Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 22. 12. 2014 14:27

Náhodně z mých oblíbených:

Canon:

Obrázek

Obrázek

Nikon:

Obrázek

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 12. 2014 14:42

Vzdycky mi byla hodne podezrela strana co placala floskule typu "fotku foti fotograf a n fotak", dneska jsem trochu podesen kam az to muze dojit z druhe strany barikady.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 22. 12. 2014 15:48

Radek71 píše:...
Vyjimkou je teamleader vyvojaru v REDHAT, protoze "von tomu hovi", tak strili do davu s D7000 s vyklopenym internim bleskem. ;-)

Já když vidim skupinu lidí fotících mobilama z dálky koncert, tak bych taky střílel do davu... :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 12. 2014 17:13

FotoABC píše:Pokud bys upřímně a z hloubi přesvědčení věděl, že technická kvalita pomáhá jen do určité míry a jen těm fotkám, které obsahově za něco stojí, pak bys uměl svým technickým názorům dát příslušnou omezenou váhu ve fotografování jako takovém. Ale obávám se, že si skutečně myslíš, že "ten jediný správný systém", je to, oč jde vždycky především.
To mne hovoríš ty, ktorému ide o technickú kvalitu len na prvom mieste a všetko ostatné ide do úzadia?
Kvalita fotiek nie je priamo úmerná len kvalite foťáku, to je mi jasné. V tom článku dokonca píšem že relatívne horší foťák (a na bežné veci nepoužiteľné objektívy) skôr prinúti fotografa k väčšej usilovnosti a tým pádom aj lepším výsledkom...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 12. 2014 17:37

Nechtel bych videt ty metodicky prirucky, kdyby byl Ganec referent pod Zdenkem Nejedlym....

-- 22. 12. 2014 17:38 --

Copak lidi a koncert, ale v dokumentu o Pilarove s ni sli ven a tocili ji jak foti Prahu pro svoje echt platna a vona strilela ty pamatky internim bleskem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 12. 2014 18:45

Radku a viděl jsi ten posproces v podání paní Evy? to jededen děsoběs střídá běsohrůz a naopak. A prej se to líbí.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 12. 2014 19:21

Majitelům vlčáků se občas zdá, že kolegův jezevčík má krátké nohy :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 23. 12. 2014 05:11

Dolgor píše:Čili kupovat nejrozšířenější foťáky je prostě a jednoduše hlavně chytré, stejně jako je chytré kupovat VW, přestože nejsou nejlepší ani nemají nejlepší poměr cena/výkon. Výhoda je v podpoře (dostupný servis...) a image.

Tohle me teda jako milovnika aut dost zasahlo. VW ma I.M.A.G.E? Jakou? Vzdyt to kupujou dedove v papucich, pripadne s tim litaj jako magori senior obchodni zastupci. Novej Passat vypada jako topinkovac. Topinkovac ve mne ale vzbuzuje prijemne ocekavani dobre snidane, Passat ve me nevzbuzuje vubec nic. Jediny co ma u VW image je starej Brouk, Golf prvni a druhe generace, Scirocco a Phaeton, jinak je to nuda, nuda, nuda, sed, nuda, nahrazky nahrazek. Jedine poselstvi, ktere clovek koupi VW dava svetu je: jsem prisne racionalni, nosim teple papuce a neni treba zkouset vic poloh nez misionarskou.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2014 08:52

Co mají společného VW, Nikon a Canon? Poněkud slabší kontrolu kvality. A jak k tomu přistupují? Zatloukají, zatloukají a zatloukají a když to praskne, tak platí a platí a platí:-)

Ona ta image je dána povědomím o dřívější kvalitě, kdy se ještě hodně vyrábělo v Německu nebo Japonsku, dnes se vyrábí v Thajsku, Číně atd. a asi to nedá ukontrolovat, místní špatně placení montéřina inženýři zatím na ty německé a japonské nemají, jednou se to možná naučí, jako třeba korejci, ale mezitím třeba některé zavedené značky zmizí, nedivil bych se, kdyby to postihlo i Pentax a Nikon. Z hlediska fotografa by mi to bylo líto. Zatím to bezprostředně nehrozí, ale zákazníci kupují méně a méně, kvalita ani inovace je nepřesvědčují, že stojí za to kupovat teď kupovat něco nového. Pokud nebude dostačně zajímavá inovace, nebude ani chuť kupovat, s fotoaparátem a objektivem se dá vydržet docela dlouho. A je riziko, že fotit foťákem vyjde z módy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 23. 12. 2014 09:43

To s tou neschopností vyrábět kvalitně mimo Německo je pověra, ne realita. Když VW dělal před časem interní audit kvality tak vyhrál montážní závod v Bratislavě. Začátkem 90. let výrobce high end elektroniky NAD přesunul část výroby do Vietnamu. Britské konzervy se bouřily, že mimo ostrovy to bude šmejd a ejhle - páni testeři už nevím z kterého časopisu zjistili nárůst kvality. Problém není v tom, žeby Thajci, Číňané nebo Vietnamci něco nezvládli, problém je v tom, že s přesunem se začne šetřit kompletně - nákup levnějších surovin, kooperace za co nejnižší ceny a hlavně naprosto oslabená vstupní i výstupní kontrola. Blbý je, že to je praxe univerzální, přesun nepřesun.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 12. 2014 10:08

ICEBOSS, pemar, VW jsem dal za příklad, protože je to v našich podmínkách těžce preferovaný koncern - skorokaždý automechanik vám ho poradí, protože na něm všechno zná, spravoval ho tisíckrát, každý táta si myslí, jak je suúper, bazarové ceny mimo realitu o 1/4 až 1/3 vyšší než za ekvivalentní vozy jiných (neprémiových) značek a vůbec nevadí dvojnásobný nájezd, lidi to prostě chtějí. Z hlediska kupce nového vozu je VW chytrá koupě, protože ho jednou snadno prodá i v horším stavu a za dobrou cenu. A mezitím ho budou ostatní taťkové plácat po rameni, jak si dobře vybral kvalitu, jaký má pohledný bezpečný robustní vůz. Realita a veřejné mínění jsou dvě rozdílné věci.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 23. 12. 2014 13:44

Jsem mirne zmaten a doufam ze do koncernu se pocitaji i Skodovky, protoze toto vsechno plati o skodovkach.Debatu s automechanikem v hospode odkud mam veskere informace na tema "Ten VW Bora co jsem ti poradil, to byla nejlepsi koupe, ze?" jsem jeste nezaregistroval. VW Passat je sen vsech ridicu Superbu a bavime u tretine procenta populace, protoze zbytek auto nema, nebo ma 8 let starou Fabii, nebo ma sluzebni Ceeda, pripadne Berlingo a obcas nacerno parkuje doma a budi se hruzou. Magori v fakt dobrym aute s koulama aka Ford Probe nyni s modryma LED, to je taky trochu mimo, to nechame deckam, ne? A na opravdu auto s koulama tady nikdo nema, protoze se zrovna pokousi kopit polskou elektrarnu a nesedi na doblblym foru o foceni. Takze bych se lidem s Passatem moc nesmal. Ma ho kamarad co vylezl "vsechny" sedmitisicovky a zrovna se potapi nekde na Borneu do nejake krasove jeskyne.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 23. 12. 2014 13:58

Radku, je to vsude stejny, ba u tech auto silencu i horsi nez u foto komunity. Jak to neni BMW M3 s nekolika sty kobyl, tak se s tim preci neda zajet do obchodu, to da rozum.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2014 14:14

Když pominu skupinu, která to zná z časopisů, tak majitelé extrémních aut jsou skuteční srdcaři. Druhá skupina jsou ti, co to nekupují z bazaru. Obě skupiny si to kupují pro radost a neberou moc ohled na to, jak se na to bude dívat okolí. U aut je výraznější, taková pěkná pomalovaná Impreza nebo nedej bože Porsche 911 emocionálně vybudí celou ulici. U fotoaparátů je to v menší míře, snad jen extrémy budí emoce, typu má 800/5,6'a blbec to ani neunese nebo podívejte, má Leicu Monochome a fotky z toho vypadají jako před 100 lety. U aut je to také, ten blbec má osmiválec a neumí zaparkovat :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 12. 2014 14:16

Radek71, ja se lidem s VW nesměji a koncernovými vozy myslím samozřejmě hlavně Škodovky. Tyhle auta u nás prodává hlavně pověst (vybudovaná v minulosti, protože je "naše", protože to každý spraví a levně), nikoli to, že by aktuálně byly nejlepší nebo měly nejlepší poměr cena/výkon, nebo byly nejméně poruchové. U Foťáků je to podobné. Nikon/Canon mají u běžné populace dobrou pověst, případně jsou to jediné značky fototechniky, kterou lidi znají, takže je ani nepadne koupit si Pentax (co to je?) nebo Sony (ty dělaj přece walkmany) atd. Situace se samozřejmě mění, za pár let to v očích lidí může být naopak.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků