Sony RX10 III/IV

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 6. 11. 2018 12:52

FXE1 píše:S tým SW som tiež laboroval,najprv Pinnacle (lebo češtiana), potom rôzne skúšobné verzie a na koniec som zostal pri profi softe zdarma DaVinci Resolve 15.

Chcel som Ti poslať správu nech to tu nespamujem, ale máš to zakázané :-)
Máš niekde niečo ohline z toho DaVinciho? Tak priebežne sa obzerám po niečom, kam by som sa posunul od iMovie a z prvého pohľadu je ten Resolve nie na zahodenia. Respektíve je tam niečo, čo Ti vyslovene vadí? Či mám teda si nájsť čas vyskúšať to na nejakom menšom projekte :-)

Dík
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 6. 11. 2018 15:46

Nemám nič na nete. Je ale spústa tutoriálov,na YT. Je to perfektne stabilné, so skvelým výstupom a vymakaným color gradingom. Snáď len ovládanie je odlišné od niektorých štandardov, ale stačí pozrieť pár návodov. Medzi platenou a voľnou verziou nie je žiadny podstatný rozdiel, teda pre amatéra. Neukladá do H.265, ale s tým sa dá žiť. A HW vyťaži na max, CPU sa nefláka.
Najlepšia séria návodov je asi od tohoto chlapíka:

https://www.youtube.com/watch?v=hYDmkg0wdtE
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 7. 11. 2018 11:58

Vďaka za link. Dám tomu šancu, vyzerá to dosť dobre, možno až nad moje potreby. H.265 nepotrebujem, spoluprácu na projektoch tiež nie. Takže free edícia by mohla stačiť. Uvidíme.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 7. 11. 2018 13:42

Tiež je to nad moje potreby, ale nech radšej niečo prebýva ako chýba . A tým vzniká priestor na objavovanie a zdokonalovanie, skrátka na hranie :)
FXE1
Návštěvník

Předchozí stránka