Panasonic LUMIX TZ3 a vše kolem

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 22. 1. 2008 23:46

Kirk. píše:Mám jeden potenciálně lamáckej dotaz. Dnes mi přišla nová TZ3 a nevím jestli jestli je v pořádku to, že se obraz na displeji při horších světelných podmínkách mírně cuká, respektive nejde tak plynule jako při normálním světle. Nemyslím natáčení videa, ale pouze náhled (hledáček). /quote]


Je to v poradku.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jossec 15. 2. 2008 12:19

Mám tento foťák a chci se zeptat čím by mohlo být že se mi občas stane že při focení mi najednou zajede objektiv a zase se hned vysune. Mě to přijde jako kdyby si najednou myslel že je slabá baterie a pak se hned zase vzpamatoval.
jossec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 15. 2. 2008 14:00

jossec píše:Mám tento foťák a chci se zeptat čím by mohlo být že se mi občas stane že při focení mi najednou zajede objektiv a zase se hned vysune. Mě to přijde jako kdyby si najednou myslel že je slabá baterie a pak se hned zase vzpamatoval.s/quote]


A neni to nahodou sporic, ze pri zajeti objektivu zhasne i LCD?
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jossec 16. 2. 2008 11:38

To právě že spořič nebude protože se mi to stalo i přímo při focení, třeba i když jsem zaostřoval.
jossec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod habs 20. 2. 2008 12:50

Vlastním asi 14 dní fatoaparát panasonic tz2 a jsem docelo zklamaný z kvality natočených videosekvencí. Při slabším světle je video velmi neostré a ani v lepších podmínkách to není 100%. Docela mně to překvapilo, protože rozlišení videa by mělo být docela slušné. Zajímávé přitom je, že když nahrávám video v menším rozlišení jsou nahrávky daleko ostřejší než v nejvyšším rolišení. Chci se zeptat jestli má někdo s tímto fatoaparátem zkušenosti a zda tyto výše popsané problémy jsou normální vlastností tohoto foťáku nebo to může být chyba na reklamaci? Děkuji.
habs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mart22 20. 2. 2008 19:01

jak rychlou paměťovku máš šéfe
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod habs 20. 2. 2008 20:18

mám paměťovku SD kingston 1gb, rychlost je asi 1.5 mb/s. Myslíte, že to může být důvod? Taky už jsem nad tím přemýšlel.
habs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 20. 2. 2008 20:37

Já teda byl z videa z TZ3ky docela unešenej a to i na monitoru v PC. Přišlo mi fakt hodně dobré.

Používám SanDisk Extreme III 2GB.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 3. 2008 22:54

habs píše:mám paměťovku SD kingston 1gb, rychlost je asi 1.5 mb/s. Myslíte, že to může být důvod? Taky už jsem nad tím přemýšlel. /quote]


to je asi najpomalšia pamäťová karta, aká existuje. Napriek tomu to nie je dôvod na to, aby spôsobovala neostrosť videa. Maximálne, čo môže rýchlosť karty ovplyvniť je max. doba nahrávania, prípadne plynulosť. No a s tým problém nemáš, takže kartou by to nemalo byť.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod habs 3. 3. 2008 12:56

Doba náhrávání i plynulost jsou OK, jediný problém je v té ostrosti obrazu u videa v nejvyšším rozlišení. V nižším rozlišení je obraz daleko ostřejí tzn. kvalitnější a koukatelnější. Možná, že je to normální vlastnost tz2 ale nevím nevím. Přece jenom je to foťák a ne kamera.
habs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 6. 3. 2008 21:45

skús uploadnuť nejaké ukážky, aby bolo jasné, ako to vyzerá
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koranda.p 8. 5. 2008 21:43

Zdarec,
chtěl bych se zeptat majitelů TZ3, jakou v něm máte kartu?
Chtěl bych koupit nějakou 2gb a de mi vo to jestli stačí základní rychlost SD karet (myslím cca 6,5mb/s) a nebo připlatit za rychlejší...
Tento přístroj umí už pořídit i "solidnější" video, tak proč toho nevyužit. ;-]
Vrazil jsem do foťáku starší kartu co mi leží doma SD apacer 512MB a při pokusu natáčet to vypsalo chybu zápisu na kartu...Dikes ;-)
koranda.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 9. 5. 2008 06:24

Ahoj, já do foťáků kupuju karty Sandisk Extreme. Speciálně v TZ3 mam Extreme III. Ty karty jsou sice dražší, ale s levnejma kartama už se mi stalo, že v některých foťácích zlobily, popřípadě při focení v -10 stupních nešly vůbec.
Se Sandiskem, řadou Extreme nikdy žádný problém. A rozdíl řádově stovky u přístroje za tisíce neřeším. 8-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 16. 5. 2008 13:37

takto vyzerá ten rozdiel malý, ale keď tých pár stoviek porovnáš s cenou samotnej karty, tak je to už dosť. Samozrejme, je to každého vec. Ak fotíš často v takých nízkych tepoltách a to využikeš, tak Ti neostáva iné, než si priplatiť.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koranda.p 18. 5. 2008 13:21

Mno nejde mi tolik o extrémní podmínky...spíš aby fungovalo natáčení videa... :-)
koranda.p
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků