Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 30. 9. 2017 07:12

Pěkné.

Já jsem nakonec na Šumavu dorazil a pár fotek udělal, ale zpracovávat je budu až doma nebo je nechám jen jako dokumentární, jsem rád, že jsem v sobě našel energii vyrazit a něco nafotit, dnes dokonce i bez auta, fotky nic moc, ale zážitek parádní:

Obrázek

Obrázek

Nikkor 14-24mm f/2.8G ED
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod jajakm 30. 9. 2017 08:57

SIGMA 30mm F2.8. Jarda
Přílohy
DP2M3625A.jpg
jajakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rammstein 30. 9. 2017 19:51

Dudisko, super. Soudě podle první fotky u jezera usuzuju, že odrazka na focení byla přítomna.
Pemar taky pěkné fotky, i když úplně první fotka východu slunce by se mi líbila bez trávy a poslední by se taky dala vymyslet kompozičně líp.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 30. 9. 2017 20:18

dík.. bol tam externý blesk aj odrazka kvôli farbe.. sama odrazka nestačila..

-- 30. 9. 2017 21:22 --

dovolím si ešte jednu takú možno prirodzenejšiu
Přílohy
IMG_8558mala.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 10. 2017 07:46

Není sporu o tom, že ty fotky na Šumavě se dají vyfotit a upravit lépe, ale já jsem na sebe hrdý i za to, že jsem našel v sobě energii brzy ráno vstát a vyrazit fotit, v jednom případě dokonce i pěšky. Ráno byla sice zima, ale na focení fakt zajímavé světlo, zatímco večer už to bylo o ničem. Úprava fotek je jen základní, co iPad dovolí, navíc jsem si zapomněl Apple Pencil.

Obrázek

Nikkor 14-24mm f/2.8G ED
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 1. 10. 2017 07:57

ja som včera konečne vyvetral moju 6D a 70-200 f4 na futbal sopliaka..
Přílohy
IMG_8724.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 10. 2017 12:09

z dnesneho MMM 2017 v Kosiciach, Sigma 50-150/2,8
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 1. 10. 2017 12:29

pemar píše:Já jsem na sebe hrdý i za to, že jsem našel v sobě energii brzy ráno vstát a vyrazit fotit, v jednom případě dokonce i pěšky. Ráno byla sice zima, ale na focení fakt zajímavé světlo, zatímco večer už to bylo o ničem.

Však o tom to hlavně je. A měl jsi štěstí, že ti vyšlo počasí, protože já nedávno vstával ve 4 ráno kvůli východu na Milešovce a nakonec z toho bohužel nic nebylo. Tři dny předtím každé ráno naprosto ideální podmínky, a když jsem si konečně mohl dovolit tam vyrazit, tak už to takové nebylo. Ale aspoň jsem si cestou potmě s čelovkou hezky vyčistil hlavu.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 10. 2017 14:39

V tomhle se docela spoléhám na aplikaci GoldenHour, hodně často to vyšlo. Prášily mají obrovské kouzlo dlouho zakázané oblasti, i za těch 30 let vypadají jinak, než třeba Modrava nebo Srní. Takové fotograficky nejvděčnější jsou starý hřbitov a louky podél spodních cest, ale fotograficky zajímavý je i třeba hřbitov pod širým nebem a stará fara:

Obrázek

Zajímavým momentem jsou i staré kříže, motiv na krásné fotky.

Obrázek

Nikon 14-24mm f2,8
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 2. 10. 2017 13:26

DUDISKO píše:ešte jednu dám čo som chcel zmazať ale slečna povedala že je najlepšia.. váš názor :hm


Nemám rád tyhlety pozy kdy si holčiny šahaj na vlasy, většinou to vypadá že se škrábou na šišce nebo je bolí zuby.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 10. 2017 05:45

pemar píše:Pěkné.

Já jsem nakonec na Šumavu dorazil a pár fotek udělal, ale zpracovávat je budu až doma nebo je nechám jen jako dokumentární, jsem rád, že jsem v sobě našel energii vyrazit a něco nafotit, dnes dokonce i bez auta, fotky nic moc, ale zážitek parádní:



Obrázek

Nikkor 14-24mm f/2.8G ED

Ta druha sa mi paci a ma potencial...dovolil som si svoju verziu
Přílohy
0917_bez názvu_001.jpg
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 10. 2017 10:40

Jj, méně je někdy více. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 3. 10. 2017 10:49

landov: jojo, tak tak
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2017 13:52

Také se mi to líbí.

Už jsem to psal, že by se mi to líbilo (a Micině také), kdyby nám ty fotky někdo postprocesoval. Hodně často je po nafocení uložím na server, že je pak na desktopu upravíme a pak už se k nim nevrátíme. Moc se mi líbí, že s těmito objektivy nemusím dělat žádné pano nebo skládání, možná je to ale škoda, člověk by se více věnoval umělecké stránce věci.

Tyhle fotky byly o tom, překonat svoji pohodlnost. O chvilku později, a kouzlo je pryč.

Jedna šumavská momentka s pěknými trofejemi, zatím také neupravená:

Obrázek

N14-24
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 10. 2017 17:46

MMM 2017, Sigma 50-150/2,8 OS HSM
P.S.: milujem toto sklo, mam ho od cias D90 a vpohode stiha aj na novsie snimace, pri zoomovani nemeni dlzku. Stalo ma cca 850€ v r.2012 a v 2017 som za rovnaku cenu kupil Sigmu 100-400, ale svetelnost na konci 6,3...pekne nam tie ceny rastu :-(
Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků