Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Almik 21. 11. 2017 22:36

chel: já ti nevím no, barevně je to pěkný, světlo taky, ale jinak kostra potažená kůží v podivné nepřirozené pozici, retuš pokožky by to dost chtělo... Tobě se tohle vážně líbí?
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 22. 11. 2017 00:08

Mam jeste jednu podobnou
Obrázek
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 22. 11. 2017 10:31

Almik píše:chel: já ti nevím no, barevně je to pěkný, světlo taky, ale jinak kostra potažená kůží v podivné nepřirozené pozici, retuš pokožky by to dost chtělo... Tobě se tohle vážně líbí?


Řekl bys jí do očí, že je kostra potažená kůží? Tyve trochu respektu k modelce, stejně jako k tomu co kdo fotí.
Chel tady jako jeden z mála postuje profi práci a není testerem objektivů "tady jsem fotil něcí kus nohy objektivem 1.4 na clonu 1.4".
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 11. 2017 10:40

No jenze tady jde o ten nevhodny, imho, postproces, ktery neni zrovna lichotivy. Me se to prehnane "clarity" nelibi asi na nikom (na CB portretech senioru bezdomovcu to je popularni klise), na stihlych damach to ale just nevypada hezky, kdyz to zvyrazni kazdy "zahyb" na kuzi. Vic nez ladnost a nehu, kterou bych u takoveho typu aktu ocekaval a chtel videt, to pak evokuje mumii.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 22. 11. 2017 14:14

ondrasheq: samo že bych jí to neřekl do očí, ona je klient, ona chce foto, zaplatí za to, tak udělám co je v mých silách. S její postavou nic neudělám, pokud to tak modelka chtěla a je spokojená, tak v pohodě. Pokud to tak chtěl chel a líbí se mu to, okej. Ale hodil to semka a předpokládám že bude rád, když se k tomu někdo třeba vyjádří. A občas holt každý nemusí jen chválit. Tak jsem vyjádřil svůj názor. Za mě lépe retušovat, v tomto případě minimálně chodidla a pravou ruku, zejména podpaží. No a pokud by byla póza na mě, tak bych hubenou holku nefotil v záklonu tak abych jí zdůraznil žebra.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 22. 11. 2017 14:24

Ja proti zebrum nic nemam, je to soucast lidskeho tela ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 11. 2017 14:27

Tady bych chtěl připomenout historicky dávno známé problémy, které jsou (třeba v tomto případě) s některými, spíše odpudivými tvary lidských těl, jako jsou patní kopyta a nehezky kostnaté nárty, které jdou primárně na triko fotografa, jak se s tím dokáže nebo nedokáže vyrovnat. Proto také zhusta vídáme holky v ponožkách a různé obuvi, když tyhle hrůzy nejde zastřít jiným způsobem. Ale to myslím, chel dobře ví, a občas to unikne i mistrovi. To, že je to součást lidského těla, neobstojí. Vyhnilé zuby smradlavého bezďáka jsou jimy také a přesto se v glamour nikde nevyskytují.:-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 22. 11. 2017 14:40

:D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.vlado 22. 11. 2017 15:12

Nato, že tá modelka má dobre po 40-ke vyzerá super. :)
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 22. 11. 2017 15:57

Jestli jsou kostnaté nárty na úrovni vyhnilých zubů bezďáka, tak to potom jo :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 11. 2017 17:17

Ja by som debatu o modelke uzavrel. Chel si ide po svojom a fotí. To je hlavné.
A čo sa komu páči je subjektívne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 26. 11. 2017 12:07

Nikon 58mm @ 1.6. Měkký, pomalý a myslím, že moc malá hloubka ostrosti. Chce to zkrátka PEN, má všechny ideální parametry :)
svatba.jpg
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 11. 2017 12:52

Dufam, ze si vystihol okamih medzi krokmi a fotil na 1/60.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 26. 11. 2017 13:57

Jasně, chtěl jsem počkat až se zastaví, ale nešlo to :)
Ne vážně tady světla bylo dost a vyšla 1/1600.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 11. 2017 21:47

c 35mm f2 cimbalová muzička na kačacích hodoch vo Východnej
Přílohy
IMG_0746.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků