Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metatron 1. 8. 2015 17:43

verim, vsimol som si uz v niektorych prispevkoch...
Bokehu? je celkom charakteristicky pre toto sklo... nerozumiem celkom preco skoda... nepaci sa ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 8. 2015 19:03

Jo ten "bussy" bokeh vylozene taha oci. Dost silenej, ale vim, ze nekomu se tahle divocina libi, pry.

****

Obrázek
*Nikkor 28/1.8G @ f11
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 1. 8. 2015 20:11

PL , jasne chapem.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 8. 2015 16:38

Nikkor 16-85@25, f/4, ISO 2200 (D7100)
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 2. 8. 2015 19:51

Přidám trochu blbnutí s barevným profilem, zkusil jsem takový trochu retro look, takové malé deja vue, je to Rakousko, u jezera Achensee v Pertisau, pláž u Strand hotelu, docela vzácná fotka, protože to tam bylo prakticky okupované muslimy a muslimkami zahalenými od hlavy až k patě, se zlatou maskou přes obličej a tmavými brýlemi přes ně, takže tenhle pohled na normální mladé evropanky slunící se v bikinách byť na ne příliš pohodném dřevěném molu před hotelem mne pohladil na duši:

Obrázek

Strand hotel Entner v Pertisau je totiž sice na místní poměry skvělý hotel, má i opravdu vynikající jídlo a vlastní lounge pláž s palmami, ale necítili jsme se tam kvůli ostatním hostům jako doma a utíkali jsme odtamtud kvůli přemíře pro nás exotických cizinců i za nepříliš dobrého počasí pryč do hor a dali si raději na horské chatě poctivý vepřový nebo pokud měli klasický telecí vídeňský řízek s petrželovými bramborami a brusinkami, k tomu pořádné pivo a na trávení skvělou hruškovici s čerstvou hruštičkou. On člověk ani nemusel tak daleko, často stačilo změnit polohu o pár desítek nebo stovek metrů od hotelu, a atmosféra se změnila.

Nikon 70-200/4.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 8. 2015 21:59

Obrázek
*Nikkor 28/1.8G

Pokud by snad chtel nekdo tvrdit, ze takova fotka mohla vzniknout jiz pred 30 lety obycejnym sirokacem, pouze tim dokaze svou hlubokou neznalost problematiky jak fotografovani, tak dane lokace.
Naposledy upravil Petr Luňák dne 3. 8. 2015 13:15, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 2. 8. 2015 22:22

PL: pěknej nápad

Já budu nudnej, ale baví mě to taky
Nikkor 16-85@16mm, f/8, tři expozice
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar






Odeslat příspěvekod Fryw 3. 8. 2015 09:44

PL> Chybí tomu vlající plášť :D
Fryw
Návštěvník


Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 8. 2015 10:27

Zbytek té zbytečné hádky mažu. Takže zpátky k tématům a na dohadování máte "Kdy nahradí bezzrcadlovky...."
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků