Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 8. 2014 10:45

Dobrodruzny vylet vlakem na opavsky hrad? No tyyy jo. Ja myslel, ze dobruzne je jit pesky bez penez do Indie.

-- 7. 8. 2014 10:49 --

Kruci tady je to tak statotvorny, ze i Puntik dal fotky. Takze dobre, 35mm F 1.4.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 7. 8. 2014 11:23

Pěšky do indie no jo, ale ne přes pakistan... 8-S
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod T-Lama 7. 8. 2014 11:34

Proč tak daleko? Dobrodružné může být i jít bez peněz do restaurace...
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 7. 8. 2014 11:39

Slezsko-ostravsky hrad je 4m vysoka zed + 3 budovy ... ja bych rekl tvrz kde neni vlastne nic k videni. Leda ze tam je nejaka akce jako treba Shakespearovske slavnosti.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 8. 2014 12:00

Pemar mi pripomenul meho stareho stryce, co od roku 1960 jezdi autem, po revoluci podnikal a ted je v duchodu a od sve dcery slysel ze jeho vnucka pojede do krouzku autobusem. Dostal uplnej hysterak, jak muze byt tak blba a nechat jet 13ti lete dite MHD, jestli nevi co v MHD jezdi za lidi. :-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2014 12:10

Za prvé, v Indii jsem byl určitě častěji, než v Ostravě. V Indii je můj oblíbený objektiv vždy ten nejlehčí a nejlépe utěsněný, protože tam bylo vždy prach a horko, případně déšť a horko v období dešťů.

Slezkoostravský hrad je cíl mého syna, navštěvuje hrady a zámky v rámci projektu 13. komnata, ten cíl je daný a cestovní prostředek může být buď rychlé a komfortní auto, které nebude vzhledem ke stavu oprav dálnice D1 ani rychlé, ani komfortní, nebo vlak, který má pro naši rodinu na rozdíl od auta a letadla nádech romantiky. Abychom si to užili, zvolili jsme pro každou jízdu jinou třídu a abychom se 3 hodiny nenudili, uděláme si malý blog s fotodokumentací.

Beru s sebou brašnu s fototechnikou a tablet. Typická cestovní varianta by byla 18-55 a 55-200 nebo jen 18-105. Nikkor 70-200 mohu zapomenout, do brašny se nevejde a lehký batoh typu Lowepro Urban 250 nemám. Tady vidíte, jak je to s tou oblíbeností objektivů relativní.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 7. 8. 2014 12:16

pemar: Bereš tablet? Tak to můžeš nechat brašnu s foťákem doma, ne? ;)
Jdi s dobou! :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 8. 2014 12:23

Ja mam dilema, jestli kdyz beru rocni a 4 lety dite na vylet, jestli mam vzit Heraldera 38l s osmi objektivy, nebo jenom 25l brasnu s 4mi objektivy. Ktomu obrovskou kabelu s plynama a obleceni a jidlem pro decka. Kdyz bych jel sam, nebo s 10 ti letym synem, mohu vzit pneumaticke kladivo a tu malou knihovnu Billy z Ikei s 12ti knihami.
S temi objektivy samozrejme nic nevyfotim, protoze pouzivam pouze 35mm, ale je to legrace jaky jsou lidi hovada, moje baba jeste chodila s drevenou truhlou z Račic do Vyškova a protože byla zhyčkana, tak si davala na rameno prelozeny satek aby to tak netlacilo.. A kdyz sla zpet, tak pet kilometru pred obci sbirala rosti a na provaze to tahla za sebou, aby byl otop. ;-)
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 7. 8. 2014 12:47

Snad ne absolvent Oxfordu Račice?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 8. 2014 12:55

Já se zkusím podívat na flickr, jaké ohniska ostatní fotografové používají na vlaky a hrady. Jestli je ten hrad v Ostravě málo fotogenický, mohl bych vzít 85mm a místo hradu fotit lidi. Ono je to těžké, mít jeden oblíbený objektiv na všechno, to je jak opravovat všechno doma kladivem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 8. 2014 12:56

Sice vím, že jsem se do OT zapojil taky, ale pojďme se držet původního dotazu se skly, který je celkem zajímavý (bez nadávek Puntíkovi :-) ) a pemar si může založit druhý na téma "Sklo na výlet", ať se to tady nemíchá :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 8. 2014 13:10

Puntík píše:lépe nic neukazovat a nechat ostatní v domnění, že nefotím, než je mnoha fotkami přesvědčit, že to neumím.


To je snad prvni uprimna sebekritika zde na foru od tebe, klobouk dolu.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 7. 8. 2014 13:29

Melancholický Trol píše:Snad ne absolvent Oxfordu Račice?

Zamek je vyhlasenej, jeden kamarad tam studoval.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 8. 2014 13:53

Když do Ostravy tak na Dolní část Vítkovic,, nebo na Landek park. Jsou to technické lahůdky , zbytky ocelového města. Ten hrad by opravdu mohl být sklamáním.
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 8. 2014 14:38

Tak na hrad jedině drona, pokud nemáš tak aspoň T/S :-)

Já nejčastěji fotim s 18-105 ale jako oblíbené sklo bych ho neoznacil, byť teda když se trochu osidi jeho slabá místa dává na zakladak dobré výsledky. Naposledy jsem ho provetral kousek za hranicema

20140717-_DSC3435_DSC3446.jpg


Klasicky na 35mm 12 snímků ve třech řadách, ale bez bracketingu
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků