Nástupce Nikonu D800/D800e

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 7. 2014 07:16

Puntík: politickou nekorektnost přisuzuji nerozvážnosti mládí. Senior byl zbytečnej. Zas Neff nebude z cukru. Když tak o tom uvažuju, nechápu proč ty jeho články čtu. Ale čtu je. Tak jestli má nějaký tajný recept? Nevim.

-- 31. 7. 2014 07:18 --

pemar: já se trošku bojím, že jsme už zaujalipozice a D810 je vyřešená. Thom Hogan vylepšení nepovažuje za kosmetická, novou závěrku například výrazně chválí, i ár dalších věcí. Že je to evoluce? O tom není pochyb.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 31. 7. 2014 08:47

Vylepsenia reakcii, mechanizmu uzavierky a spolahlivosti AF su pre pracu fotografov uplne zasadne. Je to omnoho dolezitejsie ako snimac, ktory je uz zopar rokov spickovy pre vacsinu potrieb. Aj preto su konkurencne 6D/5D3/1D-X tak oblubene u profikov (casto sa aj vratili spat od Nikonu) - proste funguju spolahlivo, rychlo reaguju a su aj tiche.
Vzhladom k cislovaniu D4s a D810 je to samozrejme len medzikrok, no velmi pozitivny. D610 beriem len ako povinnu, no neskoru, opravu velmi (ne)podareneho modelu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 7. 2014 09:59

Lotrandor píše:Puntík:.......... Neff nebude z cukru. Když tak o tom uvažuju, nechápu proč ty jeho články čtu. Ale čtu je. Tak jestli má nějaký tajný recept? Nevim.

Nedávno byl v TV pořad s jakýmsi fotografem, kde zaznělo, že odborníci na matematiku a (digi) techniku obecně nebývají většinou esteticky zdatnými fotografy. Neff je holt od každého kousek a tak tedy zcela nevyhovuje nikomu. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 7. 2014 12:47

Senior neni zbytecny, seniori prokazatelne maji mene stabilni ruce nez pubescenti. Ma tam mazlou Ruzyn i na 1/400s.
A na zaklade jpegu tvrdi, ze ma D810 maly DR. Tenhle blabol mam nazvat jinak jak, aby to bylo politicky korektni? :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 7. 2014 13:58

Nechme to být.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 7. 2014 14:36

Politicky korektní bývají pouze testy, kdy lze něco změřit nebo alespoň statisticky vyhodnotit. A i to s rezervou. Okometrickým testům a subjektivním závěrům nelze přikládat žádnou vysokou hodnotu, ať jsou odkudkoliv. A je zbytečné proti tomu protestovat, může je dělat - a na internet pověsit - kdokoliv.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 31. 7. 2014 14:52

Neff přece není kdokoliv, je to údajně uznávaný literát a fotograf. Takže bych se skoro odvážil předokládat, že nebude vyrábět začátečnické minely. To mohl rovnou fotit do sépie a doporučit Nikonům, ať zapracují na podání barev. Já uznávám, že už je celkem stár, ale to přece není žádná zásluha, ne?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 7. 2014 15:58

Lotrandor píše:Nechme to být.


Uz jste to s kolegou pro sebe uzavreli, jo? :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 31. 7. 2014 16:00

Tedy doporučuji nečíst. Rohlíky také kupujeme tam, kde jsou chutnější.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 7. 2014 16:14

https://www.facebook.com/jan.karbusicky/photos

A tyhle tuctovy cvaky bez spetky invence a originality maji byt teda Puntikova dalsi fotograficka autorita, ju? Pred touhle tvorbou se mam klanet s pokorou? LOL
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vegan 31. 7. 2014 16:42

Tak uz ji mam doma. Mohu potvrdit, ze zpracovani RAW v Adobe aplikacich zatim, neni zdaleka idealni, nektere obrazky se nactou trebas jen do poloviny, jine jsou zasumene takze zatim jedine plnohodnotne vyvolavani je v NX-D kterytoz, ale Nikon Capture NX, nebo adobe RAW editoru nesaha ani po kolena coz vsak vime :-/.
Co je super a hodnotim velmi kladne je uroven sumu u 6400 ISO. Jinak jste cekam na Sigmu 50 Art takze zatim zkousim predevsim s 17-35/2.8 a 20/2.8 a tam proste ten fotak respektive cip neni vyuzit na 100% a pri zobrazeni 1:1 je to videt. Co me velmi mile prekvapilo jak si fotak poradi ve spolupraci s EYE-FI kartou na JPG, funkci AF-C, jez mi prijde hooodne presny na ose smerem k fotaku, ale porad je na tom Canon lehce lepe pri sledovani objektu z leva do prava atd, kazdopadne, ale funguje lepe jak na D800E...
Jinak ergonomie mi prijde lepsi jak u D800E mysleno predevsim grip, horsi mi prijde snad jen nestastne tlacitko pro volbu rezimu AE. trosku me desi, ze se fotak tvari, ze si plnohodnotne nerozumi s bleskem SB-800. Na dalsi testovani zatim nebyl cas.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 31. 7. 2014 17:19

To s tim SB-800 by mi hodně vadilo, mám SB-800 a SB-700 a z těch dvou považuji kromě ovládání SB-800 za ten lepší!

Já jsem rozhodnut D810 nekoupit a čekat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 7. 2014 18:58

Petr Luňák píše:
Lotrandor píše:Nechme to být.


Uz jste to s kolegou pro sebe uzavreli, jo? :D


Uzavřel jsem to s tebou. Neffa neobdivuju, Karbusickýho taky ne, pomluvili jsme je tu uz dost, tak co dál. Nebo se v tom chceš nimrat?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 7. 2014 20:49

Lotrandor píše:Uzavřel jsem to s tebou. Neffa neobdivuju, Karbusickýho taky ne, pomluvili jsme je tu uz dost, tak co dál. Nebo se v tom chceš nimrat?


Petr Luňák píše:A na zaklade jpegu tvrdi, ze ma D810 maly DR. Tenhle blabol mam nazvat jinak jak, aby to bylo politicky korektni ?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 31. 7. 2014 20:54

Chce se v tom nimrat... :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků