Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KarelV. 21. 6. 2018 12:09

ondrasheq píše:Super, Pemar začal dělat workshopy? Aneb vyfoť random člověka ideálně za poledního světla se šlici od slunce bez kontextu, emocí, okamžiku, čehokoliv a doplň parametry svého drahého objektivu, aby - když už není fotka - byla aspoň vidět ochota pustit vatu.
Si říkám, jestli vůbec z toho focení máte radost.


Sorry ondrášku, ale nemáš náhodou nějakej úpal ze slunka?
I když Pemarovi fotky nejsou zrovna top, tak tvá reakce je jak od hňupa....
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 6. 2018 12:54

Já bych to tak nehrotil, a to na obě strany :-)

Tohle je přece jen takový nezávazný fotodeníkový pokec ...

Přinejmenším bych, Ondrashequ, pemarovi uznal, že svoje fotky neprezentuje ve stylu ” koukněte se břídilové, jak se to má dělat ! ”

Techniku možná jo, fotky ne :-)

Jo a ten objektiv tam každej píše už kvůli názvu vlákna, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 6. 2018 14:56

Já do tohoto vlákna přispívám rád, rád se do něj i dívám, abych viděl, co se dá od kterého skla čekat. A nějaký ten nepovedený příspěvek s úsměvem přehlížím.

Většinu fotek dávám s minimálními úpravami, nějaký ten ořez, úprava expozice, retuš něčeho rušivého, takže pokud to někoho zajímá, celkem dobře si udělá obrázek o silných a slabých stránkách skel, které mám. Někdy je to bohužel i ukázka mého lajdáctví nebo nedostatku času, ale kolikrát jsem na nějakou fotku slyšel i zajímavý názor, který mne k něčemu nasměroval.

Většinou fotim momentky a bojuji s tím, že není co fotit, že tam, kam zamířím objektiv, se zrovna nic extra zajímavého neděje. Takže na Food festivalu, kde je to samé jídlo, mne třeba potěší nějaká ta hezká holka. A představa, že bych si jí u momentky nějak aranžoval, ta mne docela pobavila, to samé platí o nasvícení, ale málokterá fotky stojí za nějaký pořádný postproces, možná kdyby se mi usmála do kamery :-).

Jinak by možná za to stálo psát k oblíbenému objektivy i tělo, některé kombinace mi sedi lépe a jiné hůře, ale to může být dost individuální.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 6. 2018 15:30

...a par ludi sem dava dokonca fotky z bezzrkadloviek :roll:

A7R3 + 35/1.4 ZA - na prechadzke v zoo Bojnice
DSD06121fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 21. 6. 2018 23:11

Jsem stejného názoru jako Davidof a určitě bych to nijak nehrotil... Nemám nejmenší problém s fotkami pemara (ale i dalších), každý má své oko, hlavne že FOTÍ a veřím že každý má z focení radost. Již nějakou dobu si uvědomuji, že mě především baví a dělá radost právě to focení, být někde na nějakém místě a zmáčknout spoušť. Je jedno jestli fotím motýlka na kytičce, kachnu v letu, vietnamku na tržišti, nebo zpěváka na rockovém koncertu, i když mi bigbít nic neříká... a je fajn ten moment, když cítím již ve chvíli když jsem tu spoušť zmáčkl, že fotka se povedla (alespoň z mého pohledu). Následný postproces u PC mi již zdaleka ten pocit nedává. Naštěstí se focením neživím a tedy fotím téměř co chci (třeba focení holek a aktů mi manželka zatrhla), kdy chci (omezen pevnou pracovní dobou) a kde chci (to je snad jediné na mém volném výběru).
Co se týče toho, jak psal pemar, že kouká na to, "aby viděl, co se dá od kterého skla čekat" je i pro mě docela důležité. Dlouho jsem čekal a zvažoval na koupi objektivu EF 85/1.4, že jej nutně potřebuji. Právě po shlédnutí několika fotek focených 105mm a už začínám přemýšlet, že než se rozhodnu, měl bych si zkusit novou Sigmu s tímto ohniskem... takže taky přínos, že bych trefil dvě mouchy jednou ranou (85 a budoucí 135/2.0).
Tak přidám jeden včerejší balkónový cvak. Stejných pohledů mám již několik desítek, ale vůbec mi to neva a když to procházím, tak každý je jiný... :) 70-200/2.8
IM5M3770small.jpg

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2018 05:17

Já to mám tento měsíc s časem snad ještě horší, protože nemám pevnou pracovní dobu a protože mám práci i v mimoevropských destinacích a to cestování stojí spoustu hodin navíc. Fotografování mám jako velký relax a protože mne baví zachycovat zajímavé momenty. K takovým těm zajímavým fotkám oblohy se většinou nedostanu, nejsem připravený na tu správnou chvíli, máme kolikrát jinou prioritu.

Na modelku mohu zapomenout, dost často mi nechce zapózovat ani moje rodina nebo ani nechtějí jít někam ven, takže nejčastěji jsem s fotoaparátem buď ve městě nebo na nějakém Food festivalu, občas na sportovní akci.

Co se týče objektivů, tak bohužel zjišťuji, že s pár oblíbenými objektivy z D500 mám na D850 problém, největší zklamání je Sonnar 135/2, který je sice stále perfektní opticky, ale na D850 se blbě manuálně zaostřuje, vadí mi příliš velký hledáček a příliš malý krok ostřícího prstence na plnou díru, kde je objekt 100% ostrý.

Obrázek

Nikon 14-24/2.8
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 22. 6. 2018 08:26

V čem ti vadí velký hledáček?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 6. 2018 09:02

Ty přechody jsou u 135/2 tak jemné, že potřebuji buď zvětšení, nebo matnici se zaostřovacím klínem nebo, a to je to, co používám: elektronické potvrzení správnosti zaostření, u D7100 a D500 mi fungovalo na 100%, je to taková tečka nebo šipky vlevo dole v hledáčku. Kroutím prstencem ostření ve směru šipky tak dlouho, než se z ní stane bod/kolečko a když to přejedu, vracím se v opačném směru dle změněné šipky. Přitom tak trochu šilhám, protože sleduji, zda mám bod ostření na objektu, kde má být a současně dole sleduji šipku a kolečko. Trochu pakárna, ale už jsem si zvykl. U D850 je vzdálenost mezi zaostřovacím bodem a potvrzením výrazně větší, takže více šilhám a krok ostření úměrně menší HO menší, takže citlivost na pohyb ostřícího prstence je nezvykle velká, hůře se to trefuje. Vyloženě to volá po speciální matnici nebo lupě, která ale nepomůže s tou přehnanou citlivostí ostření. Ne že by se s tím nedalo fotit, ale trvá mi déle, než získám potvrzení zaostření a někdy to nevydržím a zmáčknu spoušť bez toho.

Kdybych kupoval 135/2 na D850, raději bych koupil Sigmu Art 135/1.8. Zatím to nechám jak to je, Nikon 105/1.4 funguje na D850 skvěle a 135/2 bude asi oblíbenější objektivem na D500. A nebo si zvyknu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 22. 6. 2018 09:27

Pemare to chce tú brzzrcadlovku. Tam zaostríš ľavou zadnou. ;)
Uvidíme s čím canicon vyleze.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 22. 6. 2018 11:28

Občas teda i ti fanatici s bezzrcátkama

Obrázek
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 6. 2018 13:28

Hezký :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 6. 2018 15:41

bob222 píše:Pemare to chce tú brzzrcadlovku. Tam zaostríš ľavou zadnou. ;)
Uvidíme s čím canicon vyleze.

S tim souhlasim.
Urcite prilezou s necim cim se Sony vyrovnaji, spis je otazka kolik za to budou chtit...
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 6. 2018 15:55

Canon G1X MK3
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 6. 2018 08:34

Street Food Festival na Náplavce byl tentokrát plný burgerů v klasickém americkém stylu, na mne jsou až moc velké, mají více kalorií, než nějaké delikátní chuti a tak jsem si koupil jeden a z poloviny nedojezený putoval do koše, protože houska se rozmočila (technologická chyba při přípravě) a maso bylo málo ochucené. Pak dominovala latinskoamerická kuchyně a trhané maso, také to nebylo stoprocentní, takže nejlepší nakonec byly různé asijské špízy:

Obrázek

Nikon 105/1.4

Na portrét jsem nic neobjevil, zato jsem objevil marketingovou akci zvanou “sexystick”, což je produktově jednoduchý špíz skládající se z krevety nebo kuřecího masa, plátku čerstvé chilli papričky a kousku ananasu, to vše doplněné velmi dobře spárovaným mělnickým vínem (o kterém obecně nemám valné mínění, ale v tomto případě palec nahoru), pochvala za 12 uniformovaných členů týmu, mladé víno z Mělníka, špízy pro masožravce i greenlovers, za motto „My tady nejsme pro peníze, my jsme tady pro zábavu!“.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 6. 2018 18:57

Když uz jsme u těch food festivalů, tak teda

2EA86855-A405-48AD-99FC-C36B2EEB2179.jpeg

Leica 200/2,8 + TC 1,4x
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků