08:45

Petr Luňák píše:Lepsi deset nafoukancu s fotkama, nez jeden nafoukanec bez fotek.

Zdravim.


Tady se dá použít parafráze, lépe nic neukazovat a nechat ostatní v domnění, že nefotím, než je mnoha fotkami přesvědčit, že to neumím.

Skutečně se zdá být příhodné jakési srovnání s cvičeným šimpanzem, u kterého se z deseti tisíc cvaků něco slušného dá vybrat. Jen ten výběr musí dělat někdo jiný. ;-)

............................

K tomu pemarovu OT, já bych bral dvojset. Možná jen ten krátký základ, nebo jen pevný.
Pro dělání umění to chce trochu přemýšlet a z cvaků se toho nikdy moc neurodí, obzvlášť - a omlouvám se - když na to člověk nemá to správné oko. Na výletě bych raději "výletil", než "pracoval". :-)
Jinak jako Lukas HE.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 7. 8. 2014 09:06

Někomu se podaří lidi přesvědčit i na dvě, tři fotky. Ale to už musí být trénovaný borec.
Melancholický Trol
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků