Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 25. 5. 2018 11:54

Do Tater (blízko tohoto místa) se už těšíme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 26. 5. 2018 19:34

Tak zase jedna pouliční, tentokrát z vydařeného festivalu o jídle na Vyšehradě, pořádaného Pavlem Maurerem (to je takový česky Michelin), jehož hesla “nejezte blbě” se rád držím. Asi nejvydařenější byly různé variace na asijskou kuchyni, největší letošní bomba byly tygří krevety v podání Aureole Restaurant and Lounge, ale velmi dobrý byl i mini hamburger z Wagyu hovězího od restaurace Kobe a losos marinovaný v mátě a koriandru od restaurace V Zátiší. Jinak lidi tam bylo tolik, že bylo těžké udělat streetovku, na které by někdo nezacláněl, přesto jsem jich pár udělal, tohle je jedna z nich:

Obrázek

Apo-Sonnar 135/2
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 5. 2018 23:02

zaostreno na konec copu??
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 5. 2018 06:31

Oni jsou tam ty chybky hned dvě, jednak koukám, že to není Sonnar 135/2, ale Sigma 50 mm Art (fotil jsem s oběma objektivy, ale tohle je focené Sigmou) a pak to zaostření, tohle se mi někdy stane, když zaostřím na něco, co nemá hrany, v tomto případě to nebyl cop, ale brada.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 28. 5. 2018 06:32

Pemare na to jak si potrpíš na technickou kvalitu, tak vždycky když ty fotky rozkliknu působí to na mě trochu mno ehm, rozpačitě.
Jinak jak je to teď s tím GDPR? Všichni s tím panikaří. Jak je to pro fotografy?
Je třeba ta Pemarova fotka OK, nebo nebo musí být souhlas se zveřejněním. Já to nikdy žádnejma model releasema neřešil. Tak jestli mám panikařit :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 5. 2018 07:22

Zveřejňování fotografií z veřejných akcí bude nadále kryto tzv. oprávněným zájmem a zpravodajskou licencí. Důležité je vybrat ke zveřejnění jen vhodné fotografie a pokud možno umožnit dotčeným osobám vznést tzv. námitku proti zveřejnění (která ovšem musí být odůvodněna konkrétními okolnostmi na straně těchto osob). To platí i pro fanouškovské stránky hudebních skupin nebo třeba sportovní kluby. Běžné fotografie z koncertů či zápasů uveřejněné v rámci dané stránky například na Facebooku nebo webu fanklubu nejsou problém. Podobně je to s takzvanou streetovou fotografií, což je jeden z nejpopulárnějších fotografických žánrů. Ani tady GDPR dosavadní pravidla v podstatě nijak nemění.

Jinak jak jsem psal, ta akce byla o jídle, zajímavější modely tak kromě té paní s dítětem byly asi tak ještě dva, prostě z tohoto pohledu bída a pokud tam někdo byl, tak už s ním někdo pracoval:

Obrázek

Sonnar 135mm
Naposledy upravil pemar dne 28. 5. 2018 07:33, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 28. 5. 2018 07:30

Ono je to možno logické pre normálnych ľudí, ale keď to zoberú do pazúrov právnici s tou ich pošahanou právnickou logikou, tak sa možno dočkáme vecí.
Zatiaľ nepanikárim, posledné foto som ofiko v tlačovine zverejňoval pred dvomi rokmi, dnes mi je to šumák a keď niekomu znepáči foto na FB, tak to zmáznem. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 28. 5. 2018 19:35

Krása staré ruční práce, tam snad komplikace s GDPR nehrozí:

Obrázek

Nikon 105/1.4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 5. 2018 19:50

Těch pár posledních fotek se ti povedlo
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 5. 2018 20:44

Stejný objektiv, stejná akce. V souvislosti s diskusí v jiném vlákně si můžete tisíckrát myslet, jakou jsem s tímhle objektivem udělal blbost, že už jeden takový objektiv mám a neumím ho využít, že ho používám na jiné fotky, než je určený, že je na ty fotky veteránů moc dlouhý, že 105mm je kočkopes a spoustu dalších věci, a ona je to přitom aktuálně moje nejoblíbenější kombinace s D500:

Obrázek

Jinak tyhle auta, to je řemeslná krása.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 29. 5. 2018 06:55

Tak ono tie autá sa robili na desaťročia a dedili sa, nie ako rýchlokvašky na 3-4 roky operáku a potom stočený šrot na predaj.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 5. 2018 07:15

Taky se na ně roky šetřilo :-) a nejezdilo se nima pro rohlíky v zimě nebo dešti.

Ale na pohled jsou fakt krásný.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod MilanFW 30. 5. 2018 15:08

smikoto píše:Pemare na to jak si potrpíš na technickou kvalitu, tak vždycky když ty fotky rozkliknu působí to na mě trochu mno ehm, rozpačitě.


+1. Jenže toto je obsahem přiznaný technokratický kroužek.

Abych byl taky v tomhle ohledu i konstruktivní a nenadával jen, že o tvorbě se tu člověk nic nedozví a inspiraci nenajde, založil jsem na FB skupinu Foto inspirace - zatím probíráme hlavně kvalitní foto knihy. Kdo radši fotí než řeší pixely, je vítán.
MilanFW
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 30. 5. 2018 21:34

Z jiného soudku:

Obrázek

Nikon 300 PF
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 30. 5. 2018 22:50

Takhle včera v noci bouřilo nad Mostem... 24-70/2.8 s exifem

IM5M2810small.jpg


a ještě jedna

IM5M2780small.jpg


P.
pavelmeli
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků