Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 1. 4. 2015 18:07

Já jsem tu fotografii krokodýla neviděl, nemáte někdo odkaz?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 4. 2015 18:44

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 4. 2015 19:57

Odkaz funguje, díky, už vím, o čem byla řeč :-)

Občas se v těch narážkách a diskusích po pár stránkách ztrácím, nemám čas všechno sledovat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 4. 2015 22:17

Calven píše:Ja sa priznávam - asi 7 alebo 8 pozretí krokodýla mám na svedomí ja. Otváral som ju stále znova a znova, neveriac že... :-)
No vidíš, stačilo stáhnout a vytisknout ( ono by to vyšlo asi na 3x6 centimetrů) a pak se na něj dívat z normální lidské vzdálenosti, jako je to originál ve fotoknize.... Když děláš 3,14čoviny, tak se nediv. ;-) Lidé kolikrát dělají nesmysly a pak se smějí vlastní hlouposti.... :mrgreen:
Mimochodem, i kdybys ho "pozrel" stokrát, počítadlo registruje ze stejné adresy to "pozretí" jenom jednou, to první. :D

.........................

JSP070 píše:Ono niektore odborne vyrazy vo fotoaparatoch, telefonoch, PC maju sialene preklady do SK, CZ. Fotoaparat aj telefon mam v EN, lebo som hnily ucit sa nove vyrazy. Duplom, ked nemaju jednoznacny preklad.
Mám na mysli už dávno používané české ekvivalenty (například pozadí -background nebo close up -z blízka a řadu dalších) tedy píšu o něčem jiném. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 4. 2015 22:47

Tak překládej pane, jsem zvědav kolik tě jich ve škole naučili pojmenovat.

medium close shot
close shot
wide close up
full close up
extreme close up
macro close up
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 4. 2015 22:48

A co bokeh? Cim krasne pocestenym nahradis japonsky bokeh? Pouc nas tu. Legrace totiz neni nikdy dost.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 4. 2015 22:59

Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 4. 2015 06:48

A já si myslel, že řeč a výrazy jsou prostředkem k tomu, aby si lidé porozuměli. A prostě pokud je obecně známý výraz přejatý z cizího jazyka, tak proč hedat nějaký nepoužívaný český ekvivalent... Se klidně přiznám, že ke spoustě výrazů, co používám v práci, český ekvivalent nepoužívám a často ho ani neznám, stejně jako lidi v okolí...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 2. 4. 2015 06:54

On ale často existuje. Príkladom buď zhovadilosť selfie. Storočia to bol autoportrét - vlastne tiež prevzaté slovo . :-)
Samozrejme tvoriť novinky ako čistonosoplena je opačný extrém.
P. S. Ale na ten bokeh by sme mohli niečo vymyslieť, aby to nedopadlo debilne ako bezzrcátka.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 2. 4. 2015 07:34

lukas_highenergy.cz píše:A já si myslel, že řeč a výrazy jsou prostředkem k tomu, aby si lidé porozuměli..........
No právě, aby si lidé rozuměli. A jsme na českém a veřejném !!! fóru, což znamená, že diskusi dvou lidí (kteří si vzájemně mohou rozumět) můžou sledovat i desítky dalších, kteří už rozumnět nemusejí. A když se k tomu namotá ještě to, že jeden z nich neumí ani srozumitelně formulovat co chce vyjádřit (viz clona na malém a velkém formátu), tak pak jakýkoliv další pórmensizmus působí přinejmenším groteskně. Je mi líto. :-)

Bokeh, byť velmi ošklivé slovo, beru. Čůrat proti proudu nehodlám. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 4. 2015 07:38

bob222 píše:On ale často existuje. Príkladom buď zhovadilosť selfie. Storočia to bol autoportrét - vlastne tiež prevzaté slovo . :-)


Ono je ale otázka, jestli je selfie a autoportrét to samé. Pokud někdo řekně autoportrét, tak si představím, že se někdo vyfotil na nějaké vyšší úrovni. Selfie je pro mě "přiblblý" výcvak mobilem... Tzn. osobně to vnímám tak, že slefie je dost specifický případ autoportrétu.

-- 2. 4. 2015 07:43 --

Puntík píše:
lukas_highenergy.cz píše:A já si myslel, že řeč a výrazy jsou prostředkem k tomu, aby si lidé porozuměli..........
No právě, aby si lidé rozuměli. A jsme na českém a veřejném !!! fóru, což znamená, že diskusi dvou lidí (kteří si vzájemně mohou rozumět) můžou sledovat i desítky dalších, kteří už rozumnět nemusejí.


No tak předpokládám, že pokud se v nějakém oboru běžně používá názvosloví, tak se ho holt nově příchozí naučí. A ne že místo "zoom" tady budu neustále vypisovat "objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností"... je to uplný standard asi v každém odvětví. Účetní u nás používají svoje výrazy (taky je jich půlka z angličtiny), které rozhodně nejsou české, IT dělá to samé.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod chel 2. 4. 2015 07:45

Neni bokeh= rozostreni?
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 2. 4. 2015 07:47

Je, selektivní. Tedy záměrně vybraných částí obrazu. Tedy - pokud jde o záměr. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 2. 4. 2015 07:57

Rozostření je takové málo jazykozpytné. Když brousiti, tak pořádně: bokeh = mlžina.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 2. 4. 2015 08:34

Tak to pak navrhuji "záměrná mlžina vybraných částí obrazu" - to zní už dostatečně akademicky, ne? :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků