Sony DSC-HX9V - nefunkční blesk

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skautJoe 15. 2. 2016 11:43

Zdravím,
přestal mě fungovat u tohoto fotoaparátu blesk. Vím, že víc mě řeknou v servisu, ale jen, jestli to má vůbec do toho servisu nosit, protože si určitě něco řeknou i za diagnostiku. Tak jsem myslel, jestli se třeba obecně dá říci, ano většinou při takovéto chybě je to základní deska, která se rovná ceně nového fotoaparátu - již jsem koukal na nějakého nástupce a kolem 6k je Sony DSC-HX60. Jen pro upřesnění: blesk je vysouvací a normálně vyjede ven, jen nebleskne. Zkoušel jsem vrátit tovární nastavení, samozřejmě bez úspěchu.
Díky.
skautJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dabass1 18. 2. 2016 08:13

Možná to nepomůže, ale za pokus to stojí: fotoaparát se musí napřed nastavit do manuálního režimu a taky i blesk v menu na hodnotu "vždy". Pak fotoaparát vypněte a ručně násilím vysuňte blesk (jde to blbě, ale jde to). Pak fotoaparát při vysunutém blesku zapněte a zkuste blýsknout. Buď to půjde, nebo nee. Pak už pomůže jedině servis. Aparátek je to slušný a asi za to stojí. Přeju hodně zdaru.
Dabass1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 18. 2. 2016 08:27

Stala sa mi rovnaká vec s rovnakým prístrojom. Odhad opravy bol 60 euro v sony servise. Podľa mňa sa len blesk nedobíja, asi odišiel nejaký kondík alebo podobne, ale vraj je to prepojené na základovku a klasicky menia celý blok, halt moderný servis...
Dokonca som chcel odpojiť blesk úplne, nech proste nejde v žiadnom režime a používať ho prípadne len na video a na občasné cvakanie vonku, ani to nevedeli (nechceli) urobiť.
bob222
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků