Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 19. 2. 2016 09:24

.ce. píše:Pekná 85/1.4 a aká je maličká..


No, se slunecni clonou to uz je trosku cvalik ... a cena je drsna ... nicmene, ce, vidim, ze se koukas po sklech od Pentaxu. Tady je zrejme nejvetsi databaze s hromadou uzivatelskych zkusenosti:

http://www.pentaxforums.com/lensreviews ... -Lens.html

a tady je par postrehu od jednoho "mistniho":

http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=27&t=2920
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 19. 2. 2016 09:26

Radek71 píše:85 F1,4 je portretni sklo, tam je de facto vsechno jedno, jediny co je dulezity jak to maluje. Napriklad to muze byt skaredy jak cesta do prace a toto se asi povedlo.

vôbec to neriešim,len si skladám mozaiku čo je k dispozícii..
celkovo Pentax zvolil dobrú taktiku pri štarte K1 - pokryl ohnisko od 15 do tých 450 zoomami a následne bude produkovať pevné sklá z overenej lajny v krátkom čase.
Nejakých prevádzkových chýb sa nebojím - trošku sledujem ich účinkovanie v SF a neevidujem žiadne sťažnosti či na kameru alebo nové objektívy.

-- 19. 2. 2016 09:28 --

cport píše:No, se slunecni clonou to uz je trosku cvalik ... a cena je drsna ... nicmene, ce, vidim, ze se koukas po sklech od Pentaxu. Tady je zrejme nejvetsi databaze s hromadou uzivatelskych zkusenosti:
http://www.pentaxforums.com/lensreviews ... -Lens.html
a tady je par postrehu od jednoho "mistniho":
http://pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=27&t=2920

díky za linky,popozerám sa na to.
Mám slobodu voľby,lebo nie som "zakuklený" v žiadnom DSLR systéme a teraz je toľko skvelých príležitostí..
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 19. 2. 2016 13:59

no pani, tato fotka zahrabe Canon 5DsR a aj MF by mal co robit
pixel shift ON
http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... c05_on.jpg
pixel shift OFF
http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... 05_off.jpg

a ake detaily vykresli setak na f4,5 !! za 500dolarov, tak to moze Nikon 24-120VR snivat
http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/ ... -pic04.jpg
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 19. 2. 2016 14:25

Nějak nesdílím to nadšení, skutečně hodně tam dělá silné doostření(při bližším pohledu aura okolo všeho cca 2 pixely).
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 2. 2016 15:09

Ta kytice s pixel-shiftem se mně svou texturou a ostrostí líbí hodně, já jsem přesně cílovka pro takhle zpracované obrázky a na rozdílu těch dvou obrázků kytice je přesně vidět ten rozdíl Bayerova maska versus bez Bayerovy masky.
Protože ten pixel shift takto zpracovaný právě říká, co nakreslí objektiv bez zprznění Bayerovo maskou. No a jsou k tomu dvě cesty:
1. na naprosto statická zátiší ze stativu ten pixel-shift, ale člověk pak se musí smířit s tím, že na většinu věcí, co fotí, tuhle kvalitu nemá
2. postupný další nárůst rozlišení na takovou hodnotu, aby člověku stačila 1/4 - pak má to prokreslení všude.
Takže tyhle dvě kytice mimo jiné ukazují, že nemáme přemegapixelováno. Zatím máme nedomegapixelováno.
Jinak ale pixel-shift nebo High-Res to umožňují aspoň někdy, což je lepší, než nic.

Ovšem jak se mně líbí ta kytice, a nepovažuji to dle svého vkusu za nepřirozeně přeostřené, tak ta krajina, to je úplně jiná pohádka, ta se mně nelíbí hodně a tam bych lennylovi odporoval. To je směs přeostření a patlaniny. To je tak softwarově vytvořené, že o objektivu to neříká vůbec nic, objektiv může být dobrý nebo špatný, to se nepozná, to kreslil software a ne sklo.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 2. 2016 16:24

Mne sa nepaci to, ze ma jpeg 18MB :D .. krajinka nie je nejako zazracna, ale nepride mi horsia ako bezne veci co som tu videl. Ak to je na f4.5 tak uplne v pohode.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 19. 2. 2016 17:45

T-Lama: tak jasne, ze my doma by sme si z finálneho fotaku a RAWu ten obraz maximalne kvalitne vysperkovali (kludne aj zmensenim o par percent).

FOE: ja som cital na novu K-1, ze robi pixel shift aj z ruky. teda realne z ruky by som asi z toho nedostal taku ostrost, aj ked si myslim,ze sa mi ruky trasu minimalne, ale na krajinu to das na stativ a K-1 stihne urobit pixel shift fotenie tak rychlo s tym vylepsenym mechanizmom, ze by stihla mat aj listy na stromoch ostre...uvidíme, ked to bude mat niekto doma vo finálnom firmware.

ltokar: mna velkost v MB uz davno prestala facsinovat a skor to beriem, cim viac, tym lepsie, lebo mam lepsi pocit, ze firmware tie data tak nedodrbal. (kamos si kupil Fuji X100T a tie JPG maju z toho skoro polovicu velkosti co ine fotaky a vidno tam to patlanie).
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ce. 19. 2. 2016 19:15

..kytica má úžasný "pop"
ku krajinke by som dodal,že sa pod to okrem vymenovaného podpísali aj momentálne klimatické podmienky
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 2. 2016 19:57

Pixel-shift kytice super, ale jelikož nejsem cílovka ani pixel-shiftu, ani Pentaxu, tak mě to nechává klidným.

Na krajince jsou zajímavé spíš velmi dobré rohy, i když na delším konci (53 mm) je asi snadnější toho dosáhnout než-li na širokém.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 2. 2016 20:24

lennyl_2: no jo, ale nez stiahnem 3 fotky, tak si aj kave spravim :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 19. 2. 2016 20:25

Martin: tak ty urcite nebudes cielovka Pentaxu podla tvojho zamerania. pri vybere systemu pri prechode z Pentaxu som si skusal Canon aj Nikon a USM motory boli v 24-70 a 70-200 bezkonkurencne rychle a AF presny, aspon oproti SDM a Safoxu.

ale pre krajinkarov,portetistov,rodinnych foticov, resp. ludi co uz maju Pentax a chcu nieco vyssie, je to idealny kauf, mozno este aj pre ludi od iných znaciek co vidia benefit v trochu lepsej cene vs funkciách oproti CaNikonu.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 2. 2016 20:43

Parametry vypadají dobře, ale AF modul je u 36 Mpix snímače podle mne dost důležitý, každé zaostření jinam je hodně vidět.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 2. 2016 16:33

Tak radeji budu mit jen 11 bodu na ktere je spoleh (D90), nez 39 kde se nemuzu spolehnout ani na jeden (D7000). Tolik priklad z praxe.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 2. 2016 17:16

To je pravda. :-) A také je to předmětem zájmu i laboratoří. :-D
Odchylky v ostření.png
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 2. 2016 17:24

Já budu mít radši 153, na které bude spolehnutí :-)
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků