zoom s 20mm na širokém ohnisku; alternativa dslr ?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Walter Koenig 9. 1. 2016 17:28

Ahoj
napiště mi seznam ultrazoomů co začínají ne na obvyklých 24mm ekvivalen FF, ale aspoň na 20mm nebo nižších (myslel jsem že to je Fuji X30 ale to neni, ten je až 26mm-120)
chci si něco otestovat, dělal se prý určitě aspoň jeden Panasonic, nemůžu ale zjistit
který, určitě se jich musí dělat více, nebo je to složité mít to tak moc široké
a mít aspoň 20-100mm ekvlivalen FF ?

případně který ultrazoom se jakžtakž vyrovná DSLR, či mirrorlessům ?
Co Sony A6000 ?
díky
Walter Koenig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 9. 1. 2016 17:34

napiš si ho sám, trolle
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dabass1 29. 1. 2016 11:15

V podstatě vyhoví jakejkoli ultrazoom. Já si pořídil k DSC-HX400 předsádku wide 0.45x, takže mi zcela nahradila Sigmu 10-20mm. Pozor ale na vinětaci. Je třeba vyzkoušet, popřípadě koupit větší průměr předsádky a přispůsobit redukcí... Inu, poradí si lehce, kdo...:-)
Dabass1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 22. 2. 2016 13:12

přesně jak píše Dabass1 . V zásadě jde o kombinaci ultrazoomu a nějaké vhodné předsádky. Takže třeba Nikon P610 http://www.aaron.cz/produkty/nikon-coolpix-p610-cervena a k tomu nějakou wide předsádku. Kde chybí závit, tam vždycky pomůže univerzální stříbrná páska 8-D
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 12. 2. 2017 17:59

Walter Koenig píše:Ahoj
napiště mi seznam ultrazoomů co začínají ne na obvyklých 24mm ekvivalen FF, ale aspoň na 20mm nebo nižších (myslel jsem že to je Fuji X30 ale to neni, ten je až 26mm-120)
chci si něco otestovat, dělal se prý určitě aspoň jeden Panasonic, nemůžu ale zjistit
který, určitě se jich musí dělat více, nebo je to složité mít to tak moc široké
a mít aspoň 20-100mm ekvlivalen FF ?

případně který ultrazoom se jakžtakž vyrovná DSLR, či mirrorlessům ?
Co Sony A6000 ?
díky

Jakž takž se jim vyrovná každý, záleží na tom, jaký má kdo nároky a rozptyl toho "jakž takž". Jakože 20mm wide má Panasonic FZ-72, končí na 1200mm, tj. 60x zoom. DSLR ani mirrorlessu kvalitou snimku nesahá ani po kolena, ale pro web se s tím jakž takž "vyfotí" uplne vsechno.
tajnik
Návštěvník