Panasonic LUMIX TZ3 a vše kolem

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod meat 18. 5. 2008 22:11

Ahoj :kuk: Právě jsem si TZ3ku objednala a chtěla jsem se zeptat na paměťovou kartu. Jestli je lepší nakupovat podle značky, nebo jestli je to jedno. A spíš SDHC ?
Díky. ;-]
meat
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 19. 5. 2008 06:27

kup SanDisk
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meat 19. 5. 2008 07:38

kingston nee? ;)
meat
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 19. 5. 2008 08:27

Stačí 8 GB? :D http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=63208 Tuhle kartu mám v kameře Samsung MX 10 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.masek 11. 8. 2010 23:59

Byť poněkud opožděně, rád bych dodal pár drobností k tomuto skvělému fotoaparátu. Zejména pro ty, kteří nevlastní oficiální českou variantu přístroje, ale určitě by třeba nový FW mohl zaujmout i normální uživatele.

Jinak předpokládám, že podobné postupy budou platit i u novějších modelů TZ... Potažmo přístrojů Panasonic. Nuže zde:

Nastavení českého regionu a češtiny:

- Vypnout fotoaparát
- Nastavit režim "Standartní obrázek" (červená ikonka foťáčku)
- Stisknout tlačítko stabilizace + šipku nahoru zároveň a držet. Poté zapnout (stále držet tlačítka!!).
- Ověřit že jste ve správném stavu můžete pomocí ověření verze firmware, viz. níže.
- Zapnutý fotoaparát přepněte do režimu "Prohlížení" (Playback) - Zelená ikonka Play
- Stiskněte tlačítko stabilizace + šipku nahoru a držte. Poté stiskněte tlačítko vypnout (stále držet tlačítka!!).
- Nyní přepněte vypnutý fotoaparát do režimu "Standartní obrázek" (červená ikonka foťáčku) a standartně zapněte.
- Teď stiskněte současně tlačítka MENU (střed křížového ovladače) a vpravo. Jen stiskněte a pusťte.
- Nyní se nacházíte v regionálním nastavení přístroje. Pro Evropský region včetně ČR zvolte položku EG.EGM a dvakrát potvrďte šipkou vpravo.
- Po restartu budete mít v nastavení možnost zvolit české prostředí přístroje.

Orignál anglický návod na zjištění vaší verze FW.

Step 1. The temporary cancellation of factory setting:
Set the mode dial to “[ Normal picture mode ] (Red camera mark)”. Insert the SD memory card which has a few photo data. While keep pressing [ Optical Image Stabilizer ] and “[ UP ] of Cross key” simultaneously, then turn the power on.
• Step 2. Confirm the version: Set the mode dial to “[ Playback ]” and then press [ DISPLAY ] to switch to LCD with indication. (Fig. A) Press [ Optical Image Stabilizer ] and “[ DOWN ] of Cross key” simultaneously. (No need to keep pressing.) (The version information is displayed on the LCD with light blue colour letters.)

CZ překlad:
- Vypnout fotoaparát
- Nastavit režim "Standartní obrázek" (červená ikonka foťáčku)
- Stisknout tlačítko stabilizace + šipku nahoru zároveň a držet. Poté zapnout (stále držet tlačítka!!).
- Přepněte se do režimu "Playback" (Prohlížení) a stiskněte zároveň tlačítka stabilizéru a šipku dolů. Verze FW by se měla objevit na displeji.

Návod na update FW.

- Stáhněte si [url=http://www.4shared.com/file/oSE-UCzg/TZ3_10D.html
]poslední verzi FW 1.0D[/url] (obsahuje i originál servisní postup Panasonicu, ale zde je postup shrnut bez detailního rozebírání)
- Nahrajte soubor TZ3__10D.bin do kořenového adresáře Vaší paměťové karty (musí na ní zbýt alespoň 8MB místa)
- Vložte do fotoaparátu plně nabitou baterii (Pozor, jakmile začnete aktualizovat SW, nesmíte přístroj vypnout!!) a kartu s firmwarem.
- Nastavte režim fotoaparátu na "Playback" / Prohlížení a zapněte fotoaparát.
- Objeví se vám dialog kde musíte potvrdit aktualizaci software. Zvolte YES a potvrďte tlačítkem MENU/SET.
- Nechte aktualizaci doběhnout a poté restartujte fotoaparát. Nyní máte novou verzi FW.
jiri.masek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 12. 8. 2010 07:17

No, mám TZ5 z šedého dovozu (věděl jsem, do čeho jdu) a mám na výběr pouze "P", což jsou USA. Žádné Exx (EG, EGM atd) k dispozici není... Čili pozor, češtinu váš přístroj umět nemusí a nehnete s tím. Za pokus to ovšem stojí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jiri.masek 12. 8. 2010 09:02

Mrknu po FW na TZ5ku.

Já osobně mám japonskou verzi TZ3. Po nahrání 1.0D a těchto krocích jsem dostal na výběr všechny myslitelné regiony. Ale je možné že TZ5 to už má ošetřeno jinak.

EDIT:

Tak je to tak:
http://panasonic.jp/support/global/cs/d ... index.html

Zkus updatnout FW. Ale jak vidno na TZ5 jsou tedy ty postupy maličko odlišné.

EDIT2:

Tak u TZ5 jsou prý sekvence stejné, jen místo tlačítka stabilizace se používá nějaké tlačítko E.ZOOM
jiri.masek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumix22 13. 8. 2010 16:20

Pety: a jak jsi spokojený s tou tvojí TZ5? Co říkáš na TZ10?
lumix22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 13. 8. 2010 19:34

Spokojený? Koupil jsem si ji k zrcadlovce, abych nemusel všude tahat 4 kg výbavy. Je to taková nouzovka, fotky z ní jdou, ale neradím je prohlížet 1:1 na monitoru, působí trochu neostrým dojmem. Tenkrát to byla jednoznačná volba, dnes je výběr přece jen větší.

TZ10 má na můj vkus příliš mnoho megapixelů, ale co jsem viděl, má o něco lepší výstup, než její přímý předchůdce TZ6.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků