Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 19:16

kozakm píše:Tak třeba moje zkušenost s K-30 se seťákem 18-55 byla taková, že na široké ohnisko a malé clony si ostřil, kam chtěl... zlatej Canon a Nikon


Inu, takováhle informace je z hlediska přístroje celkem k ničemu a odpovídá tomu, co jsem napsal.
Jiným to ostří dobře, tak kde je chyba ?

Zdravím
Naposledy upravil Puntík dne 12. 5. 2013 19:31, celkově upraveno 1
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 5. 2013 19:29

To bylo velmi konkrétní sdělení, co se ti na tom nezdá? A že by zrovna kozakm nevěděl jak ostřit, to si mi nezdá.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 19:33

Lotrandore, to je možné. Možná kdyby si přečetl návod k použití, ale těžko takto soudit. Pokud to nebylo rukama, je to na reklamaci. Což se stává i v lepších rodinách....:-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 5. 2013 19:39

Vyzadovat praxi je dobra vec, ale musi se davat pozor, aby ji opravdu nekdo nemel, pak to zacne byt problem. Ja mam Pentax ME Super, koupil jsem si ho abych mel taky praxi.
Kozaku, vis ze Pentax vyrabi aparaty od roku 1919?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 20:23

Hmm......... tak proč nenapíšeš Kozákovi, v čem mohl pravděpodobně být problém ?
Patrně proto, že praxe s ME je dnes každému k ničemu, že... :-]
Mimochodem, byl to jeden z mých služebních přístrojů a jednou mě parádně vypeklo to uchycení filmu mezi ty skleněné tyčinky. Nerad na to vzpomínám.
Jinak jména mne neberou, on i pan Neff umí napsat občas pěknou hloupost.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 5. 2013 20:27

To bylo o praxi, ne o jménech
Pan Neff, myslíš toho spisovatele?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 12. 5. 2013 20:32

Vím, že to bylo o praxi. A obávám se, že kolega Kozák nemá s nejnovějšími modely Pentaxu praxi nijak rozsáhlou. Ale pokud by někdo chtěl něco vědět o Canonu, nebo jak se fotí sport, byl by MK jeden z těch, za kým bych ho poslal.
Ano, myslím toho pana spisovatele. http://digineff.cz/
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 13. 5. 2013 00:09

gustav : Plastové tělo osobně vidím jako plus pro mé potřeby. Je lehčí, nestudí a odolné je dostatečně.
Nauč se číst. Píšu o 35 a 50mm objektivech, ty mají narozdíl od Nikoních protějšků plastové bajonety. A mimochodem ke K-30 se dodává i seťák AL, což je plasťák odshora až po bajonet.
O srovnání s D3200 raději nemluvím. Narozdíl od Pentaxe jsem u těhle těl neslyšel o problémech s AF nebo o přílišné redukci šumu v RAWu.

-- 13. 5. 2013 01:11 --

Puntík : Jj, K-30 má natolik sofistikovaný AF systém, že bez řádného trojtého prostudování manuálu není nejmenší šance, aby s tímto fotoaparátem Martin zaostřil kam chtěl.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 13. 5. 2013 05:12

Pentax AF je slavné..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 5. 2013 05:58

Honza psal ze je to vyhoda. Neni kam spechat a je vic casu na fotku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 13. 5. 2013 07:08

Pokud se Pentax profiluje jako výrobce outdoorovejch zrcadlovek (mechanická odonolost, utěsnění proti vodě apod.), pak mají slitiny smysl.

Na druhou stranu, zrovna poslední Nikony (kde to mohu posoudit), používají velmi kvalitní plasty, nic nevrže. A je to lehčí, což jak píše ggrand, není k zahození.

Trošku kontroverzní je pak udělat tělo z lehkých slitin a k tomu plastovej bajonet. Pocitově, rozdíl mezi seťákem s plastovým a kovovým bajonetem u Nikonu, rozhodně poznám. Plastový bajonet je slabé místo.

Každé řešení má své pro a proti, dobrý je se toho držet jako celku, aby to fungovalo.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 5. 2013 07:27

Radek71 píše:Kozaku, vis ze Pentax vyrabi aparaty od roku 1919?


Teď už ano a do smrti na to nezapomenu :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 13. 5. 2013 07:58

Kamarádova dcera studuje http://sociologie.ff.cuni.cz/ a k mé lístosti si vybrala na bakalářku komunitu geokešerů, komunita Pentaxistů se jí zdála špatně uchopitelná a malá. No kdo chce kam, pomožme mu tam, mohla zjistit excelentní věci s obrovskou mírou citace, vědeckou kariéru zbrzdila o několik let.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 13. 5. 2013 09:17

Lotrandor : Na 2. stranu jsem viděl pár vytržených bajonetů z těla foťáků po pádu. A co pak s tím? Daleko lepší varianta je, ať se vytrhne bajonet na objektivu, což jsem už zažil(po pádu). Za pár korun se koupí nejlacinější seťák a předělá se bajonet a jede se dál.
Co si pamatuju, tak Nikon vždy dělal kvalitní plasty i u nejnižších těl, což nebývalo v Canoní stovkové řadě pravidlem.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 5. 2013 09:30

ggrand napsal : K-30 má natolik sofistikovaný AF systém, že bez řádného trojtého prostudování manuálu není nejmenší šance, aby s tímto fotoaparátem Martin zaostřil kam chtěl.


Není třeba jízlivosti, ovbládání současné DSLR se poněkud liší od ovládání zahradnického trakaře. Už na grafice Jirka Benák psal, že při přechodu na nový model Nikonu potřebuje několik měsíců, aby se s ním sžil. A myslím, že měl pravdu. Stačí přehlédnout maličkost, nebo přistoupit k nějakému pokusu s nezájmem a pak mohou následovat obdobně přitroublé soudy, jakot řeba v případě Daemonia.

Ještě dodám, že v případě kovového těla (s malým nárokem na tloušťku stěn) se toho dovnitř vejde víc, resp. přístroj vyjde rozměrově menší. A kov také pomáhá k lepšímu odvodu tepla z tepelně namáhaných skupin. Proto byl také Pentax ist*D vůbec nejmenší DSLR-APSC. :-)
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků