Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 27. 1. 2015 22:11

Niki Lauda si vzal klobouk, aby mohl v přestrojení a nerušen nakupovat na tržnici.
Fotka se mně strašně líbí a neumím říct proč.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 1. 2015 22:15

já ti řeknu proč - odstup od pozadí. Bejt to Luňákovo tak už ho tu jeden samozvanej trhá za manýru :-D

samozřejmě to je ten správný moment s krásnou emocí
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 1. 2015 22:19

Máš pravdu, reign. Když já mám na fotce odstup od pozadí (a popředí), tak to tu jeden také samozvaný označí za sra*čku....... bez emocí :-\
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 27. 1. 2015 22:31

Koukám, že .ce. s ostřením na Leice a chytáním momentů fakt problém nemá.. velká fotka je fakt pěkná. Objektiv jen tiše závidím.. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Callgaro 27. 1. 2015 22:45

Hehe, tak já řeknu svůj neslunickovy názor co puntikovi nevoni a hned jsem samozvaný :-)

Já byl dneska na Komáří Vížce, turisticky v blbej čas, naše ženou a psem takže zadnej stativ, žádná skládačka, prostě z ruky na první dobrou, takže jen 12mpx a ee kraje :-)
20150127-_DSC8120.jpg


A závěrem byla super oblačnost, býval bych zkusil najít lepší místo, ale znáte to,pojed domů jsem zmrzlá... Tak jsem si zas po dlouhý době udělal HaDR z ruky v Niku :-)

20150127-_DSC8125_HDR.jpg
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 28. 1. 2015 09:42

Tiše závidím. Včera na chvilku vysvitlo slunce, a než jsem přijel domů, zase ta ocelová šeď.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 1. 2015 12:25

N 85/1.8G
Obrázek
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 1. 2015 13:23

pemar píše:Tiše závidím. Včera na chvilku vysvitlo slunce, a než jsem přijel domů, zase ta ocelová šeď.


Pemare, pokud budeš čekat na dokonalé podmínky, tak se ti taky může stát, že nic nevyfotíš... Tak holt nebylo ideální počasí na focení zamračené oblohy, tak když si chtěl fotit, tak se dá vymyslet něco jiného ne? ;-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 28. 1. 2015 19:38

Zrovna mne nic nenapadá. O víkendu jedu na lyže s kolegy někam do Rakouska nebo Itálie, tam foťák brát nebudu, zbytek víkendů mám zablokovaných amatérským sportem.

Já si dávám stranou tipy na zajímavé motivy a lokality - doufám, že se k nim během dovolené dostanu. A o prodloužených víkendech chci vyrazit s rodinou poznávat české hory, asi Krkonoše. Mám v plánu i nějakou manýru, východ slunce, nějakou krásnou krajinu, hory a jezera, nějaké zvíře. Zapovězené mám modelky a exotické země (o dovolené preferuji bezproblémovost a bezpečnost).

Mám na seznamu Toskánsko, Bretaň a Provence, rodině se tam moc nechce, že už jsme tam všude byli. Nebyli jsme ale třeba v Cinque Terre, na Sardinií nebo na Korsice. A hezké je třeba i Slovensko nebo Slovinsko.

Pěkná je i Praha nebo třeba Český Krumlov. Zkusit třeba nějakou fotografii za svítání nebo když zapadá slunce.

Ono by se toho našlo na fotografování dost. Největší nepřítel je čas. Málo volna, kdy člověk může dělat, co se mu zachce.

A přidám jednu pohodovou:

Obrázek

Nikon 35/1,8G.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod .ce. 28. 1. 2015 20:06

Z Toskánska tu ešte niečo mám...

seťák 24-85VR

Obrázek
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 1. 2015 20:52

Já chci spíše fotit pole, krajiny, topoly. Spíše Lucca než Florencie nebo Pisa, asi i na pár dní k moři.

Farma, víno, olivový olej, sýr.

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pepl 29. 1. 2015 00:21

Víš Pemare, než jsi sem vložil tu fotku dvou židovských mladíků na tom šlapadle (sice bych ji jinak říznul, přesto se mi velmi líbila), chtěl jsem Ti adresovat nějaký přátelský štulec - něco v tom smyslu - zda Tvůj nick "Pemar" je odvozen od permanentně marný? ;-) Protože za tak marné považuji Tvé stesky ohledně Tebou vybíraných Cajzů? Nevím, co děláš, myslím si jen, že kdybys z každého dne kus nevěnoval zase těm planým plkům ohledně výběru a vlastností Cajzů, měl bys času na focení habakuk, stíhal bys vyrazit vyfotit něco ráno nebo bys byl včas odpoledne na západ slunce.
A proč si nevzít foťák na lyže? Jasně nemá smysl tahat pod bundou 7100 se 14-24 nebo co to miluješ. Mně osobně na lyžích k prosté radosti stačil obyč, kompaktík Samsung EX1 a fotil jsem s nim třeba tohle: http://www.dfklub.cz/petr-platos/let-ke ... rafie.html nebo tohle http://www.dfklub.cz/petr-platos/alpske ... rafie.html. A vloni s Fuji x20 na krku v pouzdře se lyžovalo úplně v pohodě, naprosto pohotově se s ní fotilo třeba tohle: http://www.dfklub.cz/petr-platos/slunec ... rafie.html, http://www.dfklub.cz/petr-platos/hledan ... rafie.html.
Takže dál vybírej to nej nej sklo abys s ním pak mohl fotit složené froťáky v koupelně..... ;-) a bědovat, jak na nic nemáš čas.
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 29. 1. 2015 01:16

Jednou jsem se jako primy nadrizeny ucastnil sedanku s mym nadrizenym a jednim z mych podrizenych, ktery tvrdil, ze nema cas odvest nejakou praci. Byl jsem tam namalovanej, protoze jsem byl jenom neco jako rozdelovac prace, ale po pulhodine debaty meho nadrizeneho s mym podrzenym jsem finalne pochopil ze neco jako "nemit cas" neexistuje a to vcetne prezidenta a profesora Holého.
Ty neuvěřitelné kreakce jak lidi vysvetluji, ze nemaji po dobu dvou mesicu 4 minuty casu, ta kreaktivita je neuveritelna. Uplne vidim ten rozhovor s Pemarem. A ty Pemare sportujes 16 hodin v kuse? Ne. Aha. A jak tedy dlouho, neboj, rekni to s nejakou chybou, aha, takze 4 hodiny v sobotu, co zbytek dne, aha rodina, jo taky musis dodelat ten excel, ten ale vypada na 6 minut prace, jo 10 minut aha, cele dopoledne si hrajes s dcerou na koberci, jo aha, jeste jsi si chtel vyluxovat auto, jo a pak jsi odvezl tchyni na nakup, no dobre.
Ve 100% to skonci tim ze si clovek posklada ten den, zejmena den volna zcela podle svych preferenci a kdyby chtel, tak tam vrazi 8 hodin foceni. Jenomze musi nastavit media center, musi vyluxovat auto, najit ve sklepe sklicidlo a tak dale.
Mimochodem, ja mel tridenni teambuilding na Kaprunu a rodinu jsem ubytoval v sousednim penzionu a zatimco ostatni klopili na hotelu panaky za 7 EUR tak jsem vyjel fotit na kraftwerk.To stejne na Sumave, v Praze na skoleni, vecerni Praha, dcera chce jit na soutez ve skakani kraliku, beru fotak, reportaz z souteze. Nemusim furt dokola fotit dceru zleva z prava.
A pokud ma nekdo ve dni dva bloky prezentaci po 6 hodinach, ktery posloucha 200 lidi, tak muz nafotit stresni restoran kde obedva a vecer recepci hotelu a rano ukrajinku s vozikem rucniku.
Foceni neni jachtareni. Jachtar si stezovat muze.

-- 29. 1. 2015 01:20 --

Lotrandor píše:N 85/1.8G

Ja bych stahl o 0,3EV svetlo zleva a poprosil at se usmiva min. Tyto typy zenskych jsou strasne pekny, ale musi se to trefit, ty zuby nejsou na 1*.
Přílohy
20110828-_MG_5777-Edit.jpg
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 1. 2015 02:45

To je tak krasne trefny :D :D

Ja zas slychavam, jak nemaj lidi cas na cviceni, samozrejme diky praci. Takze za ty kila navic oproti stavu pred 10 lety muze jen pitoma prace, clovek pak nema na nic, ale vubec na nic cas :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 29. 1. 2015 08:36

Radku, to nebolo pekné. Poznal som sa v tom v období tak pred 3-4 rokmi...Nestíhačka.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků