D3300 nebo D5200 ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vormen 2. 7. 2014 13:45

tak mám na snímači jeden vadný pixel, svítí trvale zeleně :-( co se dá dělat, posílat do servisu ani měnit za nový tělo se mi to nechce. řeší to prográmek pixel fixer, funguje perfektně. nově jsem si pořídil SW Capture NX2 a teď teptve je to nářez a z těla doluju maximum a výsledky jsou prostě úžasný! mám i ZPS15 a zkoušel jsem ZPS16, stejně jako Adobe LR a musím říct, že s tělem Nikon jedině CaptureNX2. sice stojí dost peněz, ale je to jako koupit lepší objektiv, možnosti jsou díky lokálním úpravám U-point obrovský a z RAWu se dá vydolovot opravdu hodně.

-- 2. 7. 2014 13:45 --

tak mám na snímači jeden vadný pixel, svítí trvale zeleně :-( co se dá dělat, posílat do servisu ani měnit za nový tělo se mi to nechce. řeší to prográmek pixel fixer, funguje perfektně. nově jsem si pořídil SW Capture NX2 a teď teptve je to nářez a z těla doluju maximum a výsledky jsou prostě úžasný! mám i ZPS15 a zkoušel jsem ZPS16, stejně jako Adobe LR a musím říct, že s tělem Nikon jedině CaptureNX2. sice stojí dost peněz, ale je to jako koupit lepší objektiv, možnosti jsou díky lokálním úpravám U-point obrovský a z RAWu se dá vydolovot opravdu hodně.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 2. 7. 2014 14:11

To se ten pixel neda "zrusit" primo v tele?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 2. 7. 2014 14:28

u Nikonu bohužel ne
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 7. 2014 14:47

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 2. 7. 2014 15:52

Mně to nepomohlo. Podle těch ohlasů se mi zdá, že to odstraňuje červený a možná modrý pixely. Nikdo se zeleným nepsal, že by měl úspěch.
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petrunka 6. 7. 2014 14:30

Má cenu investovat tisíce do Capture NX2, když jeho vylepšená verze je už několik měsíců zdarma?
http://digiarena.e15.cz/novy-nikon-capt ... hny-zdarma
Petrunka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vormen 6. 7. 2014 20:24

záleží na tom, co člověk využije za funkce. ta verze zdarma je zatím beta verze ve druhé verzi. není to špatný, dá se v tom upravit všechno potřebné. nevýhoda je, že si při úpravách vytváří vlastní soubory kam ukládá seznam úprav. a oproti capture NX2 neumí pracovat s maskami a nebude mít ani v ostré verzi U-point, což je právě hlavní devíza placené verze - lokální úpravy. je to suprová věc, asi jako koupit lepší objektiv :-)
vormen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 7. 2014 09:43

Petrunka píše:Má cenu investovat tisíce do Capture NX2, když jeho vylepšená verze je už několik měsíců zdarma?
http://digiarena.e15.cz/novy-nikon-capt ... hny-zdarma


Nebo koupit LR5, občas bývá za 90 éček, což je oproti 130 docela rozdíl. Tyhle slevy ale nejsou pravidelné a zrovn ateď se žádná nevyskytuje.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.No64 10. 7. 2014 17:28

d7000 z bazary
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod H4rRy 21. 11. 2014 01:35

Dobrý den, nechtěl jsem zbytečně zakládat nový topic, proto píšu zde. Rád bych si pořídil k Vánocům zrcadlovku. Lákají mě právě tyto dvě varianty z vlákna. Buď Nikon D5200 + 18-105 AF-S DX VR nebo Nikon D3300 + 18-105 AF-S DX VR, ale nedokážu se rozhodnout. Ceny jsou víceméně totožné. Se zrcadlovkami nemám žádnou zkušenost, jsem čistě nezkušený začátečník. Rád fotím krajiny, rodinu. Poradíte mi s výběrem? Předem děkuji za kladné odpovědi.
H4rRy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IvanGS 21. 11. 2014 10:19

Také by mne zajímal názor odborníků, i když moji Dášu jsme už vyřešili bronzovým D5200. Koukal jsem i na D3300, který myslím umí panorama a je menší, ale D5200 se jí lépe držel (což je individuální), má výklopný displej a více ostřících bodů. Další rozdíly neumím posoudit.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 21. 11. 2014 12:01

Pokud si i do budoucna vystačíš se základním (setovým) objektivem, je to v podstatě lhostejné. Jestli ovšem počítáš i s něčím jiným, než jen s nenáročnou (rodinnou) fotografií, pryč od těchto dvou řad. Pokud nebudou z výprodeje ( jejich prostřednictvím je dotován vývoj profi segmentu) jsou při nejmenším zbytečně drahé. :-)
Jinak bez problémů kterýkoliv z nich. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 11. 2014 13:37

Mam s tímto dilematem tuto zkušenost. Fotil jsem 2,5 roku D3200 a pak přešel na D7100. Rozdíl je to nepředstavitelný, co do spolehlivosti, pohotovosti ovládání, funkčnosti. Ale, nejsem si jist, zda bych původně D7100 vůbec dokázal využít, zda by její možnosti nebyly spíš na škodu. Entry modely jsou limitující především v tom, že pro všechno musíš do menu. Sice se dá nastavit funkční tlačítko a některé věci automatizovat (auto-iso apod.), ale pokud potřebuješ nějak zásadně jiné nastavení, chvilku to trvá. Chvilka to není dlouhá, ale třeba záběr nepočká. Chce to víc předvídat. Lepší AF, vice bodů, přesnější, spolehlivější, dále ovládání blesků, bracketing, intervalometr atd. jsou výhody vyšších modelů (ne nutně D5200). Schopnost seřídit BF/FF objektivu atd. Když jsem například kupoval 50/1.4 na D3200, vybíral jsem ze tří kusů ten, který chodil bezchybně, protože af-tunning na entry modelu není. Je to o výrobních tolerancích, jeden kus setu je hodně + druhý hodně mínus a už to může dělat paseku. Nákup slabšího těla mi nechal v peněžence peníze na blesk, další skla, nechal mě růst. Ale jsou to peníze navíc, protože pokud tě to chytne, skončíš za 3 roky u profi těla. Zda se to vyplatí či ne, si každý musí posoudit sám.
Na závěr snad jen to, že D3300 má nejlepší video v APS-C Nikonech a prodává se výborným seťákem. Obrazová kvalita bude napříč touhle kategorí stejná, rozdíl začíná až s FX, což už je jiná pohádka. D5200 bych upřednostnil před 5300, která vykazuje zatím nepotvrzenou chybu uzávěrky. 18-105 je dobrá volba pro výletní a univerzální sklo, které nezaostává ale ani neexceluje. Časem bych doplnil 35/1.8 DX. D5200 má lepší AF, vice bodů.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.No64 21. 11. 2014 17:35

D7000 z Paladix, Ebay, Aukro, cigoš bazoš stodolní
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 23. 11. 2014 20:51

verit tem cislum o Dyn. Rozsahu z DXOmark spise nelze, spise jen orientacni, jsou to jakasi zmerena cisla na normovane aparature, v laboratornich podminkach, navzajem se srovnavaji ruzne technologie, ruzne cipy napric nekolika generacemi, to se neda srovnavat - realne
a navic buhvi co to vlastne znamena, JPEG ma dle normy jen jakysi rozsah 8ev, ale asi do toho nacpe skoro vsechny informace i z takovych fotaku jako Nikon D7000 (13,5-14ev dle DXO)

u modernich Nikonu spise neresit, u Canonu resit, ale jejich cipy maji zase jine prednosti, Pentax dobry
Dr.No64
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků