Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 19. 8. 2018 18:31

Trochu z jiného soudku, mimo fotografické umění nebo skvělou fototechniku - moje rodiče už trápí zdravotní problémy a tak prodávají chatu nedaleko Prahy, na které jsem strávil svoje dětství, ale oni už tam fyzicky nezvládnou jezdit a pro moje děti je tohle prostředí až příliš velký návrat k přírodě. Ten krásný výhled a klid si budu pamatovat celý život.

Obrázek

Obrázek

Nikon 20/1.8 G
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 8. 2018 19:12

To poznam velmi dobre. Na chatu sme chodievali kazdy vikend, zima-leto, super priroda, susedia...Bohuzial odkedy zomrel otec, tak to chatra a nema tam kto chodit. Bohuzial.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 8. 2018 19:19

Táta naštěstí ještě žije, ale s jeho nemocným srdcem je obrovský problém vyjít kilometr do kopce, auto v 83 letech už také řídí s velkými obtížemi.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod zvuk11 19. 8. 2018 19:56

Můžeš to přestavět na fotoateliér (popravdě já bych se takové ho místa nevzdal a né kvůli fototeliéru ale kdoví co bude)
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 8. 2018 19:59

Jak sa o to pravidelne nestaráš, tak to spustne jak mihnutím prútika. Zažil som to tiež...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 18:03

Jedna sobotní z procházky po Praze:

Obrázek

Zeiss 135/2
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 8. 2018 22:29

Diky desti jsem vykouzlil na akcni kamere s pidi cipem DOF jak z velkoformatu :D

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 8. 2018 22:38

Kamarádka Radka mi přišla pomoct fotit svatbu C 24-70/2.8 - minivýřez z původní fotky na šířku
kamarádka Radka.jpg
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 8. 2018 07:55

Pavle, ten druhý aparát, to má PEN?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 11:21

Momentka z Malostranského náměstí:

Obrázek

Sonnar 135/2
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 21. 8. 2018 14:26

Pemare, hlavní motiv je ten semafor? Hele ty to fotíš a postuješ sem v neupravenym JPGu? Nebo proč je ta technická kvalita většiny těch tvejch fotek tak bídná? Já to nechápu. Potrpíš si na ultimátní skla a těla a prostě skoro vždycky když ty tvoje obrázky rozkliknu tak je to jaksi ehmm.
Kdybych věřil, že ten tvůj vercajk produkuje takovou technickou kvalitu tak nevím nevím. Ještě že vím jak může vypadat výstup z takového gearu.
Mě to prostě nejde do hlavy.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 21. 8. 2018 15:30

smikoto, jestli to nebude kvůli gdpr. Takový semafor se těžko ztotožní. :-))))
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 16:23

Je to momentka, nic víc a nic míň. Asijské svatebčany na Malostranském náměstí jsem viděl poprvé.

Technicky je to, pokud si pamatuji, záložní JPG prakticky bez dodatečných úprav, maximálně mírný ořez. Foceno 20 Mpx APS-C snímačem, na f/2, zaostřeno manuálně. Vloženo jako odkaz na obrázek. Žádné aranžování. Žádné retuše. Vloženo jako odkaz.

Příště si počkám na nějaký moment, až tam nebudou semafory. Ne, kecám, vykašlu se na to.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 21. 8. 2018 19:30

Rychlebské stezky :-)
Přílohy
DSC_8395-z.jpg
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 8. 2018 20:14

Čím to je focené?
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků