Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 25. 10. 2018 10:59

wikxzen píše:A jak slečna modelka v tom výřezu odvrátila oči jinam! Živá fotografie! :D


Připadá mi to level Ganec ;-)

Pemare tak proč neupneš hned na startu správně zaostřenou. Proč si necháváte v PC ty nesprávně zaostřené? (Pokud to teda nebyl umělecký záměr)
No vlastně mi je to v podstatě jedno. To jen aby řeč nestála.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 10. 2018 16:17

To říká zrovna ten, jehož brutální frontfocus na jeho vlastní žádost již nekomunikuji :-).

Prostě proto, že je mi to občas šumák. Kouzlo těch fotek od Miciny není v tom, jestli jsou perfektně zaostřené nebo jestli focené tím či oním. Kouzlo je v jejím uměleckém vidění světa, že vidí to, co já (mnozí další tady) nevidím, proto sem občas dám její fotky (s jejím souhlasem) na oživení. Tyhle fotky vznikaly tak, ze se mačkala asi s 15 dalšími fotografy na pódiu ve snaze urvat aspoň minimální životní prostor a přitom něco nafotit. Žádná studiová světla, žádná práce s modelkou, prostě pálila série na plnou díru. Tahle poloha ostřícího bodu je u Sigmy podle mé zkušenosti docela kritická, něco podobného je popsáno i Nikon manuálu, pomohlo by ho zmenšit. Já jsem si nenapsal číslo té fotky, ale obě hůře zaostřené fotky ho mají stejné (na tom problémovém místě), takže jsem mohl sáhnout po té druhé, ale na to sere pes, stejně jako na to zaostření. Toho zaostření si kromě Radka71 a pár dalších výjimek stejně nikdo nevšimne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 25. 10. 2018 16:45

To máte z tej maníry.stačilo jemne pricloniť! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 10. 2018 18:42

Občas i přicloní, ale manýra je manýra a puberta je puberta, takže si fotí po svém.

Obrázek

Sigma 50mm f1.4 Art
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 10. 2018 16:29

Pocta motorismu k výročí 100 let republiky v Praze, nádherné auta, deštivé a studené počasí, ale na fotografiích to ani moc poznat, že by člověk ani psa nevyhnal:

Obrázek

Trochu manýra, ale co mi zbylo, když jsem si omylem vzal místo širokoúhlého jen portrétní objektiv. Zajímavé bylo, kolik lidí mělo na objektivech lens-protect.

Nikon 85/1.8G
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 28. 10. 2018 16:48

Kedze som so sebou nemal zrkadlo, tak si dovolim aspon jedno prilozit s G1XMK3 (Kosice)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 10. 2018 16:58

Tak to máte ale úplně jinak, než my :-)

Dneska -1,7C a setrvalý déšť, málem jsem zdechnul.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 10. 2018 17:05

Přesně tak, ale na pohled na nestárnoucí klasiku se mi líbil i v dešti a chladu:

Obrázek
Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 28. 10. 2018 17:05

Bohuzial je to z 13.10. Dnes je tu na *****
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 10. 2018 17:16

Pemar: hezký, tak hlavně, že to stálo za to

Landov: tak to jo ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 10. 2018 17:33

Auta a jídlo mne obvykle baví i za deště, jen jsem nedodržel předsevzetí, kolik dnes ujdu kilometrů. Byly tam zajímavé milníky tuzemského motorismu od roku 1918 jako součást programu národních oslav 100 let republiky, například Škoda, výrobce motocyklů Jawa nebo tradiční značka pneumatik Barum. Akce připomněla i elegantní vozy značky Tatra, jenž se může pochlubit prvním českým automobilem Formule 1. Byl tam velmi zajímavý stánek firmy Valeo, který ukazoval blízkou budoucnost v oblasti rozpoznávání ostatních účastníků silničního provozu do vzdálenosti cca 100m od vozidla, jako takový protiklad k té historii, z gastronomie tam byl klobásy a pivo čepované z retro auta.

Obrázek
Obrázek

N85/1.8G
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 10. 2018 18:10

Majitelé museli trpět, ale kapky a voda těm autům sluší.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 29. 10. 2018 08:33

pemar píše:To říká zrovna ten, jehož brutální frontfocus na jeho vlastní žádost již nekomunikuji :-).


Klidně ty moje brutální front a back focusy komunikuj, ale nedělej z nich vlastnost systému. ;-).
Hrozně rád bych věděl jestli i ostatní na těch fotkách vidí brutální frontfocusy ať dokážu sjednat nápravu.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 10. 2018 06:31

chalani.. nechajte toho..
pridám krčmovú.. to tu tak často nie je :-)
c 35 m f 2
IMG_7495.jpg

-- 30. 10. 2018 07:40 --

a futbal..
c 70-200 f4
aj baby hrajú.. a celkom do tela :-)
IMG_7379.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 30. 10. 2018 09:06

Fajn to máš Dudisko. Ste si byli s bratom vypiť? :-)
smikoto
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků