Nástupce Nikonu D800/D800e

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 7. 2014 17:51

ale jo, mají to od FUJITSU, a protože teprve sedmá generace jejich Milbeaut® procesoru umí 30p ve videu, a ta vyšla v loni, tak to prostě předtím k dispozici neměli :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2014 17:55

Nikon D810 je pro mne facelift, nic víc. Ohledně procesoru souhlasím s Petrem Luňákem, když vidím, jaký procesor mám už dva roky v počítači, tak nevidím důvod proč by nemohl být v Nikonu. Ani cena není důvod, od té doby se prakticky nezměnila.

Oni prostě potřebují vyprodat sklady, zaplatit vývoj atp. Přesto je D810 hodně dobrá volba, kromě volby na vyšší ISO a kromě focení rychlých sérií.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 7. 2014 17:55

Lotrandor: vymluvy :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tor47h 30. 7. 2014 17:58

Ad Neff: Jako novinář by mohl vědět, co je korektura. Ty jeho překlepy ... V "recenzi" na D810 jsem napočítal 3 v prních odstavcích a dál už raději nečetl. Ale u článku podmanivě svítí Megapixel. Jeho recenze se dávno transformujou na PR.
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 7. 2014 18:03

pemar, koľko záberov za sekundu dokáže tvoj dvojročný procesor prekonvertovať z 36 megapixlových RAW-ov?

Ďalšia vec čo je v D810 - elektronická prvá uzávierka - predpokladám žeby ju neimplementovali, keby sa neprevalil škandál s roztrasenou uzáverkou u E-P5 a Olympus na to nevydal firmware...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2014 18:14

Ganec: U toho procesoru porovnávám jablka s hruškami, procesor v PC s procesorem v Nikonu. Konvertovat RAWy jsem nezkoušel, podle konvertování videa soudím, že asi zhruba o 5% horší čas, než současný nejvýkonnější procesor :-)

S elektronickou závěrkou je to jako se závěrkou na Nikonu 610, tj. postupný vývoj, odstraňování známých chyb (FRP: fault rectification process), do dělá každá trochu solidní globální firma.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 7. 2014 19:15

Nejde o Neffa, Karbusického ani o koho jiného, ale když dostane nějaký magor chuť s vědomím vlastni výlučnosti ohrožovat něčí existencí, měl by dostat přes čumu bez ohledu na to, na koho se zaměřil. To nesouvisí s prací Neffa, ale s povahou PL. To už jsme na Grafice zažili.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 7. 2014 19:41

Puntík píše:Nejde o Neffa, Karbusického ani o koho jiného, ale když dostane nějaký magor chuť s vědomím vlastni výlučnosti ohrožovat něčí existencí, měl by dostat přes čumu bez ohledu na to, na koho se zaměřil. To nesouvisí s prací Neffa, ale s povahou PL. To už jsme na Grafice zažili.


Tak nejdriv se pry navazim do lidi, kteri neco ve fotografii dokazali a ted uz zase o ne nejde. :hm :D
Ba co vic, uz nejsem jen pitomec, uz jsem i magor.

...a adminum je to stale jedno. Nova doba :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepl 30. 7. 2014 20:23

> Puntik, Tecka, Bod :-D.
Máš recht, to už jsme na Grafice zažili. Byl tam jeden olomoucký magor iniciálami PT a též ohrožoval něčí existenci. Jen je zajímavé, že Ti věčně trčela hlava z jeho řit.... otvoru, protože jsi měl potřebu mu tam věčně lézt. Tehdy Ti ten magor vůbec nevadil, tehdy to byl přítel. Dnes PL vadí, protože je nepřítel? Tak? ;-)
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2014 20:34

Mně se některé fotografie pana Karbusického líbí, hádejte proč:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

ale protože nefotí Nikonem ... nemá v tomto vlákně šanci. Moderátore, maž prosím všechny urážky a příspěvky mimo téma. Díky !

Mimochodem, ta slečna je k tématu, má Nikon :-D :-D
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Callgaro 30. 7. 2014 21:26

Mě se u CSFoto líbí jak poslední dobou píše karbusicky text a fotky dává někdo jinej. Jeho fotografie mě málokdy osloví, prostě mnoho povyku pro nic. Ono hold vyjet autem dát si cigo a vyfotit fotku hold v dnešní době fotografických expedic nějak neoslní. Kdy byl karbusicky. Tatrách, Alpách nebo v Krkonoších? To max na koníčky, ne ve tři ráno lézt na kopec. No pak logicky těžko může mít top.
Ale jako čte se dobře, člověk i když je pokročilejší se dozví něco novyho. Což jaksi ostatní časopisy v ČR nenabízí.
Vtipný ale je když se zrecykluje nějaká stará fotka, TK že by to člověk hodil do koše :-)
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 7. 2014 21:30

Puntík píše:.... ale když dostane nějaký magor chuť s vědomím vlastni výlučnosti ohrožovat něčí existencí...


Nerozumím, kdo koho ohrožuje. Neff tu patrně nemá jediného seriózního odběratele. Jsme tu naprosto mimo jeho cílovku.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2014 21:41

Pro moderátory si dovolím poukázat na fakt, že příspěvky na téma Neff, Puntík nebo Karbusický nemají nic společného s tématem, což je Nástupce Nikonu D800/D800e.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 7. 2014 22:56

Petr Luňák píše:Neff opet dokazal, ze i se spickovou technikou lze snadno fotky sprasit, kdyz mate obe ruce levy aneb senior testuje v S rezimu udrzitelnost 55mm pri 1/60s.
Tohle uz si zada dotaz na zastoupeni Nikonu, jestli tu negativni reklamu (opakovanou, vzpomenme na recenzi D5200) maji zapotrebi.

Tyhle tendence už jsou za hranou a o tom píšu. A právě na Grafice byly kýmsi dovedeny do důsledku. Pokud se někomu nelíbí DigiNeff, může psát vlastni. Je patrně dost jinÿch, kteří ho vítají.
Co píše pepl je nesmysl, tam to bylo o partě přátel fotek, ne o nějakém jedinci.
Zdravím
pemar, omluva.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 31. 7. 2014 00:10

Takže upozornit v diskuzi na zjevné nedostatky, které (třeba) mohou v důsledku poškodit daný výrobek je za hranou, ale poškozovat onen výrobek za hranou není? Ono dneska bylo toho piva víc, že jo? 8-)
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků