Canon 70D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KarelV. 27. 11. 2015 08:41

Hezkej dopis ti nepomůže, měl jsi už po 3 reklamacích kontaktovat prodejce s požadavkem na odstoupení od kupní smlouvy, pokud by se tento cukal, tak soudní znalec příp. soud.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 27. 11. 2015 09:11

Holt jsem blbec důvěřivej ...
Paradoxně dělám na soudě ... Takže vím moc dobře jak to tam chodí a jak dlouho vše trvá. Stačil mi rozvod a jsem ze soudů vyléčenej 8-)
Nevím jak bych uspěl když AWH tvrdí, že foťák je v pořádku :hm
Naposledy upravil rnechvatal dne 27. 11. 2015 09:18, celkově upraveno 1
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 27. 11. 2015 09:17

znalecky posudek
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 27. 11. 2015 09:19

Vím kolik si veme znalec za pár hodin práce, stějně tak advokát, to radši oželím tu investici.
A handrkovat se několik let po soudech na to nemám nervy ...
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 27. 11. 2015 09:33

Toz pozdravuj Liskovou! ;-)

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 27. 11. 2015 12:38

Záruční doba se prodlužuje o čas, který byl foťák na reklamaci. Ještě nemusí být pozdě
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 11. 2015 12:56

Ono by bylo nejlepší kdyby se spojilo co nejvíce poškozených uživatelů - nejen Canonu 70D - a podalo hromadnou žalobu na AWH. Započítat tam ušlý zisk a já nevím co ještě, samozřejmě plus honorář pro právníka - při dostatečném počtu by šlo klidně o milión, jen by lidi museli být odhodlaní jít do toho s jednoznačným cílem - potrestat AWH za krajně neslušné praktiky. On by se pak asi Canon rozmyslel, jestli mu takoví půjčmidráti můžou dělat smluvní servis.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 27. 11. 2015 14:05

Raven007 píše:Toz pozdravuj Liskovou! ;-)

S pozdravem Raven


Moji šéfovou ??? :lol: No dobře !!! o<:)

-- 27. 11. 2015 15:07 --

AHOSO_VIDAHO píše:Záruční doba se prodlužuje o čas, který byl foťák na reklamaci. Ještě nemusí být pozdě

To vím, ale už i s tím jsem za limitem. :hm

-- 27. 11. 2015 15:10 --

Právě na AWH bych chtěl v dopise pro Canon upozornit. Četl jsem ve vztahu AWH k Canon 70D už hodně kritiky z více stran na to, aby na tom nebylo něco pravdy. Pochopím pochybení u jednotlivce, ale už teď vím minimálně o 5 lidech, kteří jsou s opravou své 70D nespokojeni. A to už není náhoda !!!
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 27. 11. 2015 14:13

Tak ona ti dokonce sefuje??
Beda muzum, kterym zena vladne!!
Az Foxovou uvidim tak ji domluvim, aby nezlobila hodny kluky ;-)

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 27. 11. 2015 16:05


-- 27. 11. 2015 15:10 --

Právě na AWH bych chtěl v dopise pro Canon upozornit. Četl jsem ve vztahu AWH k Canon 70D už hodně kritiky z více stran na to, aby na tom nebylo něco pravdy. Pochopím pochybení u jednotlivce, ale už teď vím minimálně o 5 lidech, kteří jsou s opravou své 70D nespokojeni. A to už není náhoda !!!



Jsme schopní se dát nějak dohromady? aspoň 3-4 ?
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 27. 11. 2015 18:00

Čtu vždycky tohle vlákno s takovým nějakým strachem, že to mohlo potkat i mě. Jsem 2 roky majitelem 70D, Radka znám (virtuálně a pouze z diskuse na grafice) z doby, kdy jsem díky jeho velmi povedeným fotkám (tuším že z S2IS nebo S3IS) kupoval S5IS. Pak u mne přišel přechod na zrcadlovku 40D a po dalších 3 letech upgrade na 70D. Zpočátku jsem s výstupem oproti 40D taky tak nějak "bojoval", už v listopadu 2013 (můj nákup) se totiž na zahraničních fórech začalo v nadpisech vláken dost často objevovat něco jako "70D autofocus issue" . Testoval jsem své tělo a oproti výstupu z 40D jsem byl rozpačitý. Absolovoval jsem několik focení během těch 14 dní, kdy byla možnost jej vrátit a ačkoliv ta rozpačitost se nerozpustila, rozhodl jsem se sedmdesátku si nechat, protože přínos modernějšího a rozlišenějšího snímače s možností downgradovat na těch 10MPX v daleko lepší kvalitě výsledných tisků byla pro mě nejlepší poháňkou.
Pak jsem z E-BAY dokoupil BG PIXEL a problémy s neostrými snímky se minimalizovaly, začal jsem být spokojen. Poté jsem ještě přelouskal pár diskusních fór v angličtině a naučil se správně používat ten jejich 70D/7D AF systém, kdy výrobní namapování AF modulu nesouhlasí s AF čtverečky - obdélníčky zaostření (já mám středový bod vychýlen tak, že ostřený objekt musím držet na jeho pravém lemování v hledáčku) a jsem spokojen.
Pro mé tvrzení by bylo dobré potvrdit-vyvrátit: Má na výslednou kvalitu a ostrosti snímku vliv nabití baterie, případně větší kapacita baterií seřažených v BG? Nevyznám se v tom, možná se na podstatně ostřejších snímcích po instalaci BG projevila větší stabilita těžšího těla. Otázkou ale je - testují v AWH fotoaparáty s uživatelovou baterií nebo to spíš píchnou na nějakej síťovej adaptér?
Jak píšu, nevím a spíše vznáším řečnické otázky. Co mi ale na 70D imponuje je plně výklopný display - fotím často květiny do herbáře - a taky možnost využít alternativní fw od ML, nyní ve verzi Beta2, který funguje pro mé potřeby náramně.
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 27. 11. 2015 20:02

R.I.P.: Ahoj, mam take 70D uz druhy rok a nemam problem. Ono po 400D je pomalu vse lepsi :-)
Nicmene konkretne: nemyslim si (jsem o tom presvedcen, netvrdim, ze to vim), ze napeti zdroje muze mit vliv a AF system. Zcela urcite bude dale za baterkou nejaka stabilizace napajeni nebo pripadne step-up menic... Spise si myslim, ze to bude vliv vetsi vahy a lepsiho uchopu fotoaparatu s BG. Ona vaha a styl drzeni ma na ostrost (starecky tras :-)) nemaly vliv. Chvili jsem zkousel fotit se Sigmou 18-35/1.8 (samotny sklo cca 1kg) a nemelo to chybu. Vratil jsem ji z jinych duvodu.

Radek: kdyby si mel potrebu cokoliv otestovat neni problem a kontaktuj me. Mam podobne cajky.
70-200/4 IS (ten mam moc rad, ostrej a rychlej), z STM rady 40/2.8 ci 24/1.8. Ona i 50/1.8 II kdyz nahodou dobre zaostri neni k zahozeni.

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 27. 11. 2015 20:09

Raven: a odkud jsi?


Problém je také v tom, že já zkoušel fotit a porovnávat fotky ze stativu, dálková spoušť - právě kvůli eliminaci chvění :-(

-- 27. 11. 2015 21:30 --

třeba někoho zaujme .... trochu jsem sepsal to své trápení.


http://www.awh-zkusenosti.cz
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Raven007 27. 11. 2015 21:43

Ono to uz trochu vyplynulo. Jako Radek, Trebic...

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 30. 11. 2015 09:43

AHOSO_VIDAHO píše:

-- 27. 11. 2015 15:10 --

Právě na AWH bych chtěl v dopise pro Canon upozornit. Četl jsem ve vztahu AWH k Canon 70D už hodně kritiky z více stran na to, aby na tom nebylo něco pravdy. Pochopím pochybení u jednotlivce, ale už teď vím minimálně o 5 lidech, kteří jsou s opravou své 70D nespokojeni. A to už není náhoda !!!



Jsme schopní se dát nějak dohromady? aspoň 3-4 ?


Zkusím to, ale asi to nebude hnedky. My jsme už 2, Piera snad taky uženu, další 2 znám z komunikace na Paladixu a dalším už nevím jakém serveru, ale dohledal bych to.
Možná by to stálo za to napsat nějaký hromadný dopis, mělo by to asi větší váhu, než dopis jednotlivce. Zkusím ty další kontaktovat, co by na to říkali. Pak ti dám vědět.

-- 30. 11. 2015 10:55 --

Raven007 píše:Ono to uz trochu vyplynulo. Jako Radek, Trebic...

S pozdravem Raven


A ejhle Třebíč !!! Tak to tě zdravím. :lol: Pokud mě něco napadne rád se ozvu. Kolega s podobným vybavením se vždycky hodí, když je po ruce. Ty 2 STM objektivy mám taky. Navíc k tomu Canon 100/2.8 L IS USM Macro, Canon 24-105/4L IS, Tamron 17-50mm/2.8 XR Di II, Tokina 12-24/4 Pro DX II a plno příslušenství, různých blesků (580 EX II, 270 EX II, Yongnuo YN560-III), odpalovačů (Yongnuo YN560-TX,Yongnuo RF-603 II), Kenko Extension Tube atd. Kdybys chtěl testnout něco z toho, nejsem proti. Výměna zkušeností se vždycky hodí.

-- 30. 11. 2015 11:04 --

AHOSO_VIDAHO píše:Raven: a odkud jsi?


Problém je také v tom, že já zkoušel fotit a porovnávat fotky ze stativu, dálková spoušť - právě kvůli eliminaci chvění :-(

-- 27. 11. 2015 21:30 --

třeba někoho zaujme .... trochu jsem sepsal to své trápení.


http://www.awh-zkusenosti.cz


Rád ti přidám i moje zkušenosti. A není jich až tak málo. :pozor
Doufám, že to spolu nějak dotáhneme do nějakého, pro nás příznivého konce.
Už nemáme co ztratit, s foťákem i jeho koncepcí a ovládáním jsem spokojen, jen ty fotky :-\
rnechvatal
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků