Co se fotí ultrazoomem?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 12. 7. 2018 16:05

Možná by jsem využití takového ultrz. viděl jako pracovní nástroj kde je potřeba velké přiblížení (energo,stavebnictví,lesnictví atp.) kde je potřeba něco rychle zdokumentovat na větší vzdálenost. K nám na firmu občas přijde revizák na jeřáb a když se mu něco nezdá přes dalekohled vytáhne ultrazoom a zdokumentuje.
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 7. 2018 16:13

Jo, to je určitě jedno z velmi účelných využití. Jeřáb v hale nebo klasický venkovní věžový ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 12. 7. 2018 16:27

Jeřáb v hale, u nás má výhodu že tam máme světlíky a světelnost objektivu mu zřejmě nedělá problém :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 12. 7. 2018 21:16

Davidof píše:cport

a cože to za techniku máš - tu pevnou 50 ?

-- 11. 7. 2018 12:51 --

P.S. jo a tazatel/ka tu od napsání dotazu nebyl/a ... :-) takže je to diskuse poměrně akademická.


Po delsi dobe nove telo - trochu kontroverzni Pentax KP.

-- 12. 7. 2018 22:28 --

Flor.cz píše:Subjektivní parametry, subjektivní názor ;-). Článek jsem psal v době, kdy jsem ještě fotil kompaktem. Velikost a hmotnost výbavy je pro mě zkrátka hodně důležitá. Když člověk nemusí tahat několik kilo fotovýbavy, je daleko mobilnější, dostane se na odlehlejší místa, není tak nápadný, atd.

Ergonomii tam ještě doplním - že je potřeba to vyzkoušet. U malých objektivů to ale nehraje zase takovou roli. A píšu tam, že pro focení s teleobjektivy je robustní tělo zrcadlovky výhodou.

Při takovém rozsahu článku to bude vždycky zobecněné. Nějaký sáhodlouhý elaborát s popsáním všech možných nuancí by skoro nikdo nečetl.


Aha, takze to je budto zrcadlovka se setakem a nebo pak uz hned nekolik kil vybavy ... :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 13. 7. 2018 08:34

Do výbavy počítám i stativ. Protože mám lehkou bezzrcadlovku, tak můžu mít i lehký stativ. Váží nějakých 800 gramů.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Longa 13. 7. 2018 12:53

Salva Pecka díky za konkrétní příklad využití. :-)
Longa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 7. 2018 14:31

bob222 píše:No, keď vidím posledný počin Nikonu, P-1000 a zoom končiaci na 3000/8 s hmotnosťou FF, tak si hovorím, že radšej ako toto monštrum s čipom blízkym lepším mobilom zobrať olympusa a dve sklá.
A argument s nedostižným rozsahom neberiem, lebo ten koniec bude blato s difrakciou. Ak by to nebolo, tak si nikon inžinieri zaslúžia nobelovku...


On ten objektiv kreslit spatne nebude, ale prusvih je obrazovy procesor, ktery ty zbyle detaily po difrakci jeste poradne vyzehli, takze je z toho preskrasny akvarel. No a misto fotek vytvaris rovnou obrazy (mysleno umelecka dila). Nekup to :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 13. 7. 2018 22:34

Flor.cz píše:Do výbavy počítám i stativ. Protože mám lehkou bezzrcadlovku, tak můžu mít i lehký stativ. Váží nějakých 800 gramů.


Samozrejme :) Takze ty kila se teda u zrcadlovkaru nasbiraji na stativu ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 14. 7. 2018 00:00

For.cz --- Stativ? Na co? G. by napísal, že máš nějaký zastaralý model a potřebuješ novější, se stabilizovaným snímačem i novým objektivem, čímž tato sestava udrží až 7 EV z ruky!
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 15. 7. 2018 13:08

flor: ja teda akorat nevim,j jestli ty "argumenty" myslis vazne a nebo to je jen nejaka provokace. Jako bys cekal, ze ten, komu to je urceno, neumi secist par cisel dohromady. Lehke sestavy se daji najit i u zrcadlovek, ale neco mi rika, ze jsi tak zkuseny, ze to proste vis. Proto fakt nechapu ten tvuj styl argumentace.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 7. 2018 11:25

No matika není moje silná stránka :/ ale zkusil jsem si vypočítat rozdíl váhy mezi florovou csc (myslím že je to a6000 ? najít to byla docela fuška na svém blogu nemáš EXIFy) a o něco levnější DRSL canon 100d
Sony Alpha A6000 - 285 g
Canon 100D - 407 g

407-285=122 (g)
nevím jestli je to i s kartou i baterkou, myslím že potřeba těžšího stativu, a chození do posilovny je v případě DRSL zcela evidentní ! :tleskani
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 7. 2018 12:40

Už s tým dajte pokoj. Flor dal odkaz na starší článok pre základnú orientáciu, jasne to napísal. Dotaz bol na význam ultrazoomu...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 7. 2018 13:10

Je to sice off topic , ale :twisted: když jde flor s kůží na trh tak s oponenturou musí počítat (klidně o tom můžem založit nové vlákno).
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 7. 2018 15:00

zvuk11: nejen matika - srovnáváš jiné řady. Oproti Canonu 100D má A6000 má podstatně větší hledáček se 100% pokrytím, několikanásobně rychlejší sériové snímání, mnohonásobně víc zaostřovacích bodů a taky o dost lepší snímač.

Šestisícová řada je u Sony nejvyšší v APS-C formátu, odpovídá sedmitisícové řadě u Nikonu. A takový Nikon 7200 (cca stejně starý jako a6000) je pořádný macek, váží přes třičtvrtě kila. To je o 420g víc než A6000. Do těch 420g se vleze seťák k a6000 a dvě lehká pevná skla.

Pak taky na třičtvrtě kilovou zrcadlovku je potřeba větší a tak těžší brašna a masivnější stativ. Ono se to naskládá.

cport: a jaká je tvoje kalkulace?
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 7. 2018 16:40

Srovnával jsem ve stejné cenové relaci. V té cenové relaci kde se asi bude pohybovat začátečník , na kterého je zřejmě mířen tvůj článek ne ? Jinak je tu i 200D a nikonu d3400 tam už je to snímačem zhruba tak vyrovnané :hm
Jinak je pravda že by se měla srovnat i váha setových objektivů
Sony - 116 g a Canon 201g = 85g
Tím už jsme vlastně vysvětli to že csc nepotřebují těžký stativ :-D
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků