Cílová skupina pro obří UZ (např. Canon SX 60 HS)

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dadajax 1. 11. 2016 10:29

Lotrandor píše:Teď jsem stál v obchodě a paní se ptala, jaký je rozdíl mezi RX100 a verzí II. No a když se dozvěděla, že ta novější má wifi, tak to bylo skoro rozhodnutý. Lidi nějaká obrazová kvalita fakt nezajímá. Někteří mají naposlouchané poučky o dobrém výkonu při špatném osvětlení, ale stejně si koupí palcový snímač. Tenhle UZ je ale extrém, to je už skutečná aproximace obrazu. Na technickou dokumentaci snad, ale to už to můžu rovnou modelovat v 3D Maxu, ne?



Zrovna wifi by pro mě byl taky hodně silný argument. Bez toho bych už foťák nechtěl. To už rovnou můžu fotit na film...

Jinak já si v roce 2007 koupil ultrazoom (panasonic fz8) proto, že jsem si myslel že s tím dosáhnu podobných výsledků jako se zrcadlovkou. Byl to hodně velký omyl, po dvou měsících jsem ho prodal a koupil jetou zrcadlovku :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 11. 2016 11:28

dadajax: a co s tou wi-fi děláš, že se bez toho neobejdeš?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 1. 11. 2016 11:31

Posílám fotky do mobilu, abych mohl něco sdílet ještě než dorazím k počítači. Dneska nikoho nezajímá co jsi dělal před dnem :D Na některé věci stačí mobil, ale v horších a náročnějších světelných podmínkách je lepší to vyfotit pořádně foťákem a pak doladit v mobilu.

Prostě nevidím důvod k tomu, abych si v roce 2016 kupoval foťák, který wifi nemá. Je to pro mě důležitá funkce a i když ji nepoužívám úplně pravidelně, tak chci aby to foťák uměl.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 1. 11. 2016 11:50

ad: SX60 .. na kratke vzdialenosti celkom fajn obraz (take, co sa dava na web, ziadne upravy, proste klasicky kompakt) na dlhsie bolo vidno, ze obraz za vela nestoji ... ale! ... s tym ohniskom sa dalo cvaknut v lese srnka,mulfon,jelen, cokolvek, co neslo normalnym fotakom vobec. A prakticka skusenost pri slabom svetle, kde som nemohol fotit uz ani na f4, tento odstabilizoval obraz tak, ze bez problem odfotil srnku. Jasne, fotka ziaden zazrak , ale na 10x15 imho v pohode. Ale nakoniec majitel aj tak skoncil (zacal sa fotak kazit, nevydrzal tu zataz) s Canon + Tamron 200-600. No ... a potom uz len mobil. Prilis tazke :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 11. 2016 14:43

dadajax: a to je odpověď týpka, co jde s holkama na diskotéku a sdílí aktuální dění, nebo profesionálního fotografa? :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 1. 11. 2016 15:12

Tak asi vetsina z nas vi co z toho poleze. Je rozdil to brat jako fotak na zaznam toho co jsem videl a jako fotak kterym chci udelat dilo, ktere budu moct pripadne vystavovat.
Dagy2 popsal ten prvni pripad a ukazal nejake pripady vyuziti, OK.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 1. 11. 2016 15:20

Lotrandor píše:dadajax: a to je odpověď týpka, co jde s holkama na diskotéku a sdílí aktuální dění, nebo profesionálního fotografa? :)

Tiez som trochu prekvapeny...ja som na D7200 Wifi pouzil iba raz, ked som ho skusal ci funguje. Aby som si z fotaku posielal fotky na mobil a na mobile ich upravoval...uz len z toho mam husiu kozu. Asi som staromodny.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 1. 11. 2016 15:46

To prece zalezi kdo jak funguje. Moc Business to neni, mozna na nejakem eventu, ale tam by mely mozna rotovat karty pro trvale sedícího grafika. Ja to treba vyuziji, ale je to nice to have. Asi je to dobre na dovolene, stáhnes vecer na hotelu nebo pres poledne v taverny do tabletu 4 fotky a hned to ladujes do onlajnu. Treba pro nekoho, kdo jede kolem sveta na trabantu nebo na motorce a sleduji ho na FB statisice lidi, tak je must to have.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 1. 11. 2016 16:33

[quote="dadajax"]Posílám fotky do mobilu, abych mohl něco sdílet ještě než dorazím k počítači. Dneska nikoho nezajímá co jsi dělal před dnem :D Na některé věci stačí mobil, ale v horších a náročnějších světelných podmínkách je lepší to vyfotit pořádně foťákem a pak doladit v mobilu.

A jak to lidi na FB vi, ze to neni aktualni? Sice nejsem stary zapr*eny dedek v usaku, ale tohle s FB me opravdu minulo.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 1. 11. 2016 17:14

Na D810 také není wifi a foťák je tím pádem úplně k ničemu. Vždycky jsem fotky ze všeho nejprve třídil v PC a dále upravoval. Varianta s mobilem a FB je nová vychytávka...
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 11. 2016 19:05

Mobilní zpracování si představit dokážu. Sice ne na telefonu, na to je ten displej prostě moc malej, ale iPad Pro 9.7 považuju za funkční řešení ve spojení s LR mobile a PS Fix. V horizontu 5 let to budeme považovat za samozřejmost. Jako problém ovšem vidím přenosovou rychlost Wi-Fi, obzvlášť teda v aktuálních implementacích ve foťácích, a možnost takhle transportovat RAW z foťáku do tabletu. V současnosti asi největší problém, který řeší čtečka karet. O transferu JPG jsem v tomto kontextu neuvažoval. :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 1. 11. 2016 19:35

Raw si vyvolám ve foťáku nejblíže k tomu co si představuju a pak doladím jpeg v mobilním lightroomu. Foťák mám nastavený ať při posílání fotky zmenšuje na 3Mpx, což pro sdílení stačí.

Jak lépe se zabavit cestou busem/vlakem/metrem? :)

Zatím to ale nevyužívám tolik často. Ale rád bych do budoucna více cestoval a tam jak píše Radek je to hodně užitečné. Chtěl bych nějak propojit to cestování a focení, ideálně v kombinaci s tím, aby to i nějaký ten peníz přineslo...ať na to nemusím půl roku šetřit a pak zase dalšího půl roku makat na další cestu...
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 1. 11. 2016 19:55

Ja som čudný, počas cestovania čítam a hrám šachy.
Inak samozrejme podľa vkusu každého soudruha, kto chce čo vo foťáku nech to tam má. 22-osú stabilizáciu, wifi alebo vodotrysk. Alebo 1000x zoom. Pokiaľ to nenúti mne.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 11. 2016 20:31

Ja som ešte čudnejší. Nemám fejsbúk nemám android ani ajfón mobil, nezdieľam fotky nikam na internet ale kochám sa v nich doma s priateľmi a manželkou pri červenom víne.
wifi ten SX60 má ale posielanie na cloud alebo do mobilu nepotrebujem ani nechcem, takže pre mňa je tam k ničomu aj s celým NFC.
Absolútne nepochybujem o veľkosti a užitočnosti čipu v zrkadlovke, len som chcel tu odpovedať na rok starú debatu o tom, či existuje nejaký vôl čo si toto kúpi. Tak som tu.

Nenašiel som tu možnosť či sa dajú prihodiť nejaké fotky, dal by som nejakého plameniaka, lamu, emu všetko zo vzdialeností 100÷300m. Na výstavu by to asi nebolo ale na 55"TV celkom fajn.
Dagy2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .ce. 1. 11. 2016 20:41

..ja som asi najčudnejší - fotky si tlačím doma na papier a robím albumy...ale vždy ma poteší,keď príde k nám už dospelá dcéra,vytiahne nejaký album a po chvíli sa usmieva - vtedy mám pocit že to nie je zbytočné.
;-)
.ce.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků