Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 18. 2. 2018 12:40

Ty fotky z Dolomit jsou moc pěkné, takhle Dolomity znám a letos se mi poprvé stalo, že to počasí bylo jako v tom Slezsku, ale i z toho Slezska se mi ta fotka líbí, hezky zachycuje tu atmosféru toho místa.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 2. 2018 20:52

Tak jsem porvé Mk IV vytáhl do divadla s C 70-200/2.8 na plnou díru a... spokojenost :-))
IM5M0734.jpg


Micheala Dolinová :love:

Několik dalších fotek je tady:
https://melifoto.rajce.idnes.cz/Divadlo ... sti_ihned/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 2. 2018 20:18

Test nového přírůstku - Ricoh GR II
Přílohy
6E80C243-B492-451B-B741-582823871295.jpeg
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 23. 2. 2018 21:26

Davidof: Kde to je? Jinak, at teda to GRII dobre slouzi. Navod je ale strucny, pokud budes chtit muzu doporucit nejake fora nebo tipy .. treba pres SZ.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 2. 2018 21:30

Stale me prekvapuje, jak dobre si Tamron 15-30 dokaze poradit se silnym protisvetlem. Fotky samozrejme bez retuse:
Obrázek
Obrázek

Jinak jsem si natahl do baraku dalsi japonku :)
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 2. 2018 21:38

cport píše:Davidof: Kde to je? Jinak, at teda to GRII dobre slouzi. Navod je ale strucny, pokud budes chtit muzu doporucit nejake fora nebo tipy .. treba pres SZ.


Plzeň, kostel Svatého Bartoloměje

GR II mám dva dny, nestačím se divit, jak ostré fotky z tak malého objektivu padají.

Pro zajímavou fotku si člověk musí dojít, je to kontaktní foťák, musí se tam bejt :-)

Za SZ budu rád, díky.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 24. 2. 2018 08:37

GR je famozni, kultovni fotak. Pusobi nenapadne, navod ma strucny, v recenzich otestuji zpravidla jen objektiv a vykon cipu, ale kdyz pak clovek pri uzivani zjisti, jake moznosti personalizace, jak bohate moznosti nastaveni a expozicnich rezimu nabizi ... vice teda SZ
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 24. 2. 2018 20:30

GR II je famózní foťák, jeden čas jsem zvažoval jeho koupi, kvůli jeho parádnímu výkonu v kombinaci s jeho přenosností. Hodně jsem se o něj zajímal.
Jeho objektiv je vynikající, z jeho konkurentů nejlepší.
V Japonsku je kolem něj obrovská komunita uživatelů a nadšenců.
Toto je typický příklad přístroje, který klame tělem. Je to fakt foťák pro lidi s vytříbeným vkusem ;-)
Jsem moc zvědav a těším se na jeho nástupce.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2018 21:03

To já taky.

Vznikají určité naděje, že letos ...

Je to zajímavý přístroj.

Jsem zvyklý úplně na jiný styl ovládání (GX 80), ale vůbec to nevadilo. Z toho foťáku je znát to, že ho dělali lidi, co s ním opravdu fotí. Všechno je po ruce a má to svojí logiku.

Stáří je na systému trochu vidět, ale není to nic podstatného. A ty unikátní vlastnosti, to je paráda.

Snap focus - prostě bomba. Nebo to, že pokud kdykoli zmáčkneš spoušť hodně rychle, takže foťák nestačí zaostřit, tak Ricoh se zaostří na přednastavenou hodnotu a vyfotí snímek.

Všechno je prostě vyladěno na určitý typ focení - momentky, street, akce.

Ale kvalita obrazu umožní fotit i krajinu, město atd. Prostě cestovatelův kamarád :-)

A hlavně - tenhle foťák můžeš mít sebou kdykoli, vejde se prostě všude. Do kasy od košile, kalhot ...


No, tak teď už jen to umět použít ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2018 21:12

Tak nakonec jsem vyrazil na Staré Město, byť teploty byly hluboko po nulou, jeden příspěvek do mě kolekce černobílých fotografií ze Staré Prahy:

Obrázek

Nikon 20/1.8 G
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 24. 2. 2018 21:20

Pemare, vyteká Ti Vltava z fotky! ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2018 21:25

To by musel mít hodně vypoulený rybí oko :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2018 06:35

Akorát jsem to dal do ČB, horizont jsem nerovnal, na to kam teče voda nejsem citlivý, to vždy komentoval Lotrandor, kvůli němu jsem to občas srovnal, aby mu to netrvalo oči, ale už dlouho tu nebyl.

Obrázek

Měl jsem s sebou 3 objektivy, ale nakonec jsem to odfotil jen s 20/1.8G. Nikon 14-24/2.8 by sice byl lepší, má skvělý mikrokontrast, ale zůstal doma.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 2. 2018 07:19

Řeka pořád někam teče, hlavně že ses vykopal z pelechu, ne ?
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2018 08:25

To sice jo, ale o 3 hodiny později, než to chtělo.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků