Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metatron 23. 5. 2016 21:13

na rybach :)

tamron 17-50/2.8 @ 17mm/f4
Přílohy
p900-5688.jpg
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 5. 2016 21:59

Se přiznám, že v Ondrově bokehu nic nevidím - ani vyskakování, ani nic Pemarově-hrozného
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 5. 2016 22:21

85/1.4 od Nikonu má tenhle efekt ještě výraznější
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 5. 2016 09:14

Jestli jde jen o to, ze jde bokeh do kruhu, tak me se tohle treba libi, jak to obklopuje hl. motiv. Naopak se mi nelibi kolecka v krajich snimku. Evokuje to crop. Swirly bokeh ma rovnez makrac Nikkor 105 VR. Ten ma mimochodem asi nejmekci bokeh co jsem zatim z objektivu kdy videl, podobne kremovy je snad jen Nikkor 58/1.4.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 5. 2016 11:10

Ja tam vidim jenom ten vitr toho bokehu, uz ani nevim jestli byl na fotce chlap nebo zenska, oci jdou automaticky na to kolo a uz si pamatuju jenom ze je to zeleny. Nikdy jsem nevidel nic horsiho z hlediska ruseni. Zlatej Helios s krouzkama.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 24. 5. 2016 11:23

Jako ukázka bokehu dobrý. Takže za mne ano. :-)
Ale také jako příklad toho, čemu se v portrétu vyhnout. To už ale píšu nerad. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 5. 2016 18:15

Obrázek

Nikon 70-200mm f/4
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pepl 24. 5. 2016 19:57

Občas mně svýma plkama jak nejde to a ono, nechce se Ti....... Pemare celkem sejříš :-) . Ale tohle je dobrý moment.
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 5. 2016 20:17

A jedna z Foto Maratónu 2016, nesoutěžní, na téma minulost, s následně odstraňovanými odlesky (ne úplně, nějaké tam zůstaly):

Obrázek

Nikon 85mm f/1.8
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pepl 24. 5. 2016 20:37

Ještě k tomu předchozímu momentu z parku. Mně se zdá Pemare, že nikdy neřežeš? Podle mně by chtělo říznout ten kmen úplně vlevo a hlavně ty odložené svršky, či co to je. Už jsem si toho všim na více Tvých fotkách.....
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 5. 2016 21:56

Po delsi dobe jsem pouzil opet roller na ovladani clony :)

Obrázek

*Nikkor 28/1.8
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 5. 2016 07:19

Puntík píše:Jako ukázka bokehu dobrý. Takže za mne ano. :-)
Ale také jako příklad toho, čemu se v portrétu vyhnout. To už ale píšu nerad. :-)

Zdravím



To by stálo za upřesnění. Nějak se v tom neorientuju. Zdá se mi, jako by jsi chtěl tvrdit, že specialně potrtétní objektivy jako CZ Batis, nebo Nikkor 85/58 f/1.4 mají špatný bokeh.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 25. 5. 2016 08:28

pepl píše:Ještě k tomu předchozímu momentu z parku. Mně se zdá Pemare, že nikdy neřežeš? Podle mně by chtělo říznout ten kmen úplně vlevo a hlavně ty odložené svršky, či co to je. Už jsem si toho všim na více Tvých fotkách.....


Ono by možná stačilo na té nadupané technice použít třeba i jiný než středový ostřící bod. :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 5. 2016 10:34

Puntík píše:Jako ukázka bokehu dobrý. Takže za mne ano. :-)
Ale také jako příklad toho, čemu se v portrétu vyhnout. To už ale píšu nerad. :-)
Zdravím
Lotrandor píše:To by stálo za upřesnění. Nějak se v tom neorientuju. Zdá se mi, jako by jsi chtěl tvrdit, že specialně potrtétní objektivy jako CZ Batis, nebo Nikkor 85/58 f/1.4 mají špatný bokeh.

Od určité doby už nic neupřesňuji, ostatně co jsem podoknul, už to jsem napsal nerad. Navíc autor snímku (pokud vím) je sporťák ale přesto mu to snad postačí. Doufám.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 5. 2016 11:38

Ty se nám tu tak obětuješ Puntíku. Prý nerad.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků