Proč Pentax není oblíbenější?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 7. 2014 16:37

Radek71: docela dobře si ukázal jak se taky něco dá pochopit. Já jsem se naopak dnešním příspěvkem snažil zařadit po bok té staré Olympus 4/3 DSLR party v tom, že mě čeká totéž s Nikon DX, což jsem naprosto netušil, že by vůbec mohl někdo vzít tak, jak jsi napsal. Spíš jsem to cítil jako uctivou vzpomínku a pokud někdo vydržel, tak klobouk dolů, já bych to na straně Nikon DX taky rád vydržel, až bude ouplně "DX is dead", jak to tady někdo napsal. Jenže spíš cítím, že mě nakonec zviklá dojem ujíždějícího vlaku. I když kdo ví? To strašně záleží na tom, kam se bude vývoj dále ubírat. Pokud hlavně přidáváním Wifi a komunikací s Facebookem a detekcí nálady psa na fotce, tak u zastaralého DX vydržím celkem snadno.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 7. 2014 17:07

Big, nech si od někoho udělat rozbor. Proč zrovna já mám psát něco o srágoře.......
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 7. 2014 17:09

FotoABC: jen k té oslavě FUJI. Pokud jsi se dobře díval, tak FUJI objektivy jsou sice super, ale rozhodně ne pro běžného amatéra. Já tam vidím jasný útok na FF, ta skla jsou srovnatelná a za polovic. Ale je to polovic FF. DX varianty jsou levnější, některé podstatně, některé jen o trochu.

Sledoval jsem to kvůli nákupu nového těla. A věř mi, že jsem to sledoval pečlivě, včetně varianty jít do D610. FUJI dobrý, na studiovou práci, editorial apod. Report o něco hůř, ale mají středorozsahový světelný zoom, což je fajn. Teď chystají eq. světelné 70-200, ale nevím na co, když neumí AF-C. Ale jak říkám, na některé žánry je to víc než výborná náhrada FF. Jen se ti nesmí do fotky připlést jemné větvičky, to pak ten demosaic udělá neuvěřitelné věci :)

Přechod na FF - D610 jako dostupná varianta, je limitovaný především v AF modulu, rozsahu BKT apod. což je imho čistě SW záležitost. Po vyzkoušení AF v D7100 už bych nic horšího nechtěl a jsem za to rád. Cena zoomů pak rozhoduje, ono se ne všechno dá fotit na světelný monofokály. Posledním důvodem pro FF je pak skutečná pětatřicítka, nebo ta Petrova dvacetosmička, na to si v DX nesáhneš, bohužel.

Puntík: to je neuvěřitelný jak dlouho tady budou slintat nad dvěma fotkama :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 28. 7. 2014 17:20

Ale já chtěl rozbor od všeznalého mistra, především však podložený vlastní tvorbou..., Punťo :D A to bude nejspíš kámen úrazu, viz předchozí strana, co, mistře :-D :-D :-D
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 7. 2014 17:27

Ltrd,, slintají, slintají. Já jsem rád, že je občas někdo povytáhne. :-) Tedy ne že bych na ně byl bůhvíjak pyšný, ale kdo fotce rozumí, zas tak moc příležitosti ke kritice najde. A tihle dva....... ;-)
Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 28. 7. 2014 17:29

Takže kýbl sr.ček a fotka žádná, že bys jí prostě neuměl vyfotit?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 7. 2014 17:30

Lotrandor: jo, Sigma AF 35mm f/1.4 Art, Sigma AF 50mm f/1.4 Art a Nikkor AF-S 28mm f/1.8G jsou hezký důvod pro full frame, jenže:
a) monofokály jsou pro mě až na druhém místě při výběru systému
b) Sigma 18-35/1.8 Art mně snížila lákavost těch full frame pevných skel tak na 1/10 - nějak mně splnila touhu po izolaci objektu i na širokoúhlejším záběru, no a jak s ní už půl roku intenzivně fotím, tak prostě zjišťuji, že těch motivů pro její využití zas tak moc není. Jasně, vyřádím se, když chci vyfotit a zdůraznit jednoho človíčka ve skupině, na těch 18-24mm už to má dokonce i tu prostorovost, vstup fotografa do děje atd.
Ale mimo focení lidí ve skupinách mně focení s tou Sigmou na plnou díru za normálního světla už příjde na mých fotkách jako násilná manýra, malá HO za každou cenu, nějak furt mažu fotky neživých motivů na 18/1.8 a 24/1.8, protože izolace objektu musí mít smysl. Třeba na place si řeknu, že tohle má smysl zvýraznit, ale doma pak tu fotku smažu.
A těch fotek lidí, kde si plná díra na Sigmu 18-35 sedne a má smysl, je zase určité množství a nějak necítím, že kdyby to pozadí bylo na full frame ještě více mázlé, že bych té fotce dal ještě větší smysl, než má.
Spíš se s tím snažím šetřit, třeba fak cvaknu skupinku lidí 5x na F4.5-5.6, což je s rozptýleným bleskem na ISO 400 taková rozumná clona, která ještě to světlo blesku o strop pustí, no a k 5 fotkám, kde jsou ostří všichni, má smysl tak 1-2, které ukazují na jednoho v nějaké zajímavé situaci, kdy má smysl ho izolovat. Fotit lidi furt na tu plnou díru je jako když si dáš 8 kopečků zmrzliny místo oběda. :-D
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 28. 7. 2014 18:13

Jak pise Lotrandor. Je to moc casto a jsou k tomu moc infantilni komentare. Timto devalvujete vsechny protipuntikovsky aktivity.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 28. 7. 2014 19:05

FotoABC píše:...Jen 70-200/4 od Nikonu asi bude lepší...

Obávám se, že pokud se bude srovnání týkat verze IS, tak ani v tomhle případě nebude mít Nikon navrch.... :-)
http://slrgear.com/reviews/zproducts/ca ... loader.htm
http://slrgear.com/reviews/zproducts/ni ... loader.htm
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 7. 2014 19:11

Puntík píše:... ale kdo fotce rozumí, zas tak moc příležitosti ke kritice najde.


Hadam, ze tam melo byt egoisticke NEnajde, protoze takhle to je cestina na par facek (pisu ze zarizeni nepodporujici diakritiku, nez se toho nekdo chytne). Cili presne jak jsem rikal, z profesorskeho hlediska naprosto spickove reportazni a makro fotografie po vsem strankach, ale jen pro vyvolene s diplomem, bohatou knihovnickou a v neposledni rade patricnou davkou alkoholu v krvi.

Zdravim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 7. 2014 19:22

Cindy: podle DxOMark má navrch celkem přesvědčivě, ale ono je to jedno, jsou to obojí hodně ostrá skla. Ale podstata sdělení byla v tom, že marketingové oddělení Nikonu po letech se rozhodlo, že vyrábět nejdražší skla není dobrý nápad, zatímco Canon zase došel k tomu, že by potřeboval lepší výkon skel i za vyšší cenu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 28. 7. 2014 19:36

No, pořád je tu ještě 14-24mm F2.8....... Na ten myslím zatím žádný Canon nemá, bohužel... :'(
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 7. 2014 21:46

Skvělý článek:
http://www.misantrop.info/trvale-udrzitelna-krava/
Od teď už můžeme dávat pouze odkazy, třeba
----
9. Odvedení pozornosti
----
1. Despicere
10. Quosque
11.Impossible
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 28. 7. 2014 22:14

....... a také na - "Dobrá rada na závěr"...........
:-)
Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 28. 7. 2014 22:22

FotoABC: gratuluji k objevu. Máš tam i tu co jsem ti vyčítal :).

Sranda stranou. Optická konstrukce má bezpochyby vliv, stejně tak jako zmiňované vrstvy. Jen nějak nevěřím, že bysme to tu dokázali rozlousknout.

P.S. teď by mohla následovat occamova břitva

-- 28. 7. 2014 22:24 --



Pro pobavení, když už jsme tu řešili FUJI, nesmí chybět ani Zack Arias se svým jedinečným smyslem pro humor.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků