Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 6. 5. 2015 04:47

Momentka, ti psi se na sebe najednou vrhli, není to tak, že by spolu trénovali operní zpěv:

Obrázek

Sonnar 135/2, MF
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 6. 5. 2015 12:59

Pemare, zkus nekdy "zalehnout", vyrazne to mnohym fotografiim prospeje (ja se z kazde prochazky vracim se spinavyma kolenama). Z tvyh fotek mam dojem, ze to vse fotis "na turistu" ;)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 6. 5. 2015 13:15

Spoľahlivo to ohýbanie a kľaknutie naučí malý capart. Pri ňom som si musel občas aj ľahnúť. Jednoducho bejbino zhora vypadá zle zle zle (až na minimálne výnimky).
Jak nepodarený trpazlík...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 6. 5. 2015 13:19

Díky za postřeh, celkově jsem s tou fotografií nespokojený, chtělo to i f/2 a rychlejší čas. Neměl jsem připravený fotoaparát, ale zkusil jsem ten moment chytit. Měl jsem s tím trochu problém, i kvůli absenci AF, měl jsem to i na P místo na A.

Jinak je to dobrý postřeh, špinavá kolena jsem měl (možná) naposledy někdy v dětství, možná ani tehdy ne, já jsem byl v dětství dost protivný knihomol a šprt (profesně z toho těžím dodnes, z té tuny knížek, co jsem přečetl), teprve po pubertě jsem dostal malinko rozum, nicméně do sportovního fotografa mám asi tak daleko, jako pes mého bratra do vysokoškolského profesora.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 6. 5. 2015 19:49

Obrázek
Nikon D7100 + Sigma 18-35/f1.8@1.8
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 5. 2015 20:00

Já jsem se k prvnímu máji ještě nepropracoval, já jsem ještě u čarodějnic:

Obrázek

Sigma 50/1,4 Art
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2015 09:19

Dnes mi dosiel N 70-200/4. Po recenziách som bol pripraveny na super ostrost a celkovy vystup, ale realita po nasadeni na D7200 ma zaskocila - prijemne. Ked som urobil par cvakov na motívoch na ktorých skusam skla (ved to poznate, kazdy ma asi nejake svoje...), tak som "padol" na zadok. Na f4 super ostrost v celom rozsahu, aj ked na 200 uz to asi nebude britva tak aj tak je to vysoko nad standard, stabilizacia VRII je kapitola sama o sebe. Zaroven ostrenie aj na krajne body je excelentne - to napríklad moj N 35/1,8 sa neda na krajnych bodoch pouzivat na clonu 1,8 (ja viem, je to plastak, ale aj tak by som cakal viac). No a dalsi a myslim, ze velmi podstany bonus je hmotnost. 850 g je pohoda velka a to bol aj jeden z podstatných dovodov, pre ktore som nesiel do Tamron/Sigma 70-200/2,8 (aj tak portrety velmi nefotim). Davam to do tohto vlakna, pretoze tento objektiv bude asi moj najpouzivanejsi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 7. 5. 2015 10:27

Souhlas, taky začínám pomalu zjišťovat, že s kombinací Sigma 18-35 ART + Nikon 70-200/f4 si vystačím víceméně na vše a další objektivy asi půjdou z domu (bohužel vč. N17-55/2,8 ...). Možná časem ještě pořídím Sigmu 50 ART a bude vystaráno.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2015 11:06

Jediná slabina 70-200/4 je focení v bídně osvětlených sálech, divadlech a tělocvičnách (v kombinaci s DX). Na to to chce něco jiného.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 5. 2015 11:45

pemar:
to vidim ako jediny problem. Btw o tyzden idem fotit do kostola sv.prijimanie, tak som na pochybách co zobrat. 50-150/2,8 bez fungujúcej stabilizacie asi nebudem riskovat kvôli odpadu. Bud to skusim s 70-200/4 alebo s N 85/1,8.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FotoABC 7. 5. 2015 15:33

pemar:
Jediná slabina 70-200/4 je focení v bídně osvětlených sálech, divadlech a tělocvičnách (v kombinaci s DX). Na to to chce něco jiného.
To je jasné: PEN E-P5 + 75/1.8 ;-]
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 5. 2015 18:59

Trochu tvůrčí krize, takže jedna noční Praha ve tmě:

Obrázek

a když už nevím co fotit a ručníky mám nafocené ze všech stran, zkusil jsem dveře, na celé jsem si netroufl, tak jen jejich část:

Obrázek

na okna a okenice jsem ještě nedospěl, to mi umělecká pokora zatím nedovolí.

Sigma 50/1,4 Art.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2015 15:21

Obrázek
*Tamron 17-50/2.8
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 8. 5. 2015 20:40

Petře Ty máš tamron? Není to chybka?
A použil si medzikrúžky alebo niečo iné?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 5. 2015 20:46

Neni to chybka, Tamronek je se mnou uz od roku 2006 tusim ;) Jen ho ted pouzivam vyhradne na makro (bez krouzku), viz:



Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků